bugün

trakyanın alın akıdır.ekonomisinin bel kemiklerinden biridir.çerkezköy organize sanayi ile ülke ekonomisine büyük katkı sağlar,bir çok şehirden kalabalık olan çorlu bu ilimize bağlıdır.her ırktan insanı barındırır,istanbula yakın olmasıdan dolayıdır ki nufüsu giderek artmaktadır.
15 - 20 km yakınında okumama rağmen 1 ya da 2 kez gittiğim yer. ama fena sayılmaz. arabayla ilk defa gittiğimde bile sokaklarında rastgele bir yerlere girerek gitmek istediğim yere gidebildim. kolay şehirdir.
Kızları çok kıskanç ve sinsidir.
Memleketimdir, sever sayarım. Trakya sonuçta. sıcakkanlı insanlarızdır vesselam.
edit: ben sıcakkanlı değilim ama.
Takribi saat 11 de biranelerde hatrı sayılır insan görebileceğin, sahil kenti olmasına rağmen sahili bir türlü değerlendirelemeyen, mizah dergilerine konu olacak lafları duyabileceğin insanların yaşadığı, 2 haftada insanı sıkan ama bir o kadar da özleten trakya şehri; memleketim.
Eşittir özcanlar köftedir.
Üniversite 4.yılımızda 3.durağımız olacaktır seneye çok büyük ihtimalle. Umarım pişman olmayız.
Her sene 2 ay kalıyorum denizi falan fena değil ortamıda güzel.
Çorlu ilçesindeki coca cola ya başvurduğum il. Ararlarsa iki çift sözüm var.

Kendimi bir yığın koka kola alıp dökerek protesto eden amca gibi hissettim.
Tekirdağın 3 A sı : AYDOĞDU ! , AKÇEŞME! , ALTINOVA! ... TEHLiKE DOLUDUR HER AN TÜYLER ÜRPERTiCi ŞEYLER OLABiLiR...
Köftesi ile meşhur olan yer.Çanakkale'den dönerken gittiğimiz yolda,adım başına dört köfteci düşüyordu.
özellikle yerli üretim şaraplarıyla zamanında gönlümü çalmış şehir. şimdi içmiyoruz o ayrı ama milletin eşşek gibi para bayılıp içtiği şarabı 3 liraya almak güzel bir duyguydu.
sıkıcı gibi lan burası. her sıkıcı yer gibi huzurludur da büyük ihtimal.
alkolü ile meşhur trakyanın başkenti, güzel memleketim.
Canım memleketim.
denizin önüne masayı kurarsınız, üstüne de tekirdağ köftenizi ve rakınızı koydunuz mu ve bir de denizden püfür püfür esiyorsa rüzgar; oh demeyin keyfime.
Kendini Türkiye'den görmeyen şehir.
insanları sürekli biz yarı Avrupalıyız çünkü Yunanistan a sınırız tarzında olan memleket.
Onlar Avrplı bi kre Tmm mı .ss

Hayır yani Türkiye Avrupa birliğine alınmamışken sen kendini Nasıl yarı Avrupalı olarak görüyosun demek ki kendini Yunanlı hissediyosun.
Yunanistan a iteliycen bunları.
Trakya'nın baş kenti. Alkolü ile meşhur tek şehir.
ayyy ben de istiyorum ya Yıllardır göremedim.

Çıkıp Tekirdağ'a gidesim var şuan.
ilk okul öğretmenimin yaşadığı şehir
kendisini 40 yıl sonra geçen yıl buldum
sık sık arar hatırını sorarım
bu vesileyle ellerinden öpüyorum.
Kar yağan şehir, istanbul da karlı,

Edirne kim ki zaten.
Güzel memleket. Kızları da güzelmiş.
güzel memleketim. ama sıkıcı bir yer olduğu söylenebilir.
4 aydır uğramadığım,yolunu bile unuttuğum şehir,şehrim.
Herkes dışarı çıksın! Sen dur sevgilim, seni biraz daha düşünmek istiyorum. Lafını yazdıran içecek markası ayrıca hayatımda hiç gitmediğim büyük ihtimalle de gitmeyeceğim bir yerin adıdır.