bugün

ozel sigara ve icki firmalarinin ortaya cikisiyla birlikte zaten ortadan kalkmis olan tekel'in, ozellesme sureciyle birlikte guzellesmesidir. devlet eliyle icki ve sigara uretilmesini savunmanin ve istemenin bir mantıgi yoktur. devletci zihniyete sahip olanlar pesinen eksilesin. ama o arkadaslar unutmasin ki, devlet ne kadar genis alanda olursa o kadar ozel hayatiniz olmaz. sonra vay ben magdurum, vay ben kamu kurumlarindaki burokratik hegemonyadan rahatsizim, vay ben memurlarin vatandasa tavir ve davranislarindan sikayetciyim demeyin.
tekel üretmiş oldugu cin, votka gibi mmazotlar ne yazik ki gree yaği gibidir. fakat buna karşilik olaraktan kanyak'i fevkalade güzel olmakla 35 cc kanyak ile cep kanyaği arasinda derin bir tad farki vardir.

bir zamanlar 2001 sigarasi icilebilir kivamdayken ne yazik ki simdilerde içilebilir kivamdan cikmiş ve tezek gibi olmuştur. maltepe sigarasi hala içilebilir fakat sobanin üzerinde kurutmak gerektiğinden dolayi ve dogalgaza gecildiğinden kelli 3 kurus daha fazla verilip ugrasmaya değmez.

likorculugun türkiyede bayraktari olan tekel içkiden alinan vergiler neticesinde akıl almaz fiyatlarda likor sattiği için sürüm yapamamaktadir.

bu gayet tabiki saraplari içinde gecerlidir. misal olarak enflasyondan arindirilmiş rakamlarla konusmak gerekirse bundan 10 sene önce günümüz parasi ile 3 liraya satilan trakya sarabi artirilan fiyatlar neticesinde 9 milyona tüketiciye arz etmektedir.

şimdi bazilari diyecek ki bana efendi biz sarabi ne yapalim diyeceklerdir. bende onlara diyeceğim ki efendi türkiye'de üretilen üzümün taban fiyatini sarap fabrikalari belirler diyeceğim olacak bitecek.

gerçi senelerdir zarar üzerine zarar eden gökceada cavus üzümünden dolayi bagcilik gecimini sağlayan vatandasa vakti zamanında iyi belediye baskani olan - aci ama gercek sonra o konuyu irdeleriz-
simdi ise basbakan olan kişinin 'sökün baglarinizi' diyerek akıllara zarar çözüm önerisi verdiği bir diyarda biraz geniş acilimli düsünebilmek lükstür ya...

tekel kaliteye yatirim yaparsa, bürokratlar tarafindan arpalik olaraktan kullanilmaktan ne zaman vazgecilirse ve bazi akıllara zarar kişilerin peşin vergi alma araci olarak kullanilmazsa işte o vakit tekel güzellesecek hatta dünya güzeli olacaktir. aha böyler marilyn monroe gibim;

http://www.gallerym.com/i...onroe_seven_yr_itch_L.jpg

mühim not: sek iciniz.
ev tapusu devlete degil sahsa ait oldugu, dolayisiyla halihazirda ozel oldugu icin basligin ikinci entrysinde belirtilen "evin tapusu ozellesince goruselim" ifadesi gercegi yansitmamaktadir. ozellestirme/kamulastirma konularinda paranoyaklik duzeyine varacak derecede tutum takinmak kimseye bir fayda saglamamaktadir. mevcut durumda denizler devletin olsa ne fayda, paran yoksa o denizde yuzemezsin. ayni sekilde paran yoksa bir evin de olmaz.
diğer elin ona bakıp bunalıma girmesine neden olabilecek şey.

(bkz: yüz milyarlarca yılın en kötü entry si)
(bkz: iğrenç espriler)
(bkz: içelim güzelleşelim)
(bkz: ne şeriat ne darbe kafası güzel türkiye)