bugün

tadı ciğere benzer değişik bir ettir. tavukla ciğer arası bir lezzeti vardır. yumuşak ve yapışkandır.
oldukça tatlı olan ettir.
Alevilerin ve şiilerin yemediği ettir. islamdaki helalliği tartışmalıdır ancak çoğu islam âlimine göre tavşan eti helaldir. işi sağlama almak için Şii itikadı tavşanı sakıncalı bulmuştur.
Dini açıdan helal midir haram mıdır bilmem ama arkadaş bu hayvan bildiğin kedi! Tüy yapısı kedi gibi, kulaklar ayaklar kedi gibi, sadece uzun kuyruğu yok.

Sonradan gelen akıl: Zannedersem beslenme yapılarıyla alakalı birşey. Kedi/köpek et yer, kedi fare bile yer. Ancak tavşan kemirgendir. Ot falan yer.

Ama olsun. Ben tavşan yemem yine de.
iftar sofralarına bambaşka bir lezzet katan ettir. çok güzeldir, önyargınız varsa kırın ve yiyin.
alevilerin yemediğidir.

not: adamlar yemiyor mk, bilgi veriyorum art niyet yok.
Lezizdir.
Bide börek yapıyorlar bu etle.
Damak tadı tabii.
Ava giden adamın yakıtıdır.
Biraz sert olduğundan market ve kasaplarda satılmayandır.
çocukluğumda babam yüzünden tiksindiğim lezzetli et çeşidi.
Babam türk telekom emeklisi. Altyapı ekibinde işçiydi. Birgün bi tavşan gelmiş yanlarına. Artık nereden kaçtıysa. Babam alıp getirmiş eve. Ikizimle bana sünnet hediyesi olmuştu. Acayip sevmiştik onu. Hiç kaçmazdı. Belli ki evcildi. Neyse babam bi de erkek aldı yanına. Kömürlüğün üzerinde bi yer yaptı ve tıktı bunları oraya. Sonra üretime başladılar. Yılda iki kez doğurur ve en az 6 7 tane çıkarırdı. Iki sene olmadan 30 dan fazla tavşanımız oldu. Beslemeye yetişemiyorduk. Yavrular 30 35 cm civarı boya gelince birazını pazarda birazını da petshoplara sattı. Baktı satmayla bitmiyor eşe dosta verdi. Sonudb keselim dedi. Ayda bir iki tanesini kesip yiyoduk. Harbi acayip lezzetliydi. Bebeleri baya azalttık sonra bi gün erkeğini kesti babam. Pek de sevmezdim onu zaten. Huysuzdu. Insana yanaşmazdı.
Ama birgün okuldan eve geldiğimde gördüğüm manzara beni deli etmişti. Kesmiycem kesmiycem diye söz veren babam pamuğu kesmiş amk. Hani o ilk gelen tavşan. Iki senede öyle büyümüştü ki. Koca bişey olmuştu. Abartmıyorum yarım metreyi geçmişti. Acayip ağırlaşmıştı. Ama oynardık hep. Hiç kaçmazdı.
Tabi yiyemedik onun etini. Hayvan yaşlıydı zaten. Iyice yağlanmış, eti taş gibi olmuş. Lezzetten eser yok. Lezzeti geç duygusal bir bağım vardı onla.
O günden beri tavşan eti bana pamuğu hatırlatır. Yemem.
enteresan bi kokusu vardı. ama güzeldi. beğendim. neden çok yaygın değil bilemem.
Yedim, çok da yadırgamadım, yenir, güzeldir.
gayet lezzetli hafiften yumuşak olur.
Kuzu etinden sonra en iyi et.
babaannemin elimle beslediğim tavşanı kesip bana yedirmesi sonucu bir müddet kendime gelemedim, sonra geçti lezzetlidir yenilebilir ama av hayvanı olanı tercih edilmelidir evde beslenilen daha yağlı oluyor maalesef
hayatım boyunca yemediğim ettir. yersem sülale beni doğrar. malum bizde tavşan eti yenmez.
Bildiğin et.yani tavuk etine benziyor.
Güzeldir. Tatlımsı tadı vardır.
kedi gibi hayvan nasıl yiyorlar anlamıyorum.
geçen sene alevi bir arkadaşa kızartıp götürdüm canımı zor kurtardım. derdiniz ne lan tavşanla mis gibi et işte. eheheh
aşırı yenmesi durumunda öldürebilen et türü. çünkü yüksek yüksek miktarda protein içermesine rağmen yağ ve karbonhidrat bakımından fakirdir ve protein zehirlenmesi denen duruma neden olabilir.
Hayvanın ölmek üzereyken çıkardığı çığlıklar insanı vejetaryen yapar.
zamanında dayımlar çok avladığı halde yemeye bir türlü cesaret edemediğim etdir.

lezzetlidir. ancak fazla kanlıdır.
Yemek yani yemek olsun yeter.
Yenmemesi gereken et, çok alınıyorum.
Kolay kolay kanı akmayan et.hiç yemedim yemeyide düşünmüyorum.