bugün

şu görsel dursun burda...
görsel
allah taksiratını affetsin. ölüm hepimizin başında.hepimizin başındaki en büyük randevu.
gözümü kırpmadan izlerdim filmlerini, örnek bir insan ve sanatçıydı. mekanı cennet olsun.
bir erkegin bir baska erkegi yakisikli olarak gördügü nadirdir. tarik akan´in da yakisikliligiyla ünü ayridir.

kendisi günümüz sanatcilari ile kiyaslanamiyacak derecede kalitelidir. son zamanlardaki populistligi daha cok siyaset ve düsünce üzerinde olmustur ve bu da görüslerini acik acik belirtmesinden kaynaklidir. insan haklarini, halkin ve emekcinin hakkini sömürenlere karsi sürekli bir mücadelesi olmus ve bir cok seyi de halka rol aldigi filmlerde anlatmaya calismistir.

babasi subay oldugu icin neredeyse bütün anadoluyu gezmis kisidir. türkiye halkini sevmesi de cesitli kültürlerin ve cesitli bir cok insanin bulunmasindan dolayiydi sanirim.

bakmayin bos bir adam degildir kendisi. sadece film sanatcisi degildir. yildiz teknik üniversitesinde makina mühendisligini okuduktan sonra üzerine bir de gazetecilik okumustur.

yol ve sürü gibi ödüllü filmlerde ne kadar yetenekli ve iyi bir oyuncu oldugunu ispatlamistir.

bir cogumuzun cocuklugunda ve gencliginde izlerini birakmis kisidir. bir cogumuz sadece maddi miraslar birakmaya calisirken; tarik akan ve onun gibi olan bir cok sanatci bütün topluma büyük kültürel miraslar birakarak kendilerinden sürekli söz ettirecek kisiler.

kendisinin ölümü sahsimi cok üzmüstür. umarim oglunu da kendisi gibi yetistirmistir diyerek üzüntümü bir nevi azaltmaya calisiyorum.
Vefat etmiş damat ferit'tir.

Bu kadar entry girildiğini görünce korkarak açmıştım zaten. Ben şok.

Zeki alasya'ya alışamadım ben daha, buna nasıl alışıcaz bilmiyorum. Kanser ağrıları dinmiş artık, rahat uyusun.
hala şoktayım. malesef kaybettik. artık özlemimizi filmleri ile gidereceğiz aynı kemal sunal gibi.
66 yaşında hayatını kaybetmiştir. allah rahmet eylesin.

http://www.hurriyet.com.t...ayatini-kaybetti-40224447
koçum benimin koçu can rolünde gönlümüzde taht kurmuştu. dümbelek kafalılar diye takılırdı dizide. seni çok özleyeceğiz. allah rahmet eylesin.
Yaa .. üzüldüm be. Çocukluğum gitti. Çocukluğum şen kahkahalarla güldüğüm,çocukluğumda aşık olduğum adam gitti. Mekanı cennet olsun.. Rabbim rahmet eylesin.. hoşçakal koca çınar.
Sadece filmleri ile degil düsunceleri ile de hayranligimi kazanmis oyuncu.

Teker teker gidiyor çınarlar.
görsel
Hep gitmedi mi sevdiklerimiz, sevenlerimiz. Aç kapıyı veysel efendi arkadaşları onu bekler. Hababam sınıfı cennette. Mekanın cennet olsun.
Kafamızda ideal Erkek Tanımını Yaratan,
Çocukluğumuzun Biricik Aşkı.
Türk sinemasının unutulmaZ jönlerinden biri. Boyuyla saç stiliyle. Saçımızı uzatıyorsak onu örnek alışımızdandır. Allah rahmet eylesin.
filmleri çok iyiydi inancı Allahla onun arasında başı sağolsun yeşilçamın .
Böyle adamların onlar bilmese de üstümüzde büyük emekleri var. Aşkı, sevgiyi, dostluğu, kardeşliği bize öğreten adamlar bunlar. Ah be.
gelmis gecmis en yakisikli aktorlerdendi. en buyuk ataturkculerden.
mekanın cennet olsun büyük usta üzdün bizi.
Duydugumda şok oldugum cok ama cok sevdigim bir aktordu kendisi. Yerinde rahat uyu damat ferit.
Allah rahmet eylesin .
moralim aşiri bozuldu ya keşke hakan peker ölseydi onun yerine.
Kor olur bazen gozlu olur misali.

Yine tatli su solculari baslamis...

Allah gunahlarini affetsin, mekani cennet olsun.
Twitter da bir güruh hala küfür ediyor. 2 gün kadar önce iyi ki kanser olmuş diyenler bugün gebermiş diyor. Ve tarik akan a bir kılıf uyduruyor.

Ben açık söylüyorum.

inancı olmayabilir. En azından biz öyle bilebiliriz. Atatürkçü laik olabilir. Fakat vefat ederken kimse yanında değildi. Son anda iman etti mi? Belki de daha önce iman etti. Ya da hiç iman etmediğini varsayalım. Bizim inancımızda lanet yoktur beddua yoktur. Merhamet vardır ve en önemlisi rahmet dileme vardır. Bu dünyada belki iyi bir yaşam sürmedi belki inancı da zayıftı, ama allah ona rahmet eylesin diyebilmek onun için iyi bir temennidır. Bir dua değil. Allah in rahmeti size bağlı değil. Ama sizin kötü kalpleriniz allah in gazabına uğrar bir gün.

Hiçkimsenin rahmeti Hiç kimsenin merhameti allah in merhameti allahın rahmeti kadar büyük değil. Siz kimsiniz de birine kafir diyip (öyle olmuş da olsa) cenazesine bile beddua edebiliyor küfür edebiliyorsunuz. Bi kere sizin yapmanız gereken allah günahlarını affetsin diyebilmek. Siz ise kötü insanlarsınız.

Mekanın cennet olsun tarik akan. Allah varsa günahlarını affetsin.
türkiye tarık akanla gurur duymuyor. demek ki iyi adamdı.
Mekanı cennet olsun yakisikli jön.

Edit: ben şok. 40 dk olmuş haber cikali

Cocuklugumun aski ve o simdi yok
mekânı cennet olsun güzel insan...