bugün

sıcak bir mesaj vermek için yapılmasında hiçbir sakınca olmayan davranıştır. tanısınlar veya tanımasınlar insanlar birbirlerine güleryüzlü davrandıklarında, gülümsediklerinde ve de selam verdiklerinde bunun insana vereceği hiçbir zarar yoktur tersine kültürünü ve anlayışını geliştirir.
Mutlu eder insani.
sabahları yaptığım eylem. mutluluk paylaştıkça artar.
Karşı cinse yapılması çoğu kimsede maalesef farklı yorumlanan olay. Malumunuz. Sevgiye muhtaç bir toplumuz.
ölüme kadar yolu olan eylemdir. bu ülkede ne bakıyon lan muhabbetinden adam öldürülüyor, güldü diye kan davası çıkar la. hele kızlara falan aman diyeyim.
bir gülümseme insanları mutlu eder, en azından ben mutlu oluyorum. tanımadığım bir insanın gelip bana selam verip gülümsemesi çok anlamlı benim için, insanlar arasındaki iletişim, bağ önemli.
sık sık yaptığım eylem , çoğu zaman bir şizofren gibi görünmeme sebep olur.
asansörde bile ''iyi günler'' demekten aciz insanların çoğunlukta olduğu bu topraklarda doğal karşılanmaz. hele bir de karşı cinse gülümsemek söz konusuysa yanlış anlaşılmak kaçınılmazdır.

ancak çocuklara rahatlıkla gülümsenir.
olması gerekendir. tebessümden korkan ve kaçmaya çalışan tek varlık insan olsa gerek.
'Deli herhalde' lafını sıkça duyabilir.
Türkiye'de problem yaratacak eylem.
(bkz: malesef)
samimi bir baş selamıyla gülmek. yine de döverler.
yapılan en büyür kibirdir. gülümsenecek bir durum varsa gülünsün arkadaş hepimiz insanız.
(bkz: insan)
bir insan ile en güzel ve en tatlı iletişimdir karşılıklı gülümseme.
gülün gülüşün. ~ ~smiley~ ~
gülmek abes olur fakat tebessüm iyi olur birde selamla birleşirse toplumda huzur sağlanır.
Son yıllarda çocukların muziplik içim bile olsa yapmadıklarını farkettiğim hadise.

işte bu sonun gerçek başlangıcı.