bugün

Biri de çıkıp aslında biz Matrix'teyiz, hayali yaşıyoruz burdan da yaşamıyoruz yanıtı çıkar falandan yürüyecek diye okudum da okudum ama olmamış. Haydi taze beyinler aslında yapabilirdiniz. (bkz: pekiozamanmatrixkimimeseri)
şu anki bilim düzeyimizin hala açıklayamadığı hususlar oldukça , kutsal olduğu varsayılan kitapların aksi durumlar bilim tarafından kanıtlandıkça ne varlığı ne yokluğu ispat edilemeyecek olan sorunsaldır.
allah vardır ve yaratma halindedir ve bilimsel olarak 1936 yılından beri bu durum üstelik de werner heisenberg´e nobel ödülü vermek suretiyle, kanıtlanmıştır.

werner, biz baktığımız için dünyanın bize göründüğü gibi görndüğünü hesaplamış ve kanıtlamıştır.

bundan sonra başka konulara kafa yorsanız iyi edersiniz.
Gerçekten şu evren içerisinde oluşan her maddenin kendi başına tesadüfen oluşarak bu hale geldiğini düşünmek kadar insanı üzen birşey yok.

Neden Tanrı’yı veyahut yaratıcıyı kendi küçük dünyanızda bu kadar küçük düşünürsünüz anlamakta zorluk çekiyorum.

Tanrı’nın varlığının ispatı; insanın inanışından geçer.

Tanrı’nın yokluğunun ispatı; insanın inançsızlığından geçer.

inanan bir kişinin spiritüel olarak algısı daima açıktır ve Evren’den gelen enerjiyi hayatını daha mutlu kılmak ve çevresine pozitif enerji yaymak için kullanır.

inançsız bir kişi ise bu spiritüel inançtan kendini soyutlamış olduğu için negatif enerjiyi kendinde toplar ve sürekli olarak Tanrı’nın yokluğunu sorgular.

Oysa inanç hayatın her alanında kişiye mutluluk verir.
Sorunun tipik ve klişe olarak özeti şöyledir, tanrı beni neden yarattı?

Oncelikle "allah": size hiç bir zeminde ihtiyaç duymaz. Sizler var olmadıkça yani daha öncesinde iken allah vardı. Ancak allah yaratma sıfatını henüz tayin etmemiş ve bunu açığa çıkartmamıştı. Yaratıcı sırayla yaratma makamına göre kendini hazırladı ve 99 adın sahibiliği gereği herşeyi bir olay döngüsü icinde ilerletti.

Bu şu demektir. Yaratıcı kendini varlığını kanıtlamak için insanı ve yaratmayı yarattı. ilk illet olan Allah ezeli ve ebedidir. Ancak sonra samed yani gücü herşeye tek başına yeten sıfatı gibi sıfatlara sahipti. Sonra ise bunu ilan ve ispat içinde varlığı ve yokluğu yaratti. Sonra ise içinde zaman mekan yarattı ve bir döngü başlatıldı.

Burada ki mesele insanın allah kadar özgür düşünme yeteneği değildir. insanı hayvani yapan ve yapacak bir çok şey vardır.

Bizler yokluğu bilmediğimiz için kolayca varlık içinde allaha ve onun tüm gücüne karşı gelebiliyoruz. Bununla sebebi bizim özgür irade ve yapay zekâ dir. Yani insan,en başından yaratıcının zaten bir yapay zeka yaratmasının ürünüdür. Hatta bunu söylediği zaman eksiklerden arınmış ve hata yapma imkani olmayan melekler karşı çıkarak iddia da bulunmuşlardır. işte bunun nedeni insanın zaten nasıl bir varlık olduğu olacağı kesinlikle bilinmektedir. Sizin marks örneği gibi olmuş ama koyu olmuş bir kaç milyon yılda açılır ifadesi gibi değildir.

Güneşin ışığı varken bizler güneş yok diyemeyiz. Çünkü güneş görünmesi gerekli değildir. Ancak güneşin etki ettiği ve yaşamın varlığı için mutlak olan şeye inanmak zorunludur. Meyvelerde tadlanması için gerekli olan furuktozun oluşması güneş ışığı ve ısısı dır. Yine bitkinin yesermesi ve var olmasi içinde güneş gereklidir. Güneşi görmesek bile tüm bunlar güneşin varlığını zorunlu kılar. Çünkü eksiklik yerini dolduracak bir şey yoktur. Boşluk ise kesinlikle kabul edilemez.

Dolayısıyla insanda allahın yansımasıdır. gerçek ilahi yolda ona güneş gibi olmak onun olgunlaşması için yol ve yöntem göstermektir. yeteri kadar güneş alamayan meyve bitki acı ve çürük olur. Tıpkı yeterince allah ile olmamış insan gibi.

Hamd yeri göğü ve arasında bulunan herşeyi belirli bir zamanda yaratan allahındir.
sana saçma gelen mutlak surette saçma oluyor ise neden hala yürüyorsun ? uçsana !

2 kere 2 nin 4 olduguna bile saçma diyenlerin oldugu bir dünyada özellikle !
Maymun dedeni sikim .
inananlar yarattıklarını görerek inanır . inanmayanlarda gördükten sonra inanırlar . küçük bir sıkıntı var burda o da şudur o zaman çok geç olmuş olacak ! yani tekrar dünya gideyimde öyle inanayım gibi bir seçenek altın tepside sunulmayacak . malum zamanda hızla geçmekte .

tik tak tik tak tik tak tik tak diyerekten ve de bade süzerek ten .
neden böyle bir ispatın içinde insanlar onu anlamıyorum. inananlar kendileri için inanıyor inanmayanlar da aynı şekilde kendileri için.

olmadığına inanıyorsan sus ve içinde yok de. olduğuna inanıyorsan da içinden yap ibadetini vs vs.

hani tam olmayacak ama ateistim allah biliyor ya o bana yeter diyen kardeşimiz ne güzel demiş. swh.

herkes içinde yaşasın a*k

ayrıca,

(bkz: imam hatipler kapatılsın)