bugün

Eğer tanrı varsa umarım iyi bir mazereti vardır kim söyledi bilmiyorum ama iyi söylemiş.
herkesin bir tanrısı vardır aslında.

kimininki allah; kimininki para; kimininki insan; kimininki dağ, taş, toprak, çiçek, böcek, inek, maymun; kimininki anne; kimininki sevgili; kimininki tanrısızlığın ta kendisidir.

gün gelir ölebilir tanrısı insanın, ona artık inanmayabilir, ancak hiç tanrısız kalmaz insanoğlu; ölen tanrının yerine hep yenisi gelir.
kendisi hakkında hiç görülmeden 443 entry girilmiş.
var olan her şeyin nihai nedeni.
higgs bozonunu ifade eden parçacığın halk dilindeki söylenişi.

her yerde var olması, gökleri ve yeri kaplaması, her şeye hem hakim olup hem her şeye en yakın olması durumları ancak higgs bozunu ile ifade edilen parçacığın tanrı olması ile mümkün olabilmektedir.
hala tanrı değil ulan allah diyenlerin olduğu yaratıcı. daha doğrusu yaratıcıya türkçe'de verilen isim. arapça'da allah, ingilizce'de god denir vs. Bu tanrı-allah tartışmasını yapanlar ibadetlerini de bir günah, iki sevap diye hesaplayarak yaparlar sanki tanrı bakkal dükkanı işletiyormuş gibisine.

şunu kalın kafaya sokmalı insan ki hazreti muhammed türk olsaydı kuran'da allah değil tanrı denilenecekti güzel kardeşim. tengri hatta.
ateş, güneş,ay,su, putlar...vs... şeklinde vuku bulan, insanların tapınma ve istemli korkuyu yaşama isteklerine aracı olan kurumların günümüz dünyasındaki en son hali. zaman diğerlerini nasıl tarihin kirli çöplüğüne postalamışsa, tanrınında sonu farklı olmayacaktır. mavi poşet içinde tarihin kirli çöplüğüne atılmaktan kaçış yok... feodalizmin en erken dönemlerinde statükonun varolan egemenlik anlayışını daha kolay bir şekilde gerçekleştirmek ve toplum üzerinde etki alanını arttırmak ve güçlendirmek adına, güç sahiplerinin ortaya atmış oldukları en büyük komplo.
tanrıyı, tanrı yapan bütün bu olup bitene kayıtsız kalmasıdır.
tanrı...seni duymayandır.
insanı yaratıp yukarıdan tiyatro gibin seyredendir.
şu an ve çoğu zaman aşktır.
yaradandır. türkçedir.

ingilizcesi god

almancası goth

fransızcası dieu

arapçası allah'tır.
dinlere göre farklı özelliklerde olan tek yada birden fazla olan yaratıcı denetleyici düzenleyici ve sonsuz kudretli olan ilah...
aslında hepimizi seven. bu tanımı da cem adrian' dan çaldım hiç utanmıyorum.

(bkz: tanrı aslında sever hepimizi)
kıyametten sonra bir daha canı sıkılırsa, ne yapacağını merak ettiğim.
kesinlikle var olandır. ama niye böyle davrandığını hala anlamış değilim.
son dönemde sorgulamanın ve üzerine oynamanın maddi ve manevi kazanç sağladığına inanılan, dünyada varolan her zerrenin emsalsiz sahibi.
şöyle bir bakıyorum da her şeyi boşuna yaratmışım ve bu kendi nick altıma girdiğim ilk ve son entrydir.
sevmek allah ın en güzel sıfatlarındandır. "o" seven dir. kuran ın türkçe mealinde de tanrı ifadesi kullanılır. o tektir bir dir. tanrının isimleri ise yaratıcımızın ilahımızın 99 tanedir. en güzeli Allah dır. çünkü bu isminin özelliği fevkaladedir bütün sıfatlarını içerisinde barındırır allah ismi. büyülüdür.
varlığına inanmadıgım meta. Dinlerin yıllarboyu süren mantık dışı kavramları insana dayatması. Eger gerçekten varolsaydı insanları acı ve hastalıkla sınamazdı.
işimi rast getirendir.
bir çok insana göre en büyük güç bazı insanlara göre olmayan.

--spoiler--
bak ama sakın dokunma
dokun ama tadına bakma
tadına bak ama yutma
--spoiler--
http://youtu.be/Fh2Vh8jwyQA

bir çocuk için tanrı:o sevginin en masum olduğu yıllardır, çünkü istekler küçük eldekiler büyük.tanrı bizim için sokakta geçirdiğimiz zaman cuma günü son 2 dersin beden olması gibi küçük isteklerin tek adresiydi.tanrı bizim için yeni alınan ışıklı bir spor ayakkabı tanrı bizim için pazar akşamı yapılan banyo sonrasında döndüğümüz sıcak yataktı.

yıllar geçti okuduğum gördüğüm analiz ettiğim her şey beni ondan uzaklaştırdı.bir depresiflik çöktü üzerime yaşadığım her dakika son dakikam olabilirdi üstüne üstlük cennet denen sonsuzluk ayaklarımın altından kayıp giden hayallerimden yapılmış bit halı gibiydi.

ey tanrı sonsuzluğun ve gücün sembolü bilmez misin ki yarattığın bu canlılar bir gün sana baş kaldıracak bilmez misin ki egoları senden üstün çıkacak bilmez misin ki seni inkar edicekler.evet ben onu inkar ediyorum o yok hiç olmadı tanrı benim sevgilim tanrı benim annem tanrı benim babam o her şeydi ama yıllar onun acımasız yüzünü gösterdi beni derin düşüncelere daldırdı.

yıllar sonucunda anladığım bir şey varsa her inanan ve her ateist ''acaba'' der.acaba demeyen büsbüstün aptaldır.

yanılma payı olmadığını düşünecek kadar kibirli biri tanrıya inanmak zorundadır.bir ateist olarak her zaman yanılma payım olduğunu kabul ediyorum ki buna rağmen inananların bu ihtimali yani acaba dediklerini pek sanmıyorum ve onlara özeniyorum.mutluluklarına ahiret inançlarına her şeyin adil olduğunu ya da en azından bir gün adil olacağına canı gönülden inanmalarına özeniyorum.

ben her zaman kötü çocuk olmayı seçtim kendimi özel hissedip sıradanlardan ayrılmayı istedim bir farkım olmasa bile.inanın bana kimse sıradan değildir yalnızca onu tanımıyorsunuzdur.sıradanlık insana özgü değildir sıradanlık tanrı ve şeytana özgüdür.sıradanlık siyah ve beyaza özgüdür griler daima farklıdır.

bir ateist olarak sıkça tanrı ve şeytandan örnek verdim neden mi çünkü onlar var olmasa bile vvarlar.onlar semboller hep oldular hep olucaklar bizler ise sembollere hayat veren gerçekleriz.ben tanrıyım ben şeytanım ben insanım işte tam olarak her insan biraz böyledir.

kimse iyi ya da kötü doğmaz büyürsünüz ve çevresel faktörler yaşadıklarınız hayata bakış açınızı adalet anlayışınız ve bir dolu yan etken sayesinde karar verirsiniz ya mesih olmaya ya ise karanlık olmaya çalışırsınız ama sadece insan olabilirsiniz işte bizim acınası çırpınışlarımız.

bana inanmaycaksınız ama artık öldükten sonra yok olacağımız cennet diye bir yere gitmeyceğimiz gerçeği beni rahatlatıyor sonsuz bir uykuya dalmak bir daha uyanmamak huzur veriyor.doğanın bir parçası olmak tüm depresifliğimle bir anıdan ibaret olmak beni cesaretlendiriyor ve evet o güzeller güzeli cenneti istemiyorum sonsuzluk korkutucu geliyor ben hayatını istediği gibi yaşamış biri gibi ölmek mümkünse yakılmak istiyorum.

dünya kötü hayat berbat felsefesini yapmıyacağım böyle olsa bile.her anın tadını çıkartmalıyız masamın üzerinde duran winsron yanında ki zippo çakmağım yeni aldığım 17 inc ekranım bana huzur veriyor ve evet yaşıyorum içime derinden bir nefes çekiyorum beni sona adım adım götüren o nefesleri çekiyorum.

arada intihar geçmiyor değil aklımdan klasik olucak ama annemi düşünüyorum en azından geriye bakıcağı bir torun olsun o da arkamdan gelmesin diye. ha bir de 27'yi bekliyorum yarın doğum günüm.işte bu denli bir fiyasko oldu değil mi?

bu yazıdan bir sebep sonuç etki tepki tanım içerik mantık beklemeyin diyorum ya tanrı benim eski sevgilim.
tapılan üst varlık.

Ben Tanrıyım diyorum, inanmıyorlar;
inandıkları "Ben Tanrıyım" Bile demiyor.
ölmüştür. başınız sağ olsun.

(bkz: jhva elohim meth)