bugün

görsel
madem varsın ne diye saklanıyorsun, çıksana karşımıza.
Kapalilik var mı yok mu hakikaten yani baş kapatmak. Örtüyor ama başım catliyor allahım dayanamiyorum. O kadar arastirdim asLinda saç örtmek dıye bir şey yok. Sadece kendiliğinden kapalı olan yerler diyor belli etmeden giy diyor göğüs u kapat diyor ama yine de korkudan yapamıyorum. Allahım ne yapacağım ben. Ama ezbere kuran okuyan değil gerçekten anlayan lazım.
Seftali gibi manitalari neden zorla kapattirdin da bizi zora soktun?
Madem ki her şeyin kaderini önceden yazan ve olacakları önceden bilen işitensin. O zaman şeytanın sana karşı geleceğini nasıl bilemedin? Diyelim biliyordun buna nasıl ve neden izin verdin? Hadi diyelim izin vern nedenin insanları denemek olsun. Bizim de kaderimiz önceden yazılı ise bizi bu yaptığımız günahlardan nasıl sorumlu tutarsın? Ha şimdi burada araya iradeli ve iradesiz kader giriyor diyorsunuz peki ona da tamam. O zaman doğar doğmaz ölen çocukların suçu ne? Onlar ne yapmış olabilir ki imtihana girmeden ölüyorlar? Bunlar uzar gider. Evet.
artık barışalım mı?
Koca bir ? ' dir efendim.
neden seni bulmak bu kadar zor? seni doğada mı? bilimde mi? sadece kitapta mı? yoksa içimde mi aramalıyım? belki de hepsinde aramalıyımdır. seni zamanda,mekanda, atomun içinde, madenin kendinde, bilinçte, salt akılda yoksa özde mi, nerede bulurum?
cennete gitmek çokmu zor? dinimiz amin.
O kadar çok soru var ki, ama öncelikle koca bir '' NEDEN? '' .
neden ben ?
Madem siyasetçi diye bir tür gelişecekti o zaman şeytanı niye yarattın.
eğer sen tanrıysan sana ne soracağımı biliyorsundur zaten o yüzden sadede gel cevabı söyle hemen.
bizden önce başka alemler yaratıp onları imtihan ettin mi? bizden sonra yeni alemler yaratacak mısın?
şu sabır yarışını peygamber mi kazandı ben mi kazandım.
Benim yerimde olsaydın tanrının varlığına inanır mıydın?
Bi konum atsana.
Gerçekten ateş var mı?.
neden ben be bilader?

bunu sormak isterdim. kendisi için trilyonlarca küçük olan bir dokunuşu benim için yapmayışı nedeniyle sorardım bunu.
allahım, bana beyaz tenli karı ne zaman yollayacaksın? teşekkürler.
neden evreni ve yaşamı yarattın?
Devlet dairesinde dayim mudur, cezai indirim alabilir miyim yanarken?
yalan mıydım ey tanrım! (bkz: ben ölmeden önce)
Allahım beni insanlığa ibret olsun diye mi yarattın?
bana neden bu kadar güvendin?