bugün

1 milyon Türk lirası.
1 milyon tl sanırım benim hayatımı kurtarmama yeter.
Hayatımla alıp veremediğim yok istediğim şeylerin de paha biçilebilecek yanı yok çünkü basit insanlar parayla mutlu olur.
3 milyon dolar.
Allahtan iman sağlık sıhhat afiyet ve selamet isteriz. Gerisi? Biz cenabı hakkı bol bol zikrederiz. Allah zikir ehlini parasız kimsesiz çaresiz dertli muhtaç borçlu naçar bırakmaz. Allah veliyyi nimetimizdir. Allah vekilimizdir. Zikirden ve gayretten ayırmasın yeter. Cümlesine de bize de hayırlı iş rastlığı versin. Hazır para bizi bozar. Hazıra hazine dayanmaz. Çok söz yalansız, çok para haramsız olmaz. Az da bereket var.
bir 100 milyon euro rahatlatır beni valla.
1 trilyon birtane dolmuş alırım sincan-fatih başınada adam koyarım ucuz ve basit bir hayal ama istediğim hayat bu.
Böyle bi 1 2 trilyon falan.
Kurtarılacak hayatım yok çok şükür. Ama rahatlamak derseniz 10bin e razıyım yeter. 60 bin olsa dört köşe olurum.
Çok sikik bir soru.
Borcum var bir miktar. Ödediğimde kafamdaki para zımbırtısı ortadan kalkacak inşallah.

Ne diyorduk. Para hayat kurtarmaz bence.
11 yaşında bir çocukken akrabamız aşırı zengin bir herifin akciğer kanserine yakalandığında babama o tarifsiz gözlerle bakıp "tüm servetimi veririm nolur kurtarsınlar beni mehmet" dediğine şahit olunca anlamıştım bunu.

Gerçekler çok başka arkadaşlar.
Paranın amına koyunca hayatının kurtulduğunu zanneder çoğu insan.
Hayır kardeşim.

Daha rahat yaşarsınız evet, iyi yemekler yer pahalı kıyafetler alırsınız evet.
Bunları yapabiliyor olmak yırttık abicim yırttık demek için fazla ahmakça.
Hayatımın kurtarılacak bir yanı olmasa da birkaç trilyon(milyon) gözle görülür ciddi farklara neden olurdu.
28.550 düze çıkarır diye tahmin ediyorum.
giderlerimi karşılayacak kadarı.

para ile hayat kurtarılmaz diyen varmış, parasızlıktan intihar edenlerin olduğu ülkede, garip.

(sadece son olaydan bahsetmiyorum, bir kere medyaya yansıdı, adama gözaltı yaptılar.
kim bilir yansıtılmayan kaçtane vardır, şu durumda bile kriz yok diyen cumhurbaşkanının yönettiği ülkede..)
baba evinde yaşayan birini 40-50 bin kurtarır.
hayatım tehlikede değil. sadece refah seviyem düşük.
şimdilik aylık 400 tl burs yeterli.
hayati tehlikem yok, tuzu kuru beyaz türklerdenim. fazlası keyif ve lüks olurdu ama olmasa da olur. mütevazi hayat seviyorum çok para lazım değil, saçma salak gereksiz isteklerim yok.
500 bin tl civarı param olsa iyi olurdu.
200.000$ yeterlidir. Ukraynada kendime yeni ve güzel bir hayat kurabilirim bu parayla. 50.000$ dolara chernigov gibi 300.000 nüfusu olan orta büyüklükde bir şehirde merkezi yerde bir dükkan alırım.15 bin dolara güzel bir jip ve 30 bin dolar civarı güzel bir müstakil ev. Kalan parada bankada kötü gün parası olarak dursun.
Önce enflasyon ve kur bi sakinlesin ondan sonra hesaplayıp iban atarım.
Tam olarak yetecek kadar para.
muhtemelen istediğim meblayı ölmeye yakın elde edeceğim. çocuğum zengin yaşasın, sıkıntı yok.
100 bin bana şu an takla attırır. acil lazım. kredi çıksın o da olumlu.
80 milyor dolar.
derdi dünya olanın dünya kadar derdi olur. 200.000tl +mesleki donanım.
duvar kağıtlarımı bile paradan yapabileceğim kadar çok para galiba...