bugün

Arka ikili nişanlanmış durumda. Diğerlerini bilemicem
Aha burdayım işte.
Biri piçti sofu oldu, biri işportacı, ben aşçı, 4 yok. Götler büyüktü bizim.
Bütün günlerini "1 milyon versene la tırrek" diyerek geçiriyorlar.
vinç öperatörü oldular.
ulan lisenin ezikleri gelmis sekil yapiyolar simdi burda siniftaki en samimi ortam arkadadir muhabbet orda doner eglence oradadir cok guzel bi lise hayati gecirdim o arkadaslar sayesinde ikisi endustri muhendisligi biri makina digeride tip okuyo ayik olun yani...
diğer üç arkadaşımla birlikte bizdik.HAla dörtlüyüz hiç değişmedik.
biri askeri okulda.
biri afyonda kocatepe ünide.
biri futbolcu.
ben de entry giriyorum.
Herkesin bir hayatı var.

Biri mapusta
Biri toprakta
Biri kaymakam
Diğeri de burda takılıyor.
Sınıfa bak amk çete gibi.
Hic biri birbiriyle konusmuyorlar ve hepsi abudik gubudik islerle mesgul. Hayaller paris hayatlar Muş.
1 numara: inşaat işi, yükle boşalt işleri...
2 numara: bilardo salonu işletiyor...
3 numara: hastahanede temizlikçi
4 numara: (bkz: malajor) kayıplarda...
bu başlığa entry gireceğimi düşünmezdim, fakat bu dört kişiden oluşan -bizi- anımsayınca
dudaklarımdan hala düşmeyen -tebessüme- ve bu yazdıklarıma engel olamadım.

ankarayı bilen bilir, birçok şeyi eksik olduğundan belki de- dostlukları tamdır.
2009 yılında ayrıldığım bu şehre bir daha hiç gitmedim -orası ayrı-

fakat bu arka dörtlüyü hiç ama hiç unutmadım. birbirimizin aşklarına, acılarına,
hayatımıza yön veren yaşanmışlıklarına şahit olduk bir dönem.
sonra içlerinden biri ayrıldı -ankaradan bir kuş uçtu güneye doğru-

nereye geldiğimizi mi, oraya nasıl geldiğimizi mi konuşmalı bilmiyorum ama
içlerinden biri ara sıra martılarını özleyip istanbula gelir,
o martılardan biri -benimdir.
umarım hayattadırlar uzun zaman oldu onları görmeyeli.
4 kişiden biri benim. 'tayfa' diye bilinirdik. ve işin ilginç tarafı 4 kişinin üçünün ismi ozan'dı. ben de dahil. 3 ozan 1 alp. mavi gözlü ozan lise bitince antalyaya gitti gastronomi okumaya. diğer ozan almanyaya amcasının yanına gitti. ben yeşil gözlü diye anılan ozan üniversite bitti çalışıyorum. alp piçi rusyadan bi karı almış ukraynada keyif yapıyordu. ama sanırım şu sıralar cephede. hepsi güzel insanlar, ara sıra haberleşiriz. anlatmakla bitirilemeyecek kadar çok anımız vardır. 4 yıl en arka dörtlü olmak bir ayrıcalıktı vakti zamanında.
lise terk.
üçü öğretmen ataması bekliyo . biri de yurudu gitti maşallah , celalim benim ya.
gerçi.ben.vazgeçtim atanabilmekten. ikisi bekliyo atanmayi.
Biri kamyon soforu oldu. Oteki sehir ici minibus soforu. Birisi 2 yillik isletme okuyo. Bi digeri firinci kalfasi.
Üçü ankara hukukta dirsek çürütüyor diğeri de benim. Ne yapıyorsun derseniz götümü yaydım telefonun sabah beni uyandıracak kadar şarj olmasını bekliyorum priz yatağa uzak kalıyor telefonu yanıma almam lazım.
Bizim sınıftan dört kişi demek sınıf mevcudunun yarısı demektir. Biri reklam yazarı, biri edebiyat öğretmeni, biri avukat oldu, diğerinden bihaberim.
iki diş hekimi, bir inşaat mühendisi, bir işletme mühendisi olmuşlardır, olmuşuzdur, olduk.
ikisi tıp, biri hukuk, biri de odyoloji.
Biri makina müh,biri tıp okuyor hala,diğeri eczacı, diğeri de diş hekimi.
biri elektrik mühendisliği kazandı, diğeri yazılım ile uğraşıyor, üçüncü eleman babasıyla tomruk taşır büyük olasılıkla, dördüncüsü de askerdeydi sanırım. arka dörtlüden iki adam çıkması bile mucize dimi?
Büyük ihtimalle şimdi gırgır şamata vardır evde. Durun ben bir mesaj atim ne yapıyorlar.
Muhtemelen evde eşlerinin yanında 3. çocuk yapma girişimlerinde bulunuyordur.