bugün

ay yazık canım diyerek öpülerek teselli edilesi iyi aile kızıdır.
sınıfın geri kalanı 100 almıştır çünkü.
yazılı kağıdının rulo yapılıp verilesi kız modeli
kıllısını arayan kızdır. gerci girdiği sınav kpss ise kendisi için üzüldüğümü belirtmek isterim.
yaş meşe odunu ile dövülesi kızdır.
lisede beş sıfır ortalamaya koşan bir kızdır. malesef bu duruma tanık olmak ve o anın tesellisini hem annesine hem de kızına vermek zorunda kalmak mide bulandırıcı bir hatıra olarak hafızamda yer etmiştir. klasik haline getirdiğim fizik sınavlarından 90 alma huyumu yine bir sınav çıkışında devam ettirirken kızın annesinin yanıma gelip nasıldı sınav demesi beni dumura uğratmıştı. bir insan neden fizik sınavına annesiyle gelir ki... hoca da karizmatik adamdı o ayrı vesselam.

"doksan alırım." dedim sene boyunca bütün sınavlardan 90 almış ama yüz alamamış olmanın verdiği mideden başlayıp boğazıma doğru yükselen bir şey varmış hissiyle. sonradan öğrendim reflüymüş bu, his felan değilmiş. sabahları yediğim haşlanmış yumurtadan kaynaklanıyormuş. zaten sarısını da hep kızkardeşim yerdi. neden bir insan önce yumurtanın beyazını sonra sarısını yer ki? kadın içinde bulunduğum hissiyatı farketmemiş olacak kızına dönüp bakarak "herkes doksan alıyor zaten. daha çok çalışman lazım." demesiyle bir anda kimliğimi kaybetmiş herkes oluvermiştim. kimdim lan ben? neden ben ? Sorular uçuşurken kafamda, başladı kız ağlamaya. * telkin gücü yüksek ve her daim her ortamda sakin kalmayı başarabilen bir insan olarak " hanımefendi kızınız elinden geleni yapmıştır emin olabilirsiniz." diyerekten kadının gözlerine baktım. niye baktım bilmiyorum, alışkanlık sanırım.

o kadar anlamsız bakıyordu ki bana, az önce kimliğimi terkedip herkes olan ben şimdi kendimi bir hiç gibi hissetmeye başlamıştım. "tamam kızım, tamam." dedi kızına bakarak. kızının gözyaşları yanağından yere damlıyor, damlarken bir iz bırakıyordu, bir yol çiziyordu. annesinin sesiyle gözleri birden parladı ve gülümsemeye başladı, ağlaması kesildi. ne kadar kolaydı ağlamak. hep yalandan bu göz yaşları...
o kızı şimdi napcan bilyon mu? alıcan onu, döşeği serdin de mi? hah! ........
Sınıftakiklerin ona kötü kötü bakmasıdır.
(bkz: ağladıktan sonra linç edilen kız) olmasını dilemişimdir hep ama olmamıştır, içimde kalmışitır. ee kolay değil disipline verirlerdi sonra.
sevinç göz yaşlarıdır onlar. Çan eğrisinde sınıfın ortalamasını yükselttiğinden dolayı dersten kalan arkadaşları için de ağlıyor olabilir.
100 alamadığı için ağlıyorsa allah akıl fikir versin. Bi de itiraz eder niye 100 alamadım diye.
belki de sevinçten ağlıyordur.*
90, dersi kurtarmaya yetmediği için ağlayan kız olabilir.

-vizeden sıfır almıştır ve final sınavından 90 alması yetmediği için belki o ders yüzünden okulu uzamıştır.
-belki notlara takıntılı ebeveynlere sahiptir. mesela orta okulda böyle bir kız arkadaşım vardı. anne babasına ne söyleyecek diye ağlardı 100 alamadığında. var böyle aileler ne yazık ki.
-arkadaşlarıyla iddiaya girmiş ve kaybetmiş olabilir.
-çok başarılı, hırslı bir öğrencidir ve dereceye oynuyordur. saygı duyarım.

bi sürü ihtimal var. kıza, oral seks yapmak, sikmek ve bilumum mide bulandırıcı atraksiyonlarına dahil etmek isteyenlerden daha akıllı olması muhtemel kızdır ayrıca. notun amaç olmadığını ama araç olduğunu kavramıştır.
inek ve çekilemez olduğunun ilk belirtisidir.
puanlamanın 1000 üzerinden yapıldığı bir sınavda normal görülmesi gereken kız. bu sınav, öss, toefl vs. de olabilir.
sınavda 90 aldığı için ağlayan kızı öldürüp 90 yıl hapis cezası alan çocuğun maktül adayıdır.
(bkz: oxford değilde harvard kazandığı için ağlayan kız)
10 soruluk bi sınav düşünelim. Bir tane yanlışı var, ve bu yanlış doğru olduğundan emin olduğu cevabıdır. Aldığı puan düşük diye değil, bu nası yanlış diye ağlıyordur.

(bkz: Pollyanna)
(bkz: Yok mu beni dağa kaçıran)
insanlık namına görüldüğü yerde dövülmelidir.
öldürülesi insandır. yaptığı marifeti duyurma şekli ağlama olan insan sureti.
daha da kötüsü için;

(bkz: 98 alıp hoca nerden kırdı ki diye ağlayan kız)
(bkz: ihtiyaç anında kullanınız)
(bkz: kızılcık sopası)
TEK iHTiYACI TEDAVi OLAN KIZDIR.
kuvvetle muhtemel gözlüklü, hafif sisman bir arkadasımızdır. ve öğrencilik hayatı boyunca sınıfın ön sıralarında kendine yer bulmuş hocaya yalakalık yapan arkadasımızdır.
80 alıp ölmesini istediğimiz kızdır.
geç de olsa uyanan kızdır. çan eğrisi varsa yiyeceği dayağa uyanmıştır ona ağlıyordur.