bugün

genel halet-i ruhiyem. biri çare bulsun...
Nedeni anlaşılamayan.
oflayıp puflamak yerine; geçmişte yapılan hatalara dönüp bakmak, hafiflemesine yardımcı olacak en iyi adımdır.
adama yarım saatte 8 dal sigara yaktırtır.
Insanın istediğini alamaması ya da sahip olamamasıdır.
Yok olması için secde et.
Mideyi büker. Bu kötü bir şey.
Ölecem galiba iç sıkıntısindan.
kişinin, sadece beynini kullanarak kendi kendini imha etme biçimi.. kişiye ilaçlar da beyni kullanmasın diye veriliyor.. zor bir durum..
sıkılıyorum sözlük bunalıyorum.
derdi olana herşey sıkıntı verir.
Ardı arkası kesilmeyen zincirleme versiyonuna düştüyse işiniz zor. Bunların bir de geldi mi üst üste gelir versiyonu var.
görsel
üstünde fazla durulmaması gereken olgu. çünkü insan sıkıntıları düşündükçe, o sıkıntılara sebep olan olaylar akla gelir. ardından kişi onları da inceler ve sonunda sıkıntısı artar da artar. olaylar insanın başına bir kere gelir ancak insan onu alır bir sürece çevirir ve sonunda belki de altından kalkamaz.
“Sıkıntı, insan varlığının ayırdedici bir ruh hâli olarak görülür. Sıkıntı, mahiyeti icabı ‘sübjektif-enfüsî’dir ve bu sebeble korku ile bir tutulmalıdır. Bir eşya yahut bir şahıs korkunun sebebi olabilir; fakat sıkıntının müşahhas bir sebebi yoktur; insanın sınırlılığını ve yoklukla yüzyüze bulunduğunu ifşa eder.”
kendi deneyimlerimden olusan kendimce yorumumu paylasacam sikinti diye bisey yok aslinda korku ve heycan basmasi var.aslinda yarin yapacagin zevk aldigin bir isi dusunerekte uykusuz kalabilirsin ama bedensel belirti vermezken yarin cikacak bir tahlilinin sonucu girilen sikinti snde bagzi bedensel belirtiler verebilir.veya yarin sevgilinle bulusacan heycan sikintisi duyarsan gene ayni yani burda benm gorusum sorun sikintida degil yasadiin sikintinin snde heycan veya korku uyandirip uyandirmamasinda.
kendi deneyimlerimden olusan kendimce yorumumu paylasacam sikinti diye bisey yok aslinda korku ve heycan basmasi var.aslinda yarin yapacagin zevk aldigin bir isi dusunerekte uykusuz kalabilirsin ama bedensel belirti vermezken yarin cikacak bir tahlilinin sonucu girilen sikinti snde bagzi bedensel belirtiler verebilir.veya yarin sevgilinle bulusacan heycan sikintisi duyarsan gene ayni yani burda benm gorusum sorun sikintida degil yasadiin sikintinin snde heycan veya korku uyandirip uyandirmamasinda.
kötü bir ruh hali.
dönüyorum dolanıyorum geçmiyor. gök de tepemde gür gür. sanki kedim bile sevmiyor.
sıkıntı diye bir şey yoktur. ümitsizlik vardır. takılma rahatına bak. kredi kartını boşalt git altın al. asgari tutarı öde hatta iki üç ay ödeme sonra altını sat ama asgari öde. al sana ekşın işte. bak günler ne güzel geçiyor.
sorun, moral bozan şey.