bugün

Tarih boyunca süre gelen çatışmadır, bu mezhep farkılılıklarından dolayı savaşlar çıkmıştır kanlar dökülmüştür (bkz: Osmanlı-iran) . ikiside kendisini haklı görür, kendilerine göre kuralları vardır.
yurdum insanın sık sık bahanesi olan ve arada kaşınan bir çatlak.
emperyalistleri sevindiren zemin yaratma.
bok yoluna çıkmış çatışmalardır.

bu dünyada ben ancak ülkem işgale uğrarsa veya milletimin namusuna bir zarar gelirse savaşa koşarım. emevinin, arabın, farsın davası yüzünden bir sünni olarak alevi, caferi kardeşime silah çekemem ben.

ve ayrıca tekrar söylüyorum. isterseniz ansiklopedi ansiklopedi araştırın. bu coğrafyada ne zamanki bir alevi sünni çekişmesi olmuş kazananı hep gayri milli unsurlar olmuştur. bunu da hesaba katın istedim.
şiîlik denen şey örtük fars milliyetçiliği, modern politik süreçte sünnilik tanımlaması yapılan şey de, saddam'cı baas kafasının, panarabist tutkularının zarif bir ifadesidir.

biz, ehli sünnet ve'l cemaat fırkasındanız. kurtulacak tek ve biricik fırka budur. orta yol yolcusuyuz. 1400 yıldır ali muaviye tartışması yapan şiîler, kerbela'ya giden ehli beyt ailesini sattığı zaman yine ehli sünneti suçlamıştı ama bugün bir ezâ ifadesi olarak kendilerini kırbaçlıyorlar.

ehli sünnet sahabe-i kiram hakkında nezih bir itikada sahiptir: allah'ın resulünün arkadaşları, bizim önderlerimiz ve babalarımızdır. onlara laf söyleyenlerin de, islâm'dan ne kadar nasibi vardır, orası su götürür!

selâm olsun kutlu ehli beyte ve allah'ın resulünün biricik arkadaşlarına... biz hiçbirini birbirinden ayırmıyoruz. şiîler ise mütemadiyen hazreti peygamber'in eşi hazreti aişe'ye dahi söverler...
yıllardır orta doğuyu kan gölüne çeviren gereksiz bir çatışmadır.
bütün ayrımcılıklar, düşmanlıklar, çatışmalar bizden uzak olsun!her kim din, mezhep, ırk, cinsiyet, sınıf ayrıncılığı güderse layığını bulsun!
bizler kolu bağlı mı kolu açık mı namaz kılınır tartışırken kafirler o kolları nasıl keseriz diye düşünüyor. Her zaman dedim gelin kuran ve ehlibeyt etrafında toplanalım bunların dostuna Dost düşmanına düşman olalım.