bugün

öncelikleri kuran olan nadir cemaattir diyebilirim. bu yurtlarda kalan sinif arkadaslarimiz var. nedendir bilinmez genelde utangac olan bu tipler, en ufak bir sohbette yardimlasmayi ve insani kelimleri one cikartirlar.
recep tayyip erdogani sevenine henuz denk gelmedim genelde mhp sempatizani oluyorlar. yilligi 800 liraya kaldigini soylemislerdi ne kadar dogru bilmiyorum ama paraya onem vermediklerini ustune basarak soyluyorlar. yillardir siyasi bir olayda adlarinin gecmemesini de tebrik etmek lazim.
itiraf etmeliyim ki yurtlarina sadece güzel yemekleri ve kermesleri icin gidilebilir oldugunu dusunuyorum.
yazılanları teker teker okuduktan sonra hakkında bir bok bilmeyen anguslarında yorum yaptıklarını gördüğüm yurtlardır.
Yılda sadece 700-800 tlye kalıyorsan, eh bir zahmet ayak uyduruver onlara.

Arkadaş bulup eve çıksan, bazen kişi başı 1 aylık maliyetin o kadar.
ibadete, kur'an-ı kerime alerjisi olmayan, okumaya hevesli, gariban köylü çocukları için cennet gibi yerlerdir. Sembolik bi ücretle en az 3 çeşit yemek, sıcak su, yatak, etüd odaları, hatta tatillerde dışardan öğretmen desteği de mevcuttur.
TEK TIP ADAM YETISTIRILEN YERLERDEN BIRIDIR.
iki ayrı mekanına gittiğim cemaat yurdu.ilk gittiğim yurt şehir içinde olmasından dolayı heralde baya katı bir düzenleri vardı.kitap okuma saatleri olduğunda hocalar kitap okumayanları tekmelerlerdi*.ikinci gittiğim yurt daha iyiydi.ortamı sıcaktı top oynamamıza alışverişe gitmemize izin veriyolardı.*
arkadaşımın zamanında "mintaksla canım mintaksla" şarkısını söylediği için hayvan gibi dayak yediğini söylediği yurt. çok ilginç değil mi? mintaksla ne amk
Küçük Tayyipçiklerin ve Emineciklerin üniversite çapında kaldığı yerleşim birimleridir.
küba, israil, kuzey kore gibi bir kaç ülke dışında dünya genelinde her ülkede yurtları olan, türkiyede ise her ilde ve bir çok ilçede yurtları bulunan, kişilikli ve ahlaklı bireyler yetiştirmeyi amaç edinen, zamanının üstadı olarak görülen süleyman hilmi tunahan'ın manevi öğretileri baz alınarak ahlaki eğitimin en iyi verildiği yurtlardır..
Bizim okulun erkeklerinin neredeyse.yarisi kalmakta ama hicbir zararini.gormedim. Normal okul yurdundan tek farki cuma namazlarini kildiriyolar o kadar. Degisecek adam orada.da.degisir burada da (bkz: bizim ev)
amerikan pastasindaki beta evine benzeyen yurtlardir.

Baya eglenceli bir ortami var kizlar falan.
Temiz insan yetistiren.. siyasi kâr gütmeyen. corbasini içip uykuya daldiğım yurt
Nur Cemaatinin yurtlarından daha sağlıklı yurtlardır.
lisedeyken bi seneye yakın kalmıştım

çıktığımda ateisttim. o kadar saçma şeyler anlatıyorlardı ki dinime çok bağlıyken beni soğutmuşlardı. anlatılanlara inanmadığım için hep dışlanmıştım
üniversitedeyken başvurduğum ve kot pantolon giyme yasağı olduğu için kapısından döndüğüm yurttur,

-kot pantolonu neden yasaklıyorsunuz?
+vucutta belli olmaması gereken yerleri belli ettiği için, bu yüzden kumaşa izin veriyoruz !! denmişti.

kot mu belli eder kumaş mı ? lan tabiki kumaş.

hadi onu geçtim lan biz burda erkek erkeğeyiz birbirinizin orasına burasına mı bakıyonuz da yasaklıyonuz.
kendine özgü saçma sapan kurallarıyla ucuz hizmet verdiklerini sanan, güya din savunucuları.
Akpnin yeni yalakalığını üstlenmiş yurtlardır. Şu an para akışı über düzeydedir. gecen yaz döneminde ülker'in sadece konyadaki süleymancı yurtlara aktardığı para 1 milyon liradır.
kaliteli, temiz ve iyi bir nesilin yetişmesi için bir dönem büyük bir hizmet veren yurtlardır.
Bunlar hem atatürku sevmez hem akpyi sevmez ama işid zihniyetine sahip dinci olduğunu iddia eden gruptur.

Liderleri süleyman hilmi tunahan isimli parmağında nur olduğunu iddia ettikleri zattır.
Ayrıca rabıta diye bi saçmalıkta vardır ona girmiyorum bile.
Yani bu yurtlarda ucuz diye kalınmaz. Kafayı yemeye sebebtır. Hele evden ilk defa uzaklasiyorsan cezaevi gibi gelebilir size.
gece 20'den sonra giriş-çıkışın yasak olduğu yurtlardır. (en azından biri öyle) ayrıca akp yalakası falan değillerdir. mersin-erdemli'de mhp'li belediye tarafından bizzat desteklenmektedirler.
Sohbet ortamında bağdaş kurmamdan dolayi zamanında laf işittiğim ve o günden beri kapısının önünden dahi geçmediğim yerdir. Sokakta kalmayi tercih ederim o yurtlarda kalmaya.
ihtiyacı olanlara gerçekten yardım ediyorlar, amaç okumaksa tam da onu yapacağınız ders çalışma ve temiz ortamı sağlıyorlar,
ha yok "ben izlediğim dizilerden filmlerden etkilendim, karakterim de zaten tam oturmadı, üniversiteye karı kız peşinde koşmak için geldim" diyorsanız size uymaz baştan söyleyeyim,
ama bunu diyorsanız zaten eleştiri hakkınız da olamaz, bunu da söyleyeyim,
zira adamlar prensiplerini başta söylüyorlar, senin ananın babanın da memnun olacağı prensipler emin ol.
Ankarada adresini bilenler mesaj kutumu parlatabilir mi? Ariyorum da ben.
kendini yırtsa 90 ıq nün üstüne çıkamayacak birkaç beyinsizin hakkında övgüyle bahsettiği yurtlardır.

burada kalıp, süleymancıların örs ve çekici arasında şekillenen ruh dünyalarıyla hep eksik kalacak ve daha da acısı bu müzmin eksikliklerini asla idrak edemeyecek kimselerin sözlerine bakmayın!

bu cemaatin elinde yıpranan hayatlara gerçek manada acıyorum.
girdikleri her ortamda hep çekingen, hep uysal, hep orta yolcu, hep korkak, hep tedirgin, hep başkası olan bu hayatlara gerçekten acıyorum!!!

daha on sekizinde bile değildim.
itiraz ettim!
kabul etmedim!
isyan ettim!
son olarak bana saldıran hocayı tekme ve yumrukla yere serdim!

kavgadan sonra tehdit minvalinde bana '' kendine dikkat et çocuk'' dedi...
muhtemelen sadece kendilerinin bildiği beddualar etmiştir!

çok şükür, oradan ayrıldığım için de, benden sonra onlarca kişinin ayrılmasına ön ayak olduğum için de ve bana saldıran o hocayı buna pişman ettiğim için de mutluyum!

orada kalan, orada kalmış ve orada kalmayı düşünen kişiler için özlü söz sokrates ten gelsin:

denenmemiş/sorgulanmamış hayat, yaşamaya değmez!

kendinize bu zulmü reva görmeyiniz nokta