bugün

ben hayatımda bunun kadar midemi bulandıran birini daha hatırlamıyorum. bakın benzetme olsun diye demiyorum yemin ederim sesini duyunca, adı geçince, sıfatını görünce somut olarak midem bulanıyor.

geçen gün gözaltına alınırken taciz edildiği iddia edilen kadınla ilgili şunları söylemiş bu içişleri bakanı kişisi.

"yasadışı eylem yapıp direnirseniz uyarılardan sonra karga tulumba gözaltına alınırsınız. eğer taciz varsa üzerine ilk biz gideriz. hayatı kendi gibi düşünmeyenleri tacize geçenlerin babası fetöden ihraç, kardeşi dhkp-c'li proje kadın üzerinden polisi ezmesine müsaade etmeyiz"

sözün bittiği yer. gerçekten sözün bittiği yer. bakın bu adam içişleri bakanı. asayişi, huzur ortamını, güveni sağlamakla yükümlü olan kişi ve bu lafları ediyor. kadının kendisine dair suç bulamamış itibarsızlaştırmak için abisini babasını katmış olaya. suçun ve cezanın şahsiliği, evrensel hukuk, masumiyet karinesi falan adamın umurunda değil. baban fetöden ihraç edilmiş ve kardeşin dhkp-c'li ise sen taciz de edilsen proje kadınsın.

hukuk falan umurunuzda da değil de bir veda hutbesi var hani seversiniz. bakın orada da ne diyor

"suçlu kendi suçundan başkası ile suçlanamaz. baba oğlunun suçu üzerine oğlu da babanın suçu üzerine suçlanamaz".

kendinizi bu kadının yerine koyun. sadece 5 dakika için. haksızlık olduğunu düşündüğünüz bir konu için eylem yapıyorsunuz ve bu esnada cinsel tacize uğradığınıza inanmışsınız. ama size ilk sahip çıkması gereken içişleri bakanı çıkıp "yaa tabii hoş değil ama ben ilgili karenin olay esnasındaki karambolde ortaya çıkan anlık bir fotoğraf olduğunu düşünüyorum. yine de bu gibi durumlarda devreye girmeleri için kadın polislerimiz var. ilgili olay ve olay yerinde neden kadın polis olmadığı soruşturulacak" bile demiyor. bakın bunu bile yapmıyor. abinizin babanızın sicili üzerinden sizi proje kadın olmakla suçluyor.

o andan itibaren bu ülkeye dair zerre aidiyet hisseder misiniz? bu duruma sessiz kalan ve hatta destekleyen halk açlıktan kırılsa umurunuzda olur mu?

çok yazık ediyorsunuz bu ülkeye. hem de çok.
Süleyman soylu gibi birine "adam gibi adam" demek sanırım adamlıktan bi haber olmak gibi birşey.

Süleyman soylu dediğin adam fırdöndünün önde gideni çıkarcının nifakçının bayrak sallayanıdır! Popülist yaklaşımlarıyla şakşakçı kesimi peşinden sürükleyen bir çomar edebiyatçısıdır başka birşey değil. Ne eksik ne fazla.
Şu siyaset işinde bir seni sevdim.
işini can-ı gönülden yaptığın o kadar hissediliyor ki.
tam türk tipi siyasetçi.

arkasına aldığı iktidar gücüyle boş boş sağa sola efelenmek, dişe dokunur hiçbir iş becerememesine rağmen dünyayı kurtarmış gibi her yerde milletin karşısına çıkmak, dün ak dediğine bugün kara demek ve bir gram bile utanma emaresi göstermemek vs vs vs.

bizim millet icraata değil lafa bakar.
Çok göze batıyor. işini iyi yapıyor ama geçmişte söyledikleri ile tutarsızlık yaşaması bir sıkıntı kariyeri için. Ayrıca çok sevecen değil. Gelecek kabinede olacağını sanmıyorum.
Elemanı sapık iftirasına uğrayınca pısmak yerine aslanlar gibi savunan ve liderlik yöneticilik nasıl olur dersi veren geleceğin cumhurbaşkanı

görsel
Popülist söylemlerle ayakta duran, nabza göre şerbet veren, rüzgarın yönüne göre hareket eden gereksiz bir adam. Hele bir de bazen mafya babasıymış gibi hareketleri, konuşmaları var ya kahkaha atasım geliyor.
Konuştuğunun onda birini falan icraat olarak yapsa lafım yok ama kendisinin asarım keserim söylemlerindeki samimiyetsizlik beni benden alıyor. Sanki bir kaç gün sonra "türk polisi çok merhametli ve canayakın" açıklamalarında bulunmayacak olan kişi kendisi.

Ayrıca kendisine bir sorum var, Eğer devletin kendisi daha kendi kanunlarına uymuyorsa o zaman devletin terörist oluşumlardan ne farkı kalıyor? Hepsi buydu teşekkür ederim.
şunu öğrenmelidir: polisin ve içişlerinin görevi toplumun güvenliğini sağlamaktır. iktidarın bekçiliğini yapmak değil. polislik kamu hizmetidir dokunulmaz bir tarikat değil. "sularına gideyim de yeniçeri ayaklanmasın," anlayışıyla saygın bir kurum ancak dejenere edilir.
görsel
görsel

Yeni tanzimler is coming...
seveni de çok sevmeyeni de ama bana kalırsa gelmiş geçmiş en iyi içişleri bakanı olamaya adaydır kendisi.
Örgütleri bitirme noktasına getirmiş vatanını sonuna kadar seven efendi edepli siyasi ahlakı olan dört dörtlük bir devlet adamıdır.Adamın dibidir.Hay maşallah.
Sevmiyorum. Bana vatan haini veya pkk lı diyecek adamın da anasını laciverte boyarım...
Tayyip ile ilgili eski videolarini izleyin. Sonrada koltuk sevdasinin nelere kadir olduğunu anlayin.
Şimdiye kadarki en yüzsüz bakan kendisi.Atıp tuttuğu adamın yanında nasıl iç işleri bakanlığı yapıyor sorgulayan yok.iki yüzlüdür.
Çözüm sürecindeki tavırlarını net hatırladığımdan ötürü Benim için 'kağıttan kaplan'dan fazlası olmasa da jöhpöjhöhaskerpolis31 kitle için sert ve radikal söylemleriyle ideal bir kahraman olmuş içişleri bakanı, bakanımız.

Yalan yok, iyi bir popülist lider olur kendisinden, siyasal islamci değil de merkez sağcı olması akp'de bir ideolojik kırılma yaratacak olsa da türk siyasetinin geleceğinde ciddi yer tutacak gibi.

Epey bir zamandır ankara'da seçim çalışmalarına katılıyor. canını dişine takmış ciddi ciddi. Son anketlerde özhaseki'nin yakayı paçayı da biraz toplamış, seçime bir ay var, şu gün seçim olsa mansur kazanır ama soylu'nun çabalari durumu değistirebilir.

Hülasa; ankara seçiminin kilididir. Sonuç ne olursa olsun umarım 31 mart'ta ankara'da geçen seferki gibi uzun bir gece yaşamayız.
Siteyi pkklılar basmış gene. Baksanıza adam hiç sevilmiyor.
PKK'nın belini kıran adam.
terör sevicileri sinirden kudurtan bakan. hakaret etmekten başka bir numaraları yok ama bu kuduranların. yav he he selo serbest kalsın tamam tamam.
Kandırılma ya heran hazır mhp seçmeni için bakan yapılmıştır.

Hadi kendimizi kandırmayalım akp bir zamanlar doğuda kürtçülük batıda Türkçülük ve hepsinde islamcılıkla oyunu alıyordu.

Zaten türkiye'de iktidar olmak çok kolay.
Vatan matan bahane iktidarda kalmak şahane.

Çok sevdiğim eski bir yazar ne söylemiş.https://m.uludagsozluk.com/e/38190432/
https://m.uludagsozluk.com/e/41153143/
Şu anda milliyetçi çizgiye yanaşmış akp'nin kahramanıdır.

Kck ile en büyük mücadeleyi veren idris Naim Şahin de bir Dönem böyleydi. Sonra açılım süreci başladı. idris Naim Şahin'in ipi çekildi.

Akp'nin ipiyle kuyuya inilmez. Yarın yine pkk ile görüşmeyeceğinin garantisi yoktur. Umarım Süleyman soylu'yu da böyle harcamazlar.
herhalde akşam karısıyla hdp cosplay yapıyor. kendisi mahkeme, karısı hdp.
tayyip erdoğan'ın kabinesinde istediği nadir adamlardan biri. junior akp.
Gördüğü iki mikrofondan birine pkk ve diğerlerini nasıl paketlediklerini, kökünü kazıdıklarını anlatırken, diğer mikrofona ayni pkk ve kuyruklarınin metropol belediyelerinin kapısına dayandığını iddia eden populist kişi. italya içişleri bakanı matteo salvini var (severim), onun kötü bir sürümu diyebilirim. Erdoğan sonrasına oynuyor ama siyasal islamcılar bırakmazlar ona orayı.