bugün

Türkiye'de ahlaksız siyasetin önde gidenlerindendi. Varisleri hala iktidar peşinde. Umarım tez zamanda babalarına kavuşurlar.
yolsuzluk yapan merkez muhafazakar sağ liderlerin 2. en pişkinidir.
Binaenaleyh dünya fani.
Ulaştığı makamların cumhuriyet sayesinde olduğunun farkında olan biriydi ki bu bile kendisini sevmeye yeter. Köy kökenliydi ama entelektüeldi, dini kullanırdı ama asla dinci olmamıştı. Demirel şu sıralar mhp'nin doldurmaya kalktığı dinci olmayan muhafazakarlık akımının bayrak adamıydı. Milliyetçiydi, şuurluydu, zekiydi. Şu anki merkez sağcıların yanında peygamber gibi adamdı. Allah rahmet eylesin.
ey süleyman süleyman
bu ayaklar ne ayak
yorgana sığdılar diyelim
mezara nasıl sığacak .
benim için sadece bir siyasetçi. ötesi değil. bugün vefat etmiş usuldendir allah rahmet eylesin. deniz gezmiş, yusuf aslan, hüseyin inan için alınan kararlardaki rolünü unutmadığımızı bildirmek isterim.
herkese hitap eden siyaset tarzı nedeniyle her insanın hakkında farklı yorumlar yapabileceği ama sözlerinin asla unutulmayacağı siyasetçi.
ölümüne inanamadığım kişi.
siyasetin bel kemiği anlamına gelen ''kırkemik'' lakaplı eski siyasetçi, mühendis, genel, müdür ve akademisyen olan dün itibariyle (16.05.2015) vefat etmiş kısır 9.cumhurbaşkınıdır.

6 kere gidip 7 kere gelen demirel malesef bu sefer gelmemek üzere komple gitmiştir. arkasında gözü yaşlı nazmiye yi bırakmıştır. evlat edindiği 2 afro amerikan evladı şuan dominik uçağında cenazeye yetişmeye çalışıyor oldukları basından öğrenilebilir.

türk siyasetine kattığı deyim ve siyaset figürleriyle dolaylı olarak günümüz siyasetinde etkisi devam etmektedir. (bkz: dünya lideri recep tayyip erdoğan)
Vefat ettiğini internetten öğrendiğim eski cumhurbaşkanı .. Mekanı cennet olsun ne diyelim
türk siyasi hayatının en çok kızılan ama en çokta affedilen aktörlerinden biri ve eski cumhurbaşkanı. 8 kez gidip 8 kez gelmiş, darbelere şahit olmuş cumhuriyetçi muhafazakar bir yapısı olan fakat ülkenin ilerlemesine yönelik çokta fazla katkıda bulunamayan biriydi. benim gibi orta yaş civarında olanlar "bize 500 gün verin ülkeyi düze çıkaralım", "enkaz devraldık", "biaenaleyh","herkese üç anahtar" gibi vaat ve söylemleri işitmiş ve fakat hiç biri gerçekleşmemiştir. allah taksiratını affetsin, merhametini esirgemesin.
allah rahmet eylesin.
tanım:türkiye cumhuriyeti 9. cumhurbaşkanı,inşaat mühendisi ve siyasetçi kişilik.
memleketimden çıkan tek cumhurbaşkanı. türkiye ye ne katmış bilemem ancak ısparta ya çok şey katmıştır. en önemlisi için ;
(bkz: süleyman demirel üniversitesi)
1924 ısparta/islamköy doğumlu siyasetçi. Alah rahmet eylesin. O değil de beddua ederken hangi cumhurbaşkanı olduğunu belirtin lan. Önce kenan evren şimdi süleyman demirel gitti. Mekanı cennet olsun.
rahmetli turgut özala çok çektirmiştir hep köşkteki şahıs demiştir ona. köşke çıktığı bi gün gazeteciler özal'ın elini sıktınız mı deyince ya neresini sıkacaktım demiştir. demagoji ustasıydı. nurcuların mecliste bizden biri de olursa sana oy veririz demelerine karşılık olarak ben varım ya demiştir
bu ulkede basa gecmis fakat ulkeye katki saglayamamis kisilerdn herhangi birisi. eksi vereceklere simdiden soyleyeyim o ulkedeki agir sanayi hamlelerini atan demirel degil. gidin ogrenin de gelin.
idama evet diyen 9.cumhurbaşkanı.Kendisini çok da iyi bilmezdik. işlediği suçların hesabını vermeden gitmesini de sindiremiyorum.
Askerin yanında gibi görünürken alttan alttan ordunun siyaset üstündeki baskısını kırmaya çalışıyordu. Bileyeceğimiz çok şey var bu yüzden arkasından atıp tutmayalım. Allah rahmet eylesin.
Cehennemin dibini boylamıştır insallah.
Efsanelesmis aforizmaları ile siyasete renk katmış, elestiri karşısında simdikiler gibi siddete basvurmamis kisiliklerdendir. Allah rahmet eylesin. Bu sene çok ölüm yaptı yine. Münir Özkul a sağlık ve uzun ömürler diliyorum.
memleketteki ahlaki çöküşün mimarlarındandır. bugün hırsızlar arsızlar cirit atıyorsa onun yoz bayağı politik duruşunun büyük payı vardır. dejenere, omurgasız ve basiretsiz bir adamdı. tarihin çöplüğünde yerini almıştır.
"Toprağı bol olsun elbette.
Ama soru şu yine de:

Ne'ye,
kime hizmet etti,

ne'yi,
niçin yerle bir etti

ve kimin
demir el'iydi acaba?"

Yusuf Kaplan.
Ölmüş.olur öyle.
taklidi, eleştirisi bu kadar çok yapılıp hiçbirisine tepki vermeyen, geniş görüşlü anlayışlı bir siyaset adamıydı.
bu bile rahmet okumak için yeterlidir.
güle güle demirel.
bütün solculara haddini bildiren yiğit adam. yollar yürümekle aşınmaz. yürüyün amına koduğumun solcuları.