bugün

atatürk'e, istiklal marşının yazarı mehmet akif ersoy'a, daha önce hakaret etmiş olan kadir mısıroğlu için edildiği iddia edilen hakaretlerdir.

hangisi daha büyük suç bilemedim.
bilime, ilime önem verilmeyen bir toplumda şaşırılmayacak harekettir.
görsel
deliye deli demek hakaret mi oluyor?
sözlük dediğin yeri cemaat yurdu sanan şahsın sıyırmasıdır.

korkmayasın. burada fiili livata henüz uygulanmıyor.
onun ben amk...
ibnelik veya ibne adaylarından biri olduğunuzu gösteren acı ama çok çarpıcı gerçektir.

gerçekten çok yazık..
--spoiler--

kadir mısıroğlu na hakaret etmek demek, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek demektir,

--spoiler--

bunca senelik hukukçuyum, çok saçma şeyler duydum ama bu ifade bende yeni bir boyut ufku açtı cehalet konusunda.

kadir mısırlıoğlu toplumun hangi sosyal sınıf, ırk, din veya mezhep olarak temsil ediyor merak ettim şimdi.

rahmetliye hakaret edildi ise bu olsa olsa "ölünün manevi şahsına hakaret suçu oluşabilir."

lütfen hukuk bilmeden hukuki yorumlar yapmayalım.
deliye deli demek hakaret değildir. veya suç içermez. misal bak şu ifade bu adama bir şeyler söylenmesinden daha büyük suçtur ;

--spoiler--

Sonuçta bu adamı seven milyonlar var en basitinden

--spoiler--

bu adamı seven milyonlar nerede var ? sen bu adamı seven milyonlar var diyorsan buna laf söyleyenler değil asıl sen bildiğin suç işliyorsun. bu adamı seven en fazla 5-10 bin kişi vardır onlarda zaten aynı kafada olduklarından seviyorlardır. milyonlarca insanı zan altında bırakıyorsun..
gençliğimde yazar zannedip kitaplarını okuduğum zaman kaybı.
ismini çok duydum ama kimdir nedir bilmiyorum merakta etmedim.