bugün

görsel
görsel
Güneş her gün yakıyordu. Zaman'ı yakıyordu. Dünya hızla çember çiziyor ve kendi ekseni etrafında dönüyordu, zaman da Montag'dan yardım almadan seneleri ve insanları yakıyordu zaten. Yani Montag itfaiyecilerle birlikte nesneleri yakarsa, güneş de Zaman'ı yakarsa, bu her şeyin yanması anlamına gelirdi!

Fahrenheit 451- Ray Bradbury
görsel
Ve şunu korkuyla hissederim ki, daima iddialı bir dille ruh,zihin, duygu olarak nitelediğimiz, acı dediğimiz şey aslında son derece zayıf, zavallı, jöle gibi yapış yapıştır; çünkü bütün bunlar en üst seviyeye ulaştığında dahi ıstırap içindeki bedeni, eziyet çeken vücudu paramparça etmeyi başaramaz, çünkü düşüp ölmek ya da şimşek çarpmış bir ağaç gibi devrilmek yerine, akmaya devam eden kanımızla böyle zamanlara dayanırız.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu -Stefan Zweig
görsel
Rüyamda kendi cenazemde olduğumu görmüştüm, koyu renk yas giysilerine bürünmüş, ama bir eğlence havası içindeki bir grup dostumun arasında yürüyordum. Bir arada olmaktan hepimiz mutlu görünüyorduk. Hele ben, uzun zamandan beri görmediğim o en eski, en sevdiğim Latin Amerikalı dostlarımla birlikte olmak için ölümün bana verdiği bu olağanüstü fırsattan dolayı hepsinden daha çok mutluydum. Törenin sonunda herkes gitmeye başladığında ben de onlarla birlikte gitmeye yeltendim, ama içlerinden biri, kesin bir ciddiyetle benim için eğlencenin artık sona erdiğini anlattı."Bir yere gidemeyecek olan tek kişi sensin," dedi bana. Ölümün, bir daha asla dostlarla birlikte olamamak demek olduğunu ancak o zaman anlayabildim.

On iki Gezici Öykü- Gabriel Garcia Marquez
görsel
Nerelere geldik böyle.
görsel
Uzaklardan izmir.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
rovaniemi, finlandiya

şubat,2019
görsel
Ölüm güneşin batışı gibidir. Gece, batan güneşi gözle görülür biçimde yutar. Gelgelelim, güneş bütün ışıkların kaynağı olarak aralıksız yanar, doğa bata, yeni dünyalara yeni yeni günler getirir.

isteme ve Tasarım Olarak Dünya- Arthur Schopenhauer
görsel Karadeniz’de bir yer.
(img:#1969371)

akdeniz'de bir yer.
görsel
Bahara özlemle..
görsel
bizde bahar itmedi.

görsel
Gaudi müzesi, barcelona.
görsel
görsel
görsel
Bir pardösüm bile oldu içinde kaybolduğum.
insan kaybolmayı ister mi?
Ben işte istedim bayım.
Uzaklara gittim
Uzaklar sana gelmez, sen uzaklara gidersin
Uzaklar seni ister, bak uzaklar da aşktan anlar bayım.

Didem Madak - Ah'lar Ağacı
görsel

Telif nedeniyle profesyonel çekimlerimi paylaşmıyorum.
görsel
görsel
Herhangi bir yer...
görsel
Güzellik..
görsel