bugün

türkiyede yaşayan afrikalı kardeşlerimizin hepsi kendini çorumlu hissediyor.
bir hareketinizle tüm düşünce sisteminizi ve karakterinizi çözmüş gibi insanlar var.
sade halısahada değil hayatta da ilk golü yiyenler, formayı giyer.
görsel
bir insanın sizin hakkında ki hisleri ve hayalleri, ikna etmeye çalıştığı konudur.
galiba melise aşığım.
caylak olmak cok can sikici.

bir daha kufur etmeyecegim. en azindan annesine etmem ya da cok sinirlenirsem edebilirim.

orospu cocugu! ay pardon.
bir insanın size karşı tüm hisleri/düşündükleri ikna etmeye çalıştığı konudur.
Cahil sayısı giderek artıyor. Evet.
tayyip bu yobazlarin donuna kadar almadiktan, ulkeyi savasa sokmadiktan sonra bu yobazlarin akli basina gelmeyecek.
Dolmuş bizim durağa 2 dakikada geliyor.
Birisi farklı olanı yapmadığı sürece herkes aynı olmaya devam edecektir.
Mutluluğun en temel şartlarından biri insanın kendisine saygili olmasidir . Kendinize saygi duyun !
insanları eğiten aileler, kültürler, dış etkenler değil insanın kendi içidir.

Vicdan.

Allah'ı yukarda bilmek değil içinde bulmak meselesi.
lisede üst dönemlerin gel bi konuşcaz diye başlayan olayları hep tatlıya bağlanır. ben şu sınıftayım dalaşan olursa gel beni bul demesiyle son bulur.
galiba melise aşığım.
Hayal kurmak bana haram.
Türkiye'ye hindistan dediklerinde sinirleniyoruz ama yabancılar bize Turkey derken biz de indianlara hindi diyoruz bence bu konuda tek kızmasi gereken gerçek hindistanlardır.

Onlar kızsınlar efenim.
Bazen 11-12 yaşında çocuklarla tartışıyoruz burada. En son biri 30 cm le döverim seni dedi, peki abi affet dedim.
hayatta her şey değişir, sen de dahil.
bu değişim durmaksızın devam eder, bazen alenen bazen görünmeden.
bu yüzden kimseyi tam olarak tanıyamazsın, imkansızdır; buna çabalama.
bu yüzden kendini de tam olarak tanıyamazsın, çabalama.
insanlara bir bütün olarak bakacaksak, bu ancak öldüklerinde tamamlanacak bir bütündür ama yine de bin bir sırla-bilinmezle dolu bir bütündür.
işin özü, düşünmek yaşamaya yetişemiyor.
En büyük problemimiz güvensizliğimiz.
Minibüsçüler para üstü uzatırken vites değiştirip önündeki arabaya küfredip yanından geçen arkadaşına da aynı anda selam verebiliyor. incelenmesi gereken bir tür olduğunu düşünüyorum.
insanlar kendilerinin yapmadığı veya yapamadığı şeyleri onlara ters veya anlamsız gelen şeyleri diğer insanlara kötüymüş yanlışmış gibi göstermeye meyillidir.
Bir okulun kalitesini öğretmenlerinin kalitesi gösterir.
Yanımızda olması gereken insanlar hep uzaklarda.
korktuğumuz ne varsa başımıza gelir. er ya da geç. ama gelir.