bugün

bir uzay gemisinde ferdi tayfur dinlemek istiyorum.
Star wars ı o kadar çok izledim ki bazen rüyamda darth vader olarak görüyorum kendimi.

Normal insan obi wan olur, luke olur bizim rüyalar bile psikopat a.ına koyim.
Güzel giden bir şey ikimizin de ortak çabasıyla mahvoldu.

O trip attı ben mesafe koydum. Düzelttik. O sorguladı, kıskandı, ben atar yaptım. Düzelttik. Oldu, olmadı, trip attı, ben saygısızlık yaptım. Düzeltemedik.
iki keklik bir kayada ötüyor..
Aman ne bileyim ya acayip acayip işler.
Uykum var uyuyamıyorum. Bir an dalıyorum. En fazla 40 dak. Sonra yine fırankeştayn gibi ayaktayım.

Sanırım kafa doluluğu uyumama engel oluyor. Kalkiyim da bir kahve içeyim. Zaten uyuyamıyorum, battı fish yan going.

He bu arada, herkese karga bokunu yere düşmeden günaydını, mutlu haftasonları.

Evet
tam ciddileşeceğim bi gülme geliyor. allah beni kahretmesin.
1,5 saat içinde 20 bin adım atmayın, yoruyor. Sonra yattığın yeri bilemiyorsun.
görsel
Biraz pahalı bir canta aldım, annem ufak caplı bir kriz gecirip az daha eklesen kurban keserdin dedi.
90'lardan kalma, dilime dolanan bir şarkı var, sözlerini doğru düzgün hatırlamıyorum fakat melodisi yıllardır kafamda...

ne kadar aradıysam da, şarkıyı bulamadım.. ki, bu konularda iyiyimdir.. 6 yaşımdayken izlediğim ve çok etkilediğim bir filmin tek bir sahnesini ve orada söylenen sözü unutamamış ve 25 yıldan sonra bulmayı başarmıştım ama bunda tık yok..

az önce "doksanların unutulmuş underrated kadın şarkıcıları" aramasından bir sürü şarkı buldum ama yok.. gece gece bir sürü ev hanımını dinledim..
söyleyecek çok şeyim var da ne zaman anlatsam insanlar anlamamakta inat ettikleri için artık susup kaybolmak istiyorum sadece.
--spoiler--
90'lardan kalma, dilime dolanan bir şarkı var, sözlerini doğru düzgün hatırlamıyorum fakat melodisi yıllardır kafamda...
--spoiler--

Bulabilirim.
Bugün de bitti. Sen de bittin...

Artık sabır da bitti.

60 lik dön lastiği gibi çok uzatanlara hep şaşırırdım. Neye sasirdiysam başıma geldi. Senin verdiğin sevgi değil, duyduğun saygı değil, ibiş keyfiymis.

Evet
Bugün benim doğum günüm
Kelimeler büyüyor ağzımda
Bildiğim bütün hayatlar
Paramparça paramparça.
Diş ağrısının amk.
Bütün hafta sonum zehir oldu, bu saatler de dahil olmak üzere. Uyuduysam en fazla 3-4 saat uyuyabilmişimdir.
Gerçekten diş ağrısının amk.
B*k gibi hissediyorum.
beni sevin, kollayın abiler ablalar.

diyeceklerim bu kadar.
hiçbir şey yapmak istemiyorum ben ya.
kullanıcı adımı değiştirsem mi?
içimde bir çocuk var,
Haksızlıklara,
Ahlaksızlıklara,
Düzenbazlıklara,
Riyakarlıklara,
Korkaklıklara,
Görmezliklere,
Yalakalıklara,
Çakallıklara,
Allahsızlıklara karşı bağırmaya çalışan.
Bir gün bağıracak ve başım belaya girecek biliyorum.
Çünkü Ahlaksızlar kadar güçlü değilim.
Ama fark etmez.
Asalet parayla alınmıyor.
tanrının insanlara sınırlı akıl verdiğini düşününce... aynı sınırlamayı insanın aptallığına yapmaması büyük haksızlık.

bu sözü diyen konrad adenauer.
tam adı Konrad Hermann Josef Adenauer (d. 5 Ocak 1876, Köln ' ö. 19 Nisan 1967, Rhöndorf-Bonn), Alman devlet adamı, şansölye.
hani şu ülkesinde yıkılmış harap olmuş şehirlerinde milyonlarca kadın başta rus ve abd vb işgal kuvvetlerince tecavüze uğrarken, insanların açlıktan ölmüş havanları yediği, ülkesinin esir düşmüş askerleri rusya ve avrupa'da esir kamplarında açlıktan, hastalıktan, bakımsızlıktan, işkenceden ölürken...
savaş bittiğinde, hitler'in alman halkına yaşattığı cehennemi bu sefer abd fransız rus ingiliz başta olmak üzere almanya'yı işgal eden güçlerin yaşattığı zamanda konrad Adenauer “Umarım bir daha isa bile gelse tüm yetkiyi tek kişiye verecek kadar aptal olmayız” diyecekti.

Adenauer, stalingrad da çarpışan 6.000'e yakın askeri almanya'ya getirebilmiştir. almanya stalingrad'ı ele geçirmek için 1 milyon askerle savaşmış ve bu askerlerden anca 6.000'i evlerine dönebilmiştir.
tek adamlık, her şeyi ben bilirim demenin acısını yaşayan biriydi. bunun için "Umarım bir daha isa bile gelse tüm yetkiyi tek kişiye verecek kadar aptal olmayız” demiştir.
adenauer, almanya'nın bu günkü gelişmişliğinin ekonomik gücünün temelini ikinci dünya savaşı sonrası atan siyasetçi değil; kendisi tam bir devlet adamıdır.
Ve ben yine yalnızım.
Kırk yılı yok bu yalnızlığın,
Hatır yüklemiyorum kendime bile
Sigaramı kahvesiz içiyorum artık.

Mutluluk arayışım yoktu lakin mutluydum işte.
O kadar ki her mutluluğun bir sonu olduğunu bile unutmuştum.
Doğmamış çocuğuma biriktirdiğim güzel hatıralarım vardı.
Olmayacağını bilsem bile kurduğum hudutsuz hayallerim vardı.
Hiç haketmediğimi bildiğim halde sevildiğime inancım vardı.
Benim, kısa bir süre bile olsa ben olduğum için kendimi özel hissettiğim bir dünyam vardı.
Otuzu geçkin yılın üzerine, her başarılı erkeğin arkasında olandan değil, başarısızlığımda bile arkamda olan küçücük ama aşılmaz bir “kale”m vardı.
Herkes gitse kalanım, çağırdığımda yanıma varanım, kızdığımda susan, bir söz çıksın diye ağzıma bakanım vardı.

Ve ben yine yalnızım.
Mutluluğumun son bulması gibi bir derdim yok.
Hatıralarımı anlatacağım bir çocuğum yok.
Olmayacağını bildiğim hayallere mecalim yok.
Sevgiye inancım yok.
içinde ruhsuz ve bomboş gezindiğim mavi küreyi saymazsak eğer, bir dünyam yok.
Değil şiir, şu yazıyı yazacak bir duygum bile yok.
Ve O çok güvenip yaslandığım küçücük ama aşılmaz kalemin “işgal altına” girmesi için düşmana da gerek yokmuş.

Aslında ben hep yalnızmışım.
Bir tarot falı baktırmışım of of of isim sehir ne varsa söyledi kadın.
Çok düşük bir ihtimal de olsa başıma bela almışım gibi görünüyor. Ve bu konuda desteğini bekleyebileceğim tek kişi beni; bunu bilerek yaptığım konusunda suçladı ve tamamen gitti.

Ona sorumluluk yüklemek istiyormuşum. Böyle bir sorumluluğu daha 23 yaşında olan bir adama daha doğrusu henüz 23 yaşında olan kendime yükler miyim bile isteye? Asla.

Canımı hangisi daha çok sıktı bilmiyorum. Ama ruhumun acılar içinde kıvrandığını hissediyorum.
Kara gün kararıp kalmaz, garipler bunalıp ölmez. Boşver Eski rüyalar kardeşim! Her şey olacağına varır.