bugün

görsel
Ağzım tamam da yüzüm de yalan söyleyemiyor. Çapraz sorgularda işim ne? Sor, söyleyeyim. Yalnız... Gece vakti yeşeren ümit, gündüz vakti nasıl olur da kökünden kurur. Yalancı gülücükler, ıztırap şerbetine bulanmış. Çilesiz mutluluk bize uymuyor.
Bazen o kadar çok konuşmak isterdiniz ki yalnızca susmanız gerekirdi.
Dünyanın sonunda yürüyor gibiyim. Hayatımın gizemini çözmekle uğraştığım anları, şarkıları ve yangınları.
Birileri vardı.
Giden birileri vardı.

Öyle bir giderdiler ki o birileri, kalbinizi de alırlardı sanki çıktıkları o kapıyı yüzünüze çarparken.

Birileri vardı.
Dönmeyen, dönmeyecek birileri vardı.
Birileri daima canınızı yakardı.

O birilerini bilmek istemezdiniz.
Bilmek bazen gerçekten güzel değildi.
O kişinin sizi sevmiyor oluşunu bilmek güzel değildi.

Öyle ki bazen her şeyi bilmektense hiçbir şey bilmemeyi tercih ederdi insan.

ilkbahar geçti, yaz bitti.
Sonbahar gelmişti ve yapraklarını dökmüştü içinizdeki duyguların teker teker dökülmesi gibi.
Kış geldi, örttü onları.
Unutmuştu ancak, unutmuştu onların o şekilde yaşayamayacağını.
Dondular, öldüler. Sizi bitirmişti.

Bazen bilmek istemezdiniz.
Bazen o karı örtenin o kişi olduğunu bilmek istemezdiniz.

Sevdiğinizin ellerinde ölürdünüz.
Kaçanların geride bıraktığı zavallı ölülerdik bizler.
Bilmek istemezdik.
Sanatsal, beğendim.
Hayatının içinde karanlık mutsuzluklara sahip olmayan insan yoktur ki.

ihaneti derinlere kadar yaşamamış, zor günlerinde kapana kısılmamış.

Hayaletli anıların çığlığında yorgunluğu tatmamış ...

bir kalp var mı ki bu yaşamda .

Bildikçe acıtan dünyada.

Aksine Yaşarken ölmüş, ruhu düşünceli ve yalnız kalmış. Anlamını aramakla o kadar vakit kaybetmiş ki kendini anlamsız sanmış kalpler.
Annem her zaman "çocuğun olunca anlarsın" Derdi. Benim için uzunca bir zaman birçok şeyin kılıfı bu cümle oldu. Ve gerçekten çocuğum olunca anladım evlat neymiş, koşulsuz desteklemek ve sevgi nasıl olurmuş, bir çocuğun arkasında nasıl durulurmuş.

Yakın bir zamana kadar, mutlu bir çocukluğum oldu diye düşünürdüm. Şimdi bakıyorum da, gerçekten saçma sapan bir çocukluk geçirmişim diyorum. Bir dönem kadar sadece para ile verilen imkanlarla mutlu olmam beklenmiş, sonrasında o da gidince, ayak altında olmamam, kendi dünyamdan çıkmamam için teşvik edilmişim.
Demek ki bendeki bu kötü anları, anıları silme içgüdüsü o zamandan geliyor. Şeyma subaşı'nın atası gibi "good vibe"lara tutunarak gelmişim bugünüme.

yalnız olmak tuhaf bir Karmaya dönüştü bende. Sürekli yalnızlığı çekiyorum ya da yalnız kalmaya itiyorum kendimi kimbilir.
Neyse ne diyorduk, good vibes only. Cheers.
Yine iştahım kapandı ama çoktan kilo aldım...
Sözlük yazarları harbiden kafayı yemiş. Burası resmen tımarhane.
Uykum var.
gün içinde "kendimize" zaman ayıramayınca, zamanı gece vakti kullanırız. uykusuz insanların çoğu varoluşlarının kayıp zamanının peşine düşmüş kimselerdir
beni biliyo.
Ağlama duvarı demesine gıcık olmak ile birlikte.
En ufak epri gibi şeyde 4 günlük çaylak olmak berbat.
Bu çaylaklıkta yazdıklarımız görülünce tepki olmaz herhalde birde şu normal arayüze geçirdiğime pişman oldum mobil arayüz daha genişti.

Bir özellik yok bol bol uykusuz kalıp saçmalayıp bu yüzden.
Ve çoğu şey o gün sarmayınca ya dün daha çok sarıyordu gülme krizine girmiştim ama evdeki negatif enerjilerini yansıttıkları için bu sene gerginler gerçe daha öncede öyle idi sanırım sadece küçüktük daha
Neyse yani gülmemek için ıkındığımız için g*t kadar evde depresif hale sokup sahurdan soğutuyorlar 2021 de bile kikik gülüyordum ama 2023 de bir huzur vermezler ise aynı tıpkısını yansıtırım.
Bazı gerçekler her uyanıp uyandığımızda düzelmiyor uyanıyorsun spora gittin ama faydasını görmedin çünkü yanında dizi izliyor sana önem veriyor destek çıkmıyor köprü kurmak gibi afedersin s*çmak üzere olduğun kaslarını sıktığım zor bir hareketi illa yaptırıp.
Üzerine yarımyamalak yürüyen birini kendi başına bırakıyorsun sonra diyor hazır bugün çok meraklıydı oraya gitmeye zaten kısır döngüyü kıralım bir gün yok gideceksin ve hiçbirşey olmayacak bol bol ağrı ve kafan dağılması için 8-9 saat oyuna bak çocuk gibi uykusuz kal başın çatlasın sonra bunu aynı 2023 gecesi tekrarla.
Bir gün daha içimizi döktük.
Konuşmalıydı bazen insan.
Konuşamadıklarını konuşmalıydı.

Kalbinin kırıldığını anlatmalıydı, ağlamalıydı insan. Saklamamalıydı gözyaşlarını.

Savunmalıydı kendisini insan,
Ben yapmadım demeyi bilmeliydi. Susmamalıydı. Konuşmalıydı.

Edilen hakaretlere boyun eğmemeliydi insan, hesap sormalıydı. Yüzünü göstermeliydi, susmamalıydı.

Ona dokunduklarında haykırmalıydı insan. Bağırmalıydı, konuşmalıydı. En çok o an konuşmalıydı insan.

konuşmalıydı işte insan.
Konuşmayan insanın canı yanardı.
insan susmamalıydı.
sikimsonik bi haftaya giriş yaptım. vize haftasına. şans dileyin.
Herkese iyi ramazanlar.
Doğru insanı bulmak uğruna, kalbinin parçalarını orada burada bırakıp duruyor insan..
https://www.youtube.com/watch?v=MaGl6zd3rHg
https://www.youtube.com/w...RF9M-kvrkU1Q&index=14
Ben buralarda herhangi bir şey söylemem.
Ruhumun uzaklarda kaldığını hissediyorum.

Sanki anlamsız bir yaşamın icinde dönüp dolaşan bir kedi gibi yalnızım.

Etrafıma Seslendirdiğim mutluluk reklamları koca bir yalandan ibaret. Ne bir umut ne de bir mutluluk hakim günüme.

Yaşamaktan usanmış, biraz biraz da aldanmaktan bıkmış haldeyim.

Bilmem yine de diyorum yine de..
Akşamları boş olan, havadan sudan konuşabilecek birini arıyorum. Kendini anlatsa bile olur. Yeter ki akşamın kötü ruh halini hissetmeyim.
Yüreğim pır pır son birkaç gündür.

Bir tarafta yıllarca mücadelesini verdiğim bir ilişkinin kaybedilişinin kabul edilişi ve vazgeçiş safhası.

Ki insanları Özgür bıraktığımız kadar özgürüz diye düşünüyorum. Elbette ona ya da sevdiklerine bir şey olmasını temenni etmem ama artık ona bir şey olursa nasıl koşarım nasıl yardımcı olurum duygusunu hissetmeyeceğim. En azından başarmak için deneyeceğim.

Diğer tarafta gene yıllarca yemeden içmeden borç ödeyerek kendimi sıfırlayışımın başlangıcı.

Yarın sabah güzel olacak. Evden çıkmadan kendime güzel ve hızlı bir kahvaltı hazırlayacağım. Sonra işe gitmeden direkt bankaya gidecek ve 11 yıl sonra kendi adıma ufak bir meblağ da olsa kredi çekeceğim. Ve yıllar önce çıktığım sisteme tekrar geri döneceğim.

Ve yarın yeni bir dönem başlayacak benim için. Umarım içerisinde hep iyilik ve güzellik olur. Yalansız, menfaatsiz, olduğum gibi beni kabul eden bir hayat yaşamaya başlarım.
Bazen dünyada yoksun gibi hissediyorsun.
bacina yapsam hosuna gider mi.
Vallahi bazen nefse hakim olmak zor oluyor.