bugün

Huzuru uzakta aradın bu yüzden gözünün önünü göremedin ki.
Arkadaşlar bekle bekle sıkıldım öpüşmeyeceksek ben yatıyorum iyi geceler.

görsel
karmaşa ile başedebilmek için, belirsizlik sabrımızı (toleransımızı) artırmalıyız.
görsel

Aslında bu dizeler beni anlatmıyor.
Biraz da bana kalsın..
umudumu kendi çapımda bir hayli körelttim ama yine de özlüyorum.
Uğradığım haksızlıkların hesabını kendi yöntemlerimle ben mi sorayım yoksa bir şekilde sorulacak mı?
faturalar kol gibi giriyor. aldığım maaşın yarısından fazlası faturaya gidiyor.
Az önce farkettim platonik aşkımın numarası hala ezberimde. Üstelik en son 14 yil önce çevirdim ben o numarayı sanırım. Yuh. harbi yuh bu kadar hafıza bana zarar.
hava aşırı soğudu halbuki ben t shirt giyme hayali kuruyordum.
gecelerim çok zor geçiyor .
kar yağıyor çok mutluyum.
kısmet geliyor galiba sana .
mart ayında kar tatili gördü bu gözler. haha.
O kadar da farkında değilmişim.
Bazı şeyleri sadece olmalı zaten diyerek düşünmüşüm galiba.
her zaman iyi ve her zaman mutluyum.
zira olmak zorundayım, erkeğim ve bunun sorumluluklarının farkındayım.

zor mu?
değil.
insanlar bir kitaptır benim için. Herkesin içinde ayrı hikaye, ayrı kişiler, ayrı zamanlar ve mekanlar var. Kimisine kitabının son birkaç sayfasını yırtıp sakla ve kimseye bunları onlar zorlayarak göreceği sürece gösterme demişler sanki. Kimisinin orta sayfalarından almışlar, olaylar yok. Sadece sonu ve başı var, ya olaylar değişmişse o bölümde ve ya aslında her şey daha farklıysa? Kimisinin giriş bölümünü almışlar ellerinden. Kendisini tanıtamamış ve dolayısıyla tanımamış birisini düşünün. Olayın sonu var, evet. Olayın gelişmeleri de var fakat o kişinin ilk hâli? ilk hâli nasıldı peki? Bu olanlar nereye getirdi o kişiyi?
Benim için insanlar kitaptır ve bazen kitapta 3 sayfa kalır sadece binlerce sayfadan. Böyle işte, herkes farklıdır.
kakam gelecek birazdan.
1 haftadır durmadan yağmur yağıyor.
şaka maka yalnızım. sevgiye ve şefkate muhatacım .
görüştüğüm kızın hobileri arasında.....

yok ki. hehehehe
Dün akşam şubeye bir kadın geldi, dudakları botokslu, memeleri kafam kadar, elleri ise sanayide çalışan bir usta gibiydi, meğerse yabancı bir travestiymiş 44 numara ayakkabı istedi üst kata yönlendirdim. Böylesini ilk defa gördüm.
Sesin kötü deyip dalga geçtikleriniz bir zaman sonra beğendiğiniz şarkıcılar, sanatçılar oldu.
Şu hayatta bir rolün bile yok dediğiniz kişilerin oynadığı filmleri, dizileri izler oldunuz.
Senden ebeveyn olmaz dediklerinizden öğrendiniz anneliği babalığı kim bilir.
Bu ne tip dedikleriniz kilo verdi, kendisine çeki düzen verip model oldu ve siz yanlarından bile geçemediniz belki.
Senden baltaya sap olmaz, ortalıkta başı boş baba parası yiyen birisisin sen dedikleriniz en zengin kişilerden olmuş olabilir. Olmamışsa bile sizden daha iyi yerlere geldi. Gelmiştir.
Saçını beğenmedikleriniz saçlarıyla ünlü oldu.
En sevmediğiniz işi yapanlara muhtaç kaldınız bir gün.

Ama ne olursa olsun her şey bu şekilde oldu. Bunları yaptılar çünkü en büyük intikam kazanmaktır, olmazları oldurmaktır.

Ve sadece insanları kötüleyip aslında kendisini bu şekilde saklayanlar kaybedenler oldular.
O mahiler ki derya içredir deryayı bilmezler.
sözlükte her şeye inanan bir kitle var..
olum şu maskeli baloyu bi kabul edin ikna olun..
sözlük vasat adamların yaşamaya korkanların yeri..
biraz fikir yürütün.. biraz..