bugün

Tatili haftasonuna kadar baglamis olan istanbul sakinlerinin olmadigi su gunlerde ibb verilerine gore trafik orani anlik olarak yuzde on sekiz.

Biraz mutluyum, biraz gururlu, biraz buruk, kekremsi bir tat var, tarif edemiyorum.
Aç artık gözlerini. Yalnız doğdun, yalnız öleceksin.Bunları bilmene rağmen söylenme tek başına yürümekten.Hayatta çıkar gözetmeden yanında bulunan tek insanın annen olduğunu anla.Aç gözlerini, hayatından herkesi çıkartıp bir sigara yak demiyorum, sadece anla bir şeyleri yeter.
gölgeler her yerde ellerimizin üstünde bir kelime. koridoru olmayan bir karınca yuvası. yuvarlanıyor kraliçe arı. gaz altında sıkıntılı bir hava. pahallı göz kızarıklıkları. yanmış bir ev ve yıkılmış yeni bir temel...
deli olun, alttan almayın, içinizde kalmasın böyle bam bam bam yüzüne yüzüne o lafı söyleyin, haklıysanız susmayın bunun sonunda mükafatınız çok bişey olmaz ama gece yastığa başınızı koyduğunuzda rahat uyursunuz emin olun tek başına buna bile değer.
Düşüncem bir bedenin içinde hapis.
Bu beni boğuyor.
Tanrıya inanmasam, bir dakika bu bedende kalamazdım.
Fiziki realitelerin olmadığı bir dünyaya ait olan düşüncem/kavrayış ve hislerim; bakıma muhtaç bir etin içinde kıvranıyor.

Sahi siz bedeninizi nasıl bu kadar rahat benimsiyorsunuz? Aynada gördüğünüz yansımaya "ben" diyebiliyorsunuz?
Beden zamanın yıpratıcı etkisi ile her daim yıpranıp eskirken, benlik kavramı da ayna da adım adım yok oluyor.
68 yaşına geldiğinde 18 yaşımdaki fotoğrafıma baktığımda "hangisi benim?" Diyeceğim. Beden "ben" olmama engel. Beden sadece kendilik kavramımda bir ur. Sürekli değişime uğrayarak beni kendime yabancılaştırıyor.
Korkusuzca bir gecenin ardına sızıp, tüm insanoğlunun kabuslarını çalsam belki rahatlarım biraz.
Tüm korkuları hissedip, umutsuzca yaşayan insanların düş kırıklıkları beni daha güçlü yapabilir.
O vakit, tüm korkularına dokunduğumda insanların kendimi daha iyi anlayabilirim.
En kalabalık meydanlarda bir kıyamet havarisi gibi dolaşıp, gördüğüm insanlara korkularından bahsederken kendimi unutabilirim.

Kendimden ve korkularımdan kurtulmanın yegane yolu; tüm insanlığın kabuslarını ezberlemek.
Ortada çok pislik olaylar dönüyor allahım sen aklımı koru, amin.
Benden adam olmaz. En sevdiğim şarkıdır aynı zamanda.
Çok mutsuz olabilirsin. Çok acı çekebilirsin. Mahvolabilirsin. Her şeyini kaybetmiş olabilirsin. Hüngür hüngür ağlıyor olabilirsin. Ölmek istiyor olabilirsin sen ne yaşarsan yaşa; Ne kar yağmaktan vazgeçer ne de yağmur diner. Hayat kendine gelmeni beklemeden akar gider ve zaman seni asla durup da beklemez. Sen ne kadar gözyaşı dökersen dök bir yerde insanlar kıskanılacasına mutlu olmaya gülmeye hatta kahkaha atmaya devam eder.
Yani; Çektiğin acıları en derin sen hissedersin. Ve onların verdiği zarar yetmiyormuşçasına kendini öldüresiye hırpalarsın.
görsel
1 yıllık ilişkimi bitireli birkaç gün oldu. çok saçma olacak ama özgür hissediyorum. yaşıyor hissediyorum. altından kolay kolay kalkamam sanıyordum ama hiç üzülmüyor olmam bile beni tedirgin ediyor. yanlış gidenin ne olduğunu bulmaya çalışıyorum.
sevmesek de olur ne de olsa hava sıcak gün sever onu, yıldızlar bana sarılsın.
Artık anlatmak istemiyorum.Artık söylemek istemiyorum.Artık düşünmek istemiyorum.Artık sadece yoluma gitmek istiyorum.
Türkiye pisa endeksine göre 72 ülke arasindan 50. Sırada yer aliyor. Buda demek ki bizin çocuklar okuduğunu anlamıyor. Bu pisa endeksinde ülke sıralamasını düşüren göt oğlanlarının yarısıda burada yazar sanırım.
Çağırsan,800 km öteden gelirdim.
Bir şey söylemek istiyorum.

Allahın sana, ilerde hani olur da anne olursan, çocuğuna şereflice tertemiz süt verebilmen için verdiği o iki organı neden burda veya farklı yerde insanlara malzeme olarak kullanırsın? 60 sene sonra çürüyecek 2 et parçası için kendinizi düşürdüğünüz şu haller, ne bileyim.. Sözlükten defolup gitmek için çok güzel bi sebep.
rize ve konya bu memleketin zöt deliğidir.
Hayatımda hala doğum günümü kutlamak için 00.00 olmasını bekleyip anında arayan/yazan kişiler olduğunu bilmek mutlu etti. sırada kafamı kaldıramasam da burnum şarıl şarıl aksa da yarın olduğunda elimden geldiği kadar eğlenebilmek var. Hayatımı güzelleştiren insanlar iyi ki var, seviyorum hepinizi. Gece gece duygulandım. Neyse, en azından tek sayılı yaştan kurtuldum.
Eğer mutsuzsan yanlış yoldasındır.
ekrem başkan 50 tane ak troll ü i.b.b. den zktr etmiş. hamdolsun.
Sıkıldım baba.

Nedensiz terketmelerden sıkıldım.

Bu kadınların ben amına koyayım.

kendini bilnler hariç.

Canım çok sıkkın amk.
hepinizden nefret ediyorum.ewed
Sayılı günler çabuk geçer,aziz istanbul döneceğim geri.
yeni azarlarınızda sık sık görüşürüz. hele bir surat assın. bütün heyecanımı bu hallere bıraktım. Hayırdır benzetilenler?