bugün

Yaklaşık 2 hafta önce kuzenimin kendine yaptırdığı evde koruyucu ve vernik attığımız tahtaların üzerlerine bulaşan pislikleri temizlerken, yerlerdeki moloz, pislikleri alırken çalışan ustalardan birisi şuradaki kirece su geliyor alsana ıslanmasın falan diye seslendi. içimden “kendin alsana aq” gibisinden sokrandığımı hatırlıyorum. Sonra gidip çuvalı az ileriye taşıdım. Tam o sırada yukarıdaki usta tarafından delinen duvarın molozları az önce benim yerleri süpürdüğüm alana döküldü... Ölmezdim ama kafam, gözüm, burnum yarılırdı.

O usta çuvalı almam için beni çağırmasaydı ben hala orada olacaktım ve taş, tuğla vs her ne boksa kafama geçecekti...
Demem o ki her şeyde bi hayır aramak lazım.
mutlu olalım derken, müptezel olduk.
arkadaşlar uykuya dalarken hayal ettiğimiz insanlara kavuşalım istiyorum.
Yatağımda uyumayı özlemişim.
umutları,
hani bahsederken yüzünde ufak bir tebessüm oluşturan geleceğe dair kelimeleri..

aşkları,
içini kıpır kıpır ettiren nadide duyguları..

sessizliği,
acıları belki, belki de kapanmayan yaraları..

belki de bir hiç,
sadece rüyası..

tanım: anlamayı bilmeyen biri için bir hiç denebilecek kelimeler..
Deri mont,deri bot ve samuray topuzlu saçımla sanki ruhuma Barış Manço girdi.Umarsızca kara sevda şarkısını söylüyorum.
Allahım herkesi niyetleriyle sına.Kötülük düşünenin başına dönsün.Biz yine hak yolundan ayrılmayalım.isteyen istediğini düşünsün.Yürek temiz olunca niyetlerde temiz oluyor.
huzurlu olmak için gereken en önemli şey, kafanın rahat olmasıymış. kafan rahat olması için bi süre mutsuz olmayı göze almak da gerekebiliyormuş.
Kimse beni senin gibi sevmedi.
görsel

Diyecek bir şey yok sanırım. “Nie” yazan davar kızdan ne beklenir ki?
Hayat zor be abi tüm gerçeği bilip yaşamaya devam etmek zorunda olmak.
diriliş ertuğrul oyuncusu

hamile karısını amerikaya göndermiş

çocuk amerikan vatandaşı olsun diye

siz gene ertuğrul a devam de mi ???????
14 yıllık komşumuz (12 senesi kapı komşuluğu) bir günde evin eşyaları ve 2 çocuğunu alıp bastı gitti. Resmen zengin kaçışı yaptı. Yeni ev açtı kendine aynı ilçede. Eşiyle araları açıktı uzun zamandır. Boynuz da vardı biraz. Boşandılar da sayılır. Adam akşam geldi kapı duvar. Aradı bağırdı çağırdı gitti.

Ne ilginç hayatlar var la.

Onca senelik komşumuzdu yine de. içim burkulmadı değil.
Yine gecikmişim hayat; her zamanki gibi, birkaç adım daha önce gidememişim.
Bütün evi temizlersin,yorgunluktan canın çıkar ve biri gelir burnunu karıştırıp gözünün önünde yere atar.burnunu,elini ve o koca kafasını kırmak istersin.bu nasıl berbat bir yaratık olabilir ki diye düşünürsün,bulamazsın bir çare.
Gece gece delirmemek elde değil.bu sigaranın kabızlıga faydası mı var acaba?üst komşu tuvalette sigara içiyor dumanı bize geliyor.benim de en tiksindiğim koku sigara kokusudur.yat zıbar diye tavanı mı dürtelim illa.
Asla unutma.
Yanlızlığı seviyorum. Tüm gün o kalabalık hengame bitsin ve yanlız kalayım diye bekliyorum.
Ama bir yabancıyı, yeni bir insanı tanımayı ancak yanlızken yapıyorum. Yani bir yabancıyı tanımayı; yanlızlığımla paylaşıyorum.
görsel
Hiçbir şeye canınızı sıkmayın.Hayat her şeye rağmen güzel.iclal aydın gibi polyannacılık yapmak istemiyorum ama lütfen kıymetinizi bilin,hayata ve kendinize geç kalmayın.Ne olursa olsun umut var ve yolun sonunda güzellikler bizi bekliyor.
10 dakikadır elmacık kemiğimin orada çıkmış sivilceyi kaşıyorum. bunu da neden paylaştığımı bilmiyorum.
Haykırarak! görsel
Ne romantiksiniz kız, aferin.
Her sabah diş ağrısıyla uyanmaktan bıktım. dişlerime nazar değdi kesin, hayatımda çekmediğim kadar diş ağrısı çektim şu 1 ayda.
Dedemi çok özledim sözlük.
Bu aralar ikide bir hüzünleniyorum.

Bir insanı yalnızca rüyada görebilmek, tek seçeneğinin bu olması biraz garip.