bugün

Hayat güzel sözlük, yaşamasını bilirsen güzel.
Gözlerinin önünde parçalandım, dağıldım kılını kıpırdatmadın. Ben de şimdi her bir parcayı toplayıp, önüme katıp gidiyorum.
görsel
ö.s.ö
Hastane koridorlarında bayram telaşı yada heyecanı yaşanmıyor.
Allah şifa ve moral versin hepsine.
bu bayramda evimden 15 bin kilometre uzaktayım. böyle önemli günleri özel kılan sevdiğin insanlar ile beraber olmaktır. benim için yarın sıradan bir gün olacak sözlük.
''Fazla kullanılan duygular aşınır ve değersizleşirler.''
Rahat uyu hakkını ver duygusuzluğun
Sensiz uyuduğumdandır uykusuzluğum.
Onemsiz ,hicbir sey ifade etmedigim insanlar, bana deger veren insanlardan daha kiymetli gozumde.
özledim.
yarin bayram ve Ben yine ailemden kilometrelerce uzaktayim... Berlin'de hayata karsi tek tabanca savasiyorum. Elimden geleni yapiyorum NE eksik NE de fazla. Ve en kotusu cok umitli olamiyorum. Akintida ordan oraya savrulan bir yaprak tanesi gibi goruyorum kendimi cogunlukla; sanki Bosa kurek cekmis gibi hissediyorum: NE yaparsam yapayim hedeflerimi gerceklestiremeyecekmisim gibi. Hicbir sey kontrol Altina alinamazmis gibi. (bkz: Epictetus)bazi seyler bizim kontrolumuzde bazi seyler de degil demis. Mutluluk ve ozgurluk bu prensibi anlamaya bagli demis. Bunu hala akil suzgecimden gecirip anlayamadigim icin mutsuzum; anlayip sindirmem biraz Zaman alacak gibi cunku hala manyak bir sekilde her seyI kontrol alTina almaya calisiyorum. Alamiyorum. Ve uzuluyorum.. Zaman su gibi akip gidiyor ve Ben Ani yasayamiyorum hayattan zevk alamiyorum. Yine uzuluyorum yine uzuluyorum..

https://youtu.be/G56NNxeP2JU
Edit: soyle bir okuyunca goruyorum ne gereksiz seylere uzuluyorum. Allah once can sagligi versin. Gerisi lafi guzaf... (bkz: iyi bayramlar sözlük)Hayirlisi ve sagliklisi olsun!
-sıkıldım.
özlemi görmezden gelmeyi öğrenmek büyük zanaat.

bunu öğrendim ben mesela.

özlersen düşersin.

o sikik gri t-shirt'ümün üzerinde yazdığı gibi; geçmişi geri saramaz, geleceği durduramazsın.

kendine söylemeye devam et;

yürümeye devam.

devam.

devam.
Aylardır silmeye kıyamadığım fotoğraflarımızı silmek zorunda hissettim kendimi.

Yemin ederim 230 fotoğrafı silmek zor gelmedi, onunla birlikte olduğum 230 fotoğrafı silmek zordu. Saklamayacağım, ağlaya ağlaya sildim bu fotoğrafları.
Ozet geciyorum:

Yalnizliktan bunaldim.
biraz olsun hiç duymamak ve görmemek istiyorum.
seçme hakkım olduğundan beri CHP'ye oy veren, sosyal demokrat kökenli bir ailenin sosyal demokrasiye sempati duyan bir üyesi olarak, adalet istiyoruzcuların maçka Parkı'nı talan etmesinden hiç hoşlanmıyorum. bir orası kalmıştı kafamızı dinleyebildiğimiz, kitap okuyup saatlerimizi geçirebildiğimiz, gerektiğinde sükuneti gerektiğinde gırgırı şamatayı yaşayabildiğimiz. adalet'ciler geldi geleli polis eksik olmuyor. saçma sapan anonslar, halaylar, aşırı anlamsız kalabalık üffffff gidin ya.
Bu yanlıştan ne zaman döneceğim acaba?
Bu gece 2 de uyuyayım da çarşamba iş var...
çük kadar aklıyla sik kadar cümleler kuruyor.
Ramazanla beraber tatilim de bitti.artık günlerim daha yorucu geçecek.
Hayat kısa siyaset boş. Kısacık ömrünüzü de aptal insanlar için bişeyler açıklayarak geçirmeyin. Hayatın keyfini çıkarın gez toz, iç kimene. Güzel yaşayım oğlum birdaha gelmicez.
bazı anlar geliyor ismail abiiii diye bağırasım geliyor çok içimde kalıyor bağıramayınca.
nefret ediyorum.
kendimi çok tuhaf hissediyorum. içimdeki kişilik ben değilim gibi. defalarca kendime bakıyorum ama bu halimden kaçamıyorum.
Telefonumu şarj etmek istiyorum. Sadece bu. (yolculuklardan nefret ediyorum)