bugün

Allah'ım sen aklımı koru yarabbim.
Peki ya sen ne ara bıraktın beni? Terkettiğin gün mü seni seviyorum dediğim gün mü ?
adam olana değer verin. karşılıksız sevgiden uzak durun.
(bkz: wish you were here).
iki ay önce, kuzenimin doğumgünü hediyesi olarak aldığı kitabı okuma fırsatını yeni buldum. Keşke bulmasaymışım.
Kitabı isminden dolayı merak edince, kuzenim de onu almıştı. Klasik bir ergen kitabı olduğunu düşünürken, içinden hiç de beklemediğim şeyler çıktı.
Liseli Kız yılbaşı kutlamasına bara gidiyor, sarhoş olup orada bir oğlanla birlikte oluyor. Sonra bu oğlan öğretmeni çıkmasın mı? Klasik bir kız yurdunda kalan reşit kız öğretmeninin evine taşınıyor, tamam buraya kadarı normal olmasa da kabul edilebilir. Sonrası tam bir felaket. Adam kıza sürtük gibi davranıyor falan (23 yaşında) tam bir fantazi dünyası. Midem bulana bulana okumuşum kitabı. Bir daha da elime bile almam mümkün değil. Bitti attım bir köşeye zıkkımı. Oturdum açtım şarkıyı dedim ulan bu ülkenin gençliği nereye gidiyor, yazan da bir türk çünkü. Kitapta tiksinç ayrıntıları da vermişler... neyse yazmayacağım daha fazla.
Söylemek istediğim; yazmayın böyle şeyler.
biraz önce eximbank uzman yardımcısı kadrosu ilanına bakıyordum. başvuru şartlarını sağlayacak puanlarım var ama adamlar sınavı klasik yapıyormuş. sınav konuları ise şöyleymiş:

"Küreselleşme, Bölgesel Ekonomi, işletme Yönetimi/Yöneticiliği, Stratejik Yönetim, Yönetim ve Organizasyon, insan Kaynakları, Uluslararası işletmecilik, Örgütsel Davranış, Bankacılık Hukuku, Ticaret Hukuku, Banka Dışı Finansal Kurumlar, Bankacılık işlemleri ve Muhasebesi, Uluslararası Bankacılık, Finansal Piyasalar ve Ürünler, Finansal Tablolar ve Finansal Analiz, Sermaye Yapısı ve Sermaye Maliyeti, işletme Sermayesi Yönetimi, Sermaye Bütçelemesi, Finansman Yöntemleri ve Kaynakları, Portföy Yönetimi ve Risk, Türev Piyasalar ve Ürünler, Sigorta ve Risk, Sigorta Sözleşmeleri ve Sigorta Türleri, Sigortacılık Sektöründe Denetim, Reasürans, Mühendislik Ekonomisi,"

ben şimdi sınava çağırılırsam hangi birine, nasıl çalışayım? üstelik klasik de yapacaksın sınavı. bu arada benden zaten sınava başvurmak için bir alan puanı ve yabancı dil puanı istiyorsun. daha niye bir ilave sınav yaparsın ki? kim bilir ne mantıklarla, kimlere peşkeş çekilerek açılıyor şu kadrolar diye söyleniyordum.
görsel
Allah askina su takima bi ofansif orta saha alin taraftar cildirdi ziyechi istiyor.
Bi yanım intihar et diyor, bi yanım hayır istediklerin için savaş diyor.
çok kalabalık lan bu dünya.
görsel
bu yaz da zayıflayamadım. *
söylenmek istenen çok fazla şey var ama kelimeleri bir araya getirmek mesele!.
Benim adıma karar verilmesinden nefret ediyorum.
moderatörler beni de yazar yapın la artık. görün beni de. beni de görün beni de.
hayırlı cumalar.
ulan çocukken ne güzel ışık saçan ayakkabılarımız vardı
şimdi dertten tasadan başka bir şeyimiz yok.

(bkz: günün sitemi)
artık alışverişe ya yalnız çıkacağım ya da yanımda sadece bir kişi bulunmayacak. iki-üç neyse artık.

bir şey beğeniyorum o an yanımdaki insan beğenmeyip soğutuyor beni, sonra aklımda kalıyor. sonra aynı kıyafeti başka insanlara atıyorum bu güzel mi vs. diye. yine gidip alıyorum.

şu an mesela somon rengi beğendiğim ip askılı bluzdeyim. aşık olan insanın sevgilisini düşündüğü gibi onu düşünüyorum..
bekleyin söyleyeceğim.
tam su anda oylesine bir mahrumiyetin icerisindeyim ki, butun bu yazilanlara, aglamalariniza, her neyiniz varsa derdinizi sikeyim diyor ve gulup geciyorum degerli sozluk mensuplari.
ayrica bunu kesinlikle kendimi acindirmak icin dile getirmiyorum, bilakis halimden memnunum, bu da boyle biline.
Hepiniz irlandalı şairlerin dizileri gibi entry giriyorsunuz.

Size silah zoruyla mı yazı yazdırıyorlar lan !
Şuan uyuyorsun.
Seni çok özledim canım kardeşim.
Güzel günler göreceğiz inşallah.
ders çalışmam lazım.............
eğer roman, film, dizilerden bir karaktere aşırı derecede kapılırsam o karakter gibi davranmaya başlıyorum. mimik, el-kol hareketlerini doğallıkla kendi davranışsal repertuarıma ekliyorum. hani şu liseli çağındaki özentilikten bahsetmiyorum. cidden o kişinin en sevdiğim noktasını farkında bile olmadan kendime uyarlıyorum. adeta yeni bir karakter.
Geçmek bilmeyen bir hastalığım var her şekilde uyuyan ben ne uyuya biliyorum günlerdir ne yemek yiyebiliyorum ciddi anlamda bayılicam artık sınavıma az kaldı biran önce iyileşmek istiyorum yoksa yine sonum kötü olacak.