bugün

bir şafak vakti yine orda olmak isterdim;heycanla,korkuyla.
Milletin aşk edebiyatı kastığı başlık.
Ulan başka derdiniz yok mu sizin. itiraflar başlığına oraya buraya edebiyat kasıp duruyorsunuz. Yeter ulan yeter.
Sokam bele topluluğa.
Ülkesi adamı kadını sağcısı solcusu hepsini toplasan açlıktan başka bişey etmeyen bir ülkeyiz. Tarihte çok iyi liderler geldi demesiyle acayip övünürüz ama açlığımızı gidermesini bilememişiz nedir bu açlık?

Senin tembelliğe olan açlığın
Senin dünya malına aşırıaçlığın
Senin cinsel arzularına olan açlığın
Senin bilgisizliğe ve bilgiye olan açlığın
Bu açlıklarının ne olduğunu bilmeme açlığın

kısacası seni sen yapan ne kadar unsur varsa sen herşeye açsın ve gelmişsin burada bir iki yazıyla açlığını gidermeye uğraşıyorsun git dışarıda hayattan bir iki tecrübe kazan.

Bu dünyada midenin açlığınının bir iki saat fazlasıyla ruhunu doyurmuş bir avuç insan vardır.

Sense sadece bir hiçsin.
allah belani versin kalbimi Çok kırdın.
ergen misiniz?

demek istedim ya lan.
ulan!
ben bunu nasıl düzelteceğim ?

bir muhasebeci atasözü.
Eve ucan kocaman orumcek girdi ve ev 1+0 gibi salonla odam birlesik arada yarim duvar var. Ve tek yasiyorum. Nasil uyuycam yahu ben?
irini (eirene) barışın adı. şimdinin değil belki ama gelecekteki iyonyalıların en çok sahipleneceği kelime olacak. Bu karanlık, gece yarısı gibi kudretiyle üzerimize çöktüğü anda dolunay sabahın elçisi olacak.
gün gelecek buradan da gidicem..
hiçbirşeyinle şaşırtmıyorsun beni..
hiç kimse şaşırtmıyor hatta..
ucuzsunuz, değersizsiniz..
beynimdeki dünyanın ucu bucağı yok ve ıssızlıkta bile size yer yok..
bana yetişmeniz için anne ve babanınız sizleri yeniden yapması gerek..
canım çok sıkkın. çünkü kendimi yalnız hissediyorum. kimse beni anlamıyor, ben de kimseye kendimi anlatmaya çabalamıyorum. bir sürü insan içinde bir başımayım. hemen hemen tanıdığım herkesle çelişen fikirlerim var türlü türlü. herkes yanlış, ben doğruyum iddiam yok elbette ama hiç kimsenin dogrusu da benim yanlışım kadar etmiyor. kibir değil bu. kimseye bilgiçlik, üstünlük sağlamak gibi bir derdim yok, hiç olmadı. ama insanların sürekli olarak, benim karşı çıktığım fikirler için beni suçlamasından bıktım. bırakın, inanmayayım ben, bi ben eksik kalayım, ne değişir ki? siz bütün doğrularınızla mutlu mesut şekilde yaşayın işte! ben sahip olduğum yanlışlarla mutluyum belki, neden sürekli beni rahatsız ediyorsunuz ki? uğraşmayın benle. sizden birine haklısın diyorsam, bilin ki bu sizi başımdan atmak içindir, yani çoğunlukla öyle. sabit fikirli değilim. hayatım boyunca bir çok konu hakkında, değişen, gelişen düşüncelerim oldu. ama bunu ben yapmalıyım. yanlışı ben farketmeliyim ki değişim içime sinsin.
ben kendi halinde, kimseye kin gütmeyen, hesap peşinde koşmayan, tek gayesi yaşayabilmek olan gariban bi adamım, o kadar. bundan gram fazlası değil. uğraşmayın benimle. saygı, sevgi dahil, kimseden hiç bir beklentim yok bunun haricinde, sadece uğraşmayın benle. sizden farklı düşünebilir, yaşayabilir, görünebilirim. beni kendiniz gibi olmaya zorlamayın. her defasında size olan mesafem daha da artıyor. benim size ihtiyacım yok, sizin de bana. bensiz asla eksik sayılmazsınız. zaten aranızda olsam da, varlığımı farketmezsiniz. uğraşmayın benimle.
Söylemek istediklerimden daha fazlası var diyorum.
saçımdaki boya açıla açıla bok gibi olmuştu. boyamamak için direndim bi süre ama en son böyle gezmeyeyim dedim. açılan yerlerine diplerindeki renkle bütünleşecek doğal rengine benzer bir şey yapayım dedim. aldım koyu kahverengi bir boya. boyadım. ama simsiyah oldu, simsiyah. sinirlerim bozuldu sözlük, ikidir böyle oluyor. kağıttaki renk baya normal kahverengi oluyor ama saçım öyle siyah oluyor ki. şu an diplerdeki kendi rengim açık kaldı boyadığım yere göre. niye böyle yanıltıcı yapıyorlar ki bu gerizekalılar. peruk gibi garip duruyor. açılmasını beklicem bi süre mecburen, moralim bozuldu çok.
şu an beni okuyarak artıladığını düşündüğüm arkadaşa teşekkür ediyorum.
Neden acayip güzel rüyalardan uyanıp bilinçaltımda böyle bir şey yattığını öğrendikten sonra gözüme tek damla uyku girmiyor ?
"Sevgim acıyor,
Kimi sevsem
Kim beni sevse."
Bum bun karı gitti bum bum karı gitti bum bum karı gitti bum bum bum gitme bum bum gitme bum bum bum la valla karı gitti bu aşk burda bitti la valla gitme lan gitme lan.
Sikerim böyle hayatı.
o gemi başka limana gitti galiba.
olmuyor arkadaşlar, olmuyor. ben şu yaşama işini bir türlü beceremiyorum. aslında lise bittikten sonra bırakmalıydım ben bu işi, valla bak. zirvede bırakmalıydım ama işte açgözlülüğüm tutmuş üstüne bi' 6 yıl daha fıtı fıtı yaşamışım.

yok öyle duvara bakınca yüzüne acı fışkıran tiplerden değilim de bu insanlar benim mutluluğumu emiyor resmen. hayat enerjime ekmek banıyo' sanki pezevenkler.

böyle anlarda insanın hayatına son verebilme özgürlüğü olduğunu bilmesi güzel geliyor. yap veya yapma, ama hayatında kontrol edebildiğin tek şeyin bu karar olması da ironik şimdi. onun dışındaki bütün bok püsürler bizden bağımsız hayatımıza sıçmaya devam ediyor.

neyse ya, bize gelsenize kafamıza sıkarız.
sevmeyi bırakın.!

aşık olmayı,

hoşlanmayı,

paylaşmayı,

öpüşmeyi,

sevişmeyi,

kıskanmayı,

bağlanmayı...

bunlar gerçekten güzel şeyler olsaydı; her insan istediği zaman elde edemezdi.

bu kadar insan bunlar yüzünden, ağlamaz, üzülmez, kırılmazdı.

''gel yanıma,

benimle ol,

özledim,

yalnız bırakma beni,

sen gidersen ne yaparım,

her yer sen, kokunu özledim,

eski günleri hatırlıyorum da,

sensizlik koyuyor be,

sensiz ben nefes alamam,

seni seviyorum...'' gibi saçma sevgi sözcükleri türemezdi..

yeter lan!

kendinize gelin!
ölüyoruz lan mutsuzluktan.
Hickimse yok,kimse duymuyor.kapana sikismis durumdayim hic kimse bilmiyor.
ölümüne kürdüm, sonuna akdar kürdüm ve çoğu türk'ten belki hepsinden daha üstünüm. ben böyle düşünüyorum. allah kürtlerin yardımcısı olsun. açık ve net.
benimkisi kader mi amk..
özgürlüğüm elimden alındı amk..
nefret ettirmeyi iyi başarıyorsam demek ki..
hey allam ya gece gece..
dün ki yazıyı da sana yazmıştım..
ha tamam ya
ölelim öldürelim..
neden yani?
ne gerek vardı?

her bi sikin sorumluluğu bende..
hata bende..
götlük bende..

ulan herşey mi benim suçum olur sayın amına koduğum..

al işte benim dünyam böyle küfür isyan kıyamet
oldu mu?
kötüyüm lan ben tamam..

sen herşeyin en iyisisin..
anlaştık mı?

Edit:ekleme
Sessizligimi biriktiriyorum hüzünlerimde. Bir konussam felaketi vuracak saatler sanki. Söyleyemiyorum her ne var ise günüme düsen. iste bu yüzden tek adim bile atamiyorum, bu yokluktan.

Gönlüme güz düstü. Bundan midir bugulu camlarimin kirilan isigi? Bundan midir boz bulanik dogar günes? Oysa dört mevsim degil midir yeryüzü? Kim caldi baharimin yesilini, yazlarimin ilik esintisini? Yapraklarimi düsüren kim?