bugün

severek okuduğumuz yazarların bir tanesinin mesela güncesini okumuş olalım. bu yazar acaba hayatında rol yapıyor ve rollerini yazmış olabilir mi diye merak ediyorum. örneğin narsistliğiyle tanınan biri olsun, ya öyle değildiyse? bu yüzdendir ki sanırım yazar adı geçirmek, ya da yazara olan hayranlık mantıklı gelmemiştir bana.
klasik bir sorunun cevabıdır.

why always me?
koca götlü olmak ne ara moda oldu? Bu kim kardashian ve nicki minaj sırf göte istinaden nasıl bu kadar ünlü olabildiler? koca götlü olmayı eleştirmiyorum tabii ama ünlü olmak için bir sebep olmasa çok ilginç.
aktarlarda satılan naneli, akide şekerinde benzer beyaz-krem renkte şekerler vardı, bilirsiniz. adını bilen varsa bana bir mesaj atabilir mi acaba?

edit: nane şekeri imiş, daha da bir şey demiyorum.
şu an; evimin hangi odasında ya da nerde , ne zaman , nasıl öleceğimi, yanımda azrailden başka kim(ler) in olacağını merak ediyorum.
Sözlük yazarının kafasına takılıp cevabını merak ettiği şeylerdir. Fikir alışverişinde bulunarak merak giderilebilir.

Merak ediyorum sözlük.Aşık olunan kız sana karşı bir şey hissetmediği halde onu etkilemeye çalışmaya devam etmek vakit kaybı mıdır yoksa vakit kaybı olmayıp onu etkileme çabaları olumlu sonuçlanabilir mi? Yani pes mi yoksa devam mı edilmeli
seni seviyorum derken gözlerinin içine bakan biri var mı merak ediyorum .
Dinler hakkında merak ettiğim fazlaca şey var bu ara sözlük, zira okuyup araştırmak netlik kazandırmıyor.
hiç kimyasal görmemiş, ilk ve en doğal haliyle bilmem kaç yüz yıl önceki bir domatesin tadı nasıldı mesela.
neden daha samimi olamıyoruz?
Her konu hakkında bir şeyler bildiğini ispatlamaya çalışan insanın normal bir insandan farklı olarak gelişim süreci.
7 haziranda ki seçimin sonucunu çok merak ediyorum.
rte'nin sonunu merak ediyorum.
Bu ülke içten ve dıştan gelen her türlü yıkıcı,yıpratıcı hainliklere rağmen nasıl yıkılmıyor.
bir türk filminde "akşama ne maçlar olacağğ yavv, berezilya berezilya berezilya" diye tezahüratlar yapıyordu üç beş adam, adını hatırlayamadığım bu filmi merak ediyorum şimdi. o sahneyi tekrar izleyesim geldi. bilen varsa yandırsın.
(bkz: ölümden sonra yaşam)
uzay boşluğunda astronot kıyafeti olmadan durmak nasıl bi his?
(bkz: ölümden sonra yaşam)

çok merak ediyorum. yaşadığımıza değecek mi?
ölümden sonra yaşamdır. kimi zaman en çok merak edilen şeylerin aslında en çok korkulan şeyler olduğunun farkımıza varmasını sağlar.
kara çarşaflılar içine don giyiyor mu ?

edit: hastaneye sıçan teyzeyi unutmuşum. pardon.
Ölümden sonraki hayat.
kötü bir kabustan uyanıp kabus olduğunu farkettiğin andaki rahatlama mı, çok güzel bir rüyadan uyanıp rüya olduğunu farkettiğin andaki hayal kırıklığı mı?
51. bölgenin içindekiler ve dünya dışı zeka var mı dır.
acaba avrupa ülkelerinde şebeke suyu içiliyor mu yoksa bizdeki gibi damacanayla su ısmarlama kültürü var mı. bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
Google kac para maas veriyor.