bugün

yazdım lan sonundaa yazdım.
Dışarda bile bile yere kağıt, plastik gibi çöpleri atan birini görünce; çöpü alıp kişinin peşinden koşup, afedersiniz bu sizden düştü deyip güler yüzlü bi şekilde çöpü ona geri veriyorum. Sağolsunlar hatayı anlayıp çöp kutusuna atıyorlar. Çevre kirliliğine göz yumamıyorum.
mumlara takıntım var, özellikle kokulu olanlara. nerede mum görsem yakmadan duramıyorum. sonrada güzelce seyrediyorum.
Çok sıkıcı ve soğuk biriyim.
Ayrıca canım pırasa çekti tam şu an.
aklıma gelen her şeyi yazmayı seviyorum, bir yerlere karalıyorum mesela. şu an itiraflar başlığına yaptığım gibi.

eski ve gereksiz eşyalarımı atmıyorum. geçmişimde koca bir boşluk ve kötü bir kaç hatıradan başka bir şey olmadığı için, en ufak hatırası olan eşyaları özenle koruyorum. kendime bir nevi geçmiş yaratıyor, yeni hatıralar toplamaya çalışıyorum.
Anime karakteri olmak istiyorum. Hatta anime veya mangalardaki gibi yaşamak. Keşke çizgi karakter olsaydım. Ya da tümüyle sanal.
Ya sabah sabah kim var söylemediğim diye bakındım telefon rehberime resmen YOK dedim ki sözlük tabii ki bu günler icin...... SÖÖÖZLÜÜÜÜÜÜK 6 senedir platonik takıldığım şahıs bugün bize geliyo arkadasıyla ve bizde kalıyo yaa bu nası tatlıs bi duygu yaaarabbim biraz kalacak yer bulamadığından belki ama 6 senelik özlem benim icin son buluyor en azından düsünsene görmeden 6 sene takip edip hoslanıyosun VAAY.. 2 gündür 6 7 saat uyudum uyuyamıyorum haberi aldığımdan beri onu da finalde uyumayayım diye uyudum RESMEN GELiYO YAAA. sabah sabah kafanızı seyaptıysam kusura bakmayın iyi günler olsun hepinize bana dua etsenize lan hayrına söz bende size edicem istediğinizde ^_^

edit: resmen beddua mı ettiniz lan acaba bildiğin bok gibi gecti güzeldi aslında ama istediğim gibi değildi simdi depresyona giriyorum mutlu musunuz be...
şimdiye kadar bana bu denli değer veren, her gün benimle konuşan biri olmamıştı hayatımda. aynı zamanda tek lafıyla mutlu eden. ama öyle biri girdi ki hayatıma hani dedim bu ne amk. hala şaşırırım bazen, bi insanın bu kadar sevmesi, bu kadar değer vermesi garip gelir.
bu da böyle bi itiraf işte.
Uzun yazilar yazmak istemiyorum suc mu simdi bu.
aklım bir karış havada gezdiğim zamanlardı. her gün yeni şeyler keşfediyor, yeni insanlar tanıyor, yeni güzellikler katıyordum dünyama. hayatı yaşamayı seviyor, günlerin, ayların nasıl geçtiğini anlamıyordum. hayat hep güzel yüzünü göstermişti bana. ilk kez şahin amcamı kaybettiğimde acının gerçek anlamda ne olduğunu anlamış, yaşamıştım. canım kadar çok sevdiğim, benim için hep ayrı, özel bir yeri olan amcam artık olmayacaktı. bir daha onunla konuşamayacak, gülemeyecek, paylaşamayacaktım hiç bir şeyi. o kadar tuhaf, o kadar garip duygular yaşıyordum ki. babamı, diğer amcalarımı ilk kez bu denli üzüntülü, böylesine yıkılmış görüyordum... hiç tatmadığım, yaşamadığım duyguları, hisleri öğretiyordu bana hayat. o günden sonra bir daha eskisi gibi biri olamayacağımı, hayatın artık bambaşka olacağını düşünüyordum. öyle ki, ilk aylarda içimden hiç bir şey yapmak gelmiyor, hiç bir şeyden keyif alamıyordum. halbuki, 'ölenle ölünmez', 'hayat devam ediyor' derlerdi hep. ve ne yazık ki, haklılardı. haklı çıkacaklardı. insanoğlu alışıyordu... her şeye alışıyordu...
bugün doğum günün... gidişinin onuncu yılı. seni çok özledim amcam. en sevdiğin söz vardı ya hani, 'kuş ölür, sen uçuşu hatırla' diye... hiç unutmadım ki... hep derdin ya, 'gezip tozmak nereye kadar, çalış adam ol, sorumluluk sahibi ol, senin adam olduğunu görmezsem gözüm açık gider' diye. gittiğin günden beri çok değiştim. artık görmeni istediğin adamım. bunu ben değil, mehmet amcam, ismet amcam söylüyor. başardın... yıllar sonra başardın... ölümünle başardın...
yıllar sonra, bugün yine evine gittim... bugün bir kez daha yandım...
Bu aralar çok şanssızım lan..
sözlükte tüm şehirlerin isimleri nereden gelmiş tek tek yazıyorum. fark edilmesin diye gece 3 gibi yazıyorum. B harfindeyim. bitince tek bir entryde hepsine bkz vereceğim.
Aslında sandığınız şeyler tam da öyleydi. Farklıymış gibi görme çabası ise sizin seçiminizdi.
görsel
kafa dagitayim resim yapayim dedim surrealist çalışırsam da kimse bu konuda yeteneksiz oldugumu anlamaz dedim. ortaya bu çıktı birine hediye etsem de gözümün önünde durmasa. isteyen?
Çok kınadığım bişeyi yapmak üzereyim.
Bir kadında göt yoksa kafasına sıksın.

Fena acıktım.
yalnızım be sözlük kardeş. her toplulukta 1 adım geride kalan oluyorum. asosyal miyim? hayır, insanlarla gülüp muhabbet edebiliyorum ama asla kimsenin 1. planı olamıyorum.
Birseylerin değişmesi gerek ama vazgeçemiyorum.
en büyük fantezim kızlarla tanışıp bırakmak.
Narkotikte görevli bir komşumuz var. Ne zaman gelseler bize burunlaryla koku almaya çalışıp duruyorlar. Köpek gibiler ailece.
bazen "nasılolsa zengin bi'koca bulup keyfime bakarım" diyen bir kadın için çalışıyomuşum gibi geliyor.
evde an itibariyle bi milyon misafir var. ellerimi yıkamak için tuvalete girecektim, baktım kapının altından ışık sızıyor, misafir utanmasın diye odama geçip bekledim. tuvaletten çıkanın siyah pantolonu olduğunu gözüm köşeden kesmişti.. bir dakika bekledikten sonra kediyle girdik tuvalete, aman allahım.. o nasıl bir sıçmak? o nasıl bir koku.. kedi bile suratıma 10 saniye kadar "bu ne amk..." bakışı attı. tabi sıçarsın eyvallah, başımın üstünde yerin var, o kadar Böreği keki dayadık haklı olarak sıçacaksın da amaaaa.. e be mübarek, koku geçene kadar beklemek de mi aklına gelmedi? hadi onu düşünemedin, camı açmak da mı aklına gelmedi? keşke seni tuvaletin kapısının önünde bekleseymişim de az utansaymışsın..

boklu detected: sıçan, Türkiye'nin bilinmiş hastanelerinin birinde çalışan kadın doğum uzmanı kuzenimmiş. daha fazla detay vermicem, eppeenle oynamak istemiyorum, Donsuz kalırsın.
Sanırım sözlükte 24 yaşının üstünde kadın yok. AMK böyle sözlüğün.
Seni sevmeme izin vermediğin için senden nefret ediyorum..
az önce annemin öksürük için bana içirmeye çalıştığı zencefil, bal, soğan ve süt karışımını içemediğim için pencereden aşağı döktüm. Umarım kimse görmemiştir. Tadı çok kötüydü, tengri affetsin.

Bu saydıklarımı tek tek seviyorum da, sütün içinde soğan haşlamak nedir ya? Türkeçare (kocakarı ilacı) böyle olmamalı.

Ah bu anneler...