bugün

Dün akşam hayatımda unutamayacağım sahnelerden birine şahit oldum sözlük. Hani denir ya "keşke yer yarılsa da içine girseydim." diye. Tam o cinsten bir mevzu. Önümde giden kızın avradı mail bölgesine odaklanmışken arkadaşıma da " umut kıza bakar mısın abi, at mübarek." gibisinden hayvanca bir cümle kurdum. Arkadaşım berberdi, dükkanda çay içmiştim. Sinirle yerinden kalkan esmer adam bana bakıp:" o kız kim biliyon mu?" "bilmiyorum abi kim?" o kız benim kızım. Adam aldı başını gitti dükkandan. umutun ," ulan lale neden bilip bilmediğin kızların poposuna bakıyon? dua et adam seni dövmedi." işte böyle sözlük. keşke yer yarılsaydı ulan. ben nasıl böyle bir şey yapabildim hala anlamıyom.
Son zamanlarda iyice paranoyaklaştım. Biri dokunsa ağlayacak moddayım. Dört bir yandan kuşatılmış şehir gibiyim, çok zor durumdayım iyi değilim.
Ooof iki gündür evdeyim ve çok canım sıkılıyor! Ama grip olmuşum ve dışarı çıkmaya da üşeniyorum. Ama hem spor salonuna hem dans kursuna gitmek hem de arkadaşlarımla buluşmak istiyorum... Of! Üşengeçlik başa bela..
Çok bunaldım bu bölümden. Önümüzdeki dönem mezun oluyorum ama ne yapacağımı hiç bilmiyorum.
şu anki durumum:
açlık susuzluk
şu anki durumum:
iftara kadar sohbet edebileğim bir arkadaş sadece...
eski bölüm başkanım ve bölümün kurucusu olan, bölümde "baba" olarak anılan ve babamla hemen hemen aynı yaşta olan hocam, gayri resmi danışmanıma whatsapp'tan mesaj attım, babalar gününü kutladım. adam bana geri kalpli malpli şeyler gönderdi. böyle akademisyen mi olur diye bi düşündüm. sonra dedim akademisyen böyle olur. kendisiyle düzenli bir whatsapp ilişkimiz vardır.
eski bölüm başkanım ve bölümün kurucusu olan, bölümde "baba" olarak anılan ve babamla hemen hemen aynı yaşta olan hocam, gayri resmi danışmanıma whatsapp'tan mesaj attım, babalar gününü kutladım. adam bana geri kalpli malpli şeyler gönderdi. böyle akademisyen mi olur diye bi düşündüm. sonra dedim akademisyen böyle olur. kendisiyle düzenli bir whatsapp ilişkimiz vardır.
gusül almam lazım.
Çok çocukça biliyorum ama oturup ağlamak istiyorum sözlük. Allahtan erkek adamım ha, erkekler ağlamaz diye kendimi kandırıyorum.
Entry niye girmiyorsunuz lan bu başlığa. Bu arada itiraf edeyim mutsuzum bildiğin, öyle böyle değil yani.
herkesle iyi geçinen insan aslında belki de kimseyle iyi geçinemiyordur. belki de hepiniz aynı gereksizlikle yer alıyorsunuzdur hayatında. sizinle kötü geçinmeye üşeniyordur adam. nefret yorucu bir şey neticede, siklememek öyle değil ama. siklemediğin bir insanla ne kadar kötü geçinebilirsin ki? ne yapacak adam? ya sizden kaçarken kendi hayatından uzaklaşacak, ya da hepinize gülümseyerek gölge gibi gezecek aranızda. hayatına dokunamayan insanlara kızmaktan, kendince düzeltmeye çalışmaktan, kırılıp küsmekten çok daha kolay değil mi? ne kadar da önemsiyorsunuz kendinizi böyle.

ben böyle bir adamım sözlük, ailem dahil herkes melek gibi bir adam sanıyorlar beni ama kimse umrumda değil, ve bu yüzden beni benden başka kimse mutlu etmiyor, kendimi istediğim zaman mutlu etmek istemediğim zaman mutsuz etmek de çok güzel lan, düşünebiliyor musunuz istediğim zaman mutlu olabiliyorum, sadece kendime bağımlıyım.
Artık haklı olduğum zaman bile susuyorum. Yorulmuşum be sözlük. insanlar yormuş beni.
lan bir kaç gün önce yazdığım entry e 10 eksi yemişim.Yeni gördüm. ilk defa oluyor. Duygulandım yahu.
Babam ve annem önceden beni aradıklarında telefona cevap veremediğinde bi daha aramazlar, bi gün bile geçse ben geri dönerdim. Şimdi ben telefona cevap vereyince peş peşe beni arıyorlar. Korkuyorlar.

Hayat çok boktan. Bu boktan hayatta sizden kıymetli bir şey yoktur. Herhangi bir boklugun sizin varlığınızdan kıymetli olmadığını unutmayın. Her şey gelir geçer. Tek gerçek siz ve sevdiklerinizdir.
Benim en sevdiğim müzik mozart'in piana concerto 4'ü. Ne demek sen de herkes gibisin.
Bugun farkettim de ortalama dusunursek yaklasik 50 tane daha yaz yasayabilecegim. Ki bu 50 yazin sadece 20 gununde izinli olsam yaklasik 1000 gun eder. O da 3 yila denk gelir. Yani hayatim boyunca yaklasik 3 yillik yaz yasayacagim. Ki her yaz farkli bir yer gorsen 50 yazlik mekan eder. Dunya bu kadar buyuk bir yerken ne kadar kucuk bir rakam. Bunu dusundukce biraz uzuldum acikcasi. Tabi herkes ne kadar yasar orasi belli olmasa da hesaba vurunca elde edilen degerler biraz uzucu. Sanirim her seyi birakip bodruma yerlesme fikrini dusunen ilk insan da bu hesabi yapti. Bu gunden itibaren yedigim dondurma miktarini artirmaya karar verdim. Bir yerden baslayip daha cok yaz yasamanin oluruna bakicam.
Calismak istemiyorum sözlük şu anda emekli olma firsatim olsa kesin emekli olurdum o kadar calismak istemiyorum. Gezilecek o kadar yer, yapilacak o kadar sey varken yilda 20 gunluk izni beklemek cok sacma degil mi? Tamam bos duralim demiyorum, mutlaka bir ugrasim olsun ama neden bu kadar sıkıyoruz kendimizi? Neden bu kadar hirsli insanoglu? Neden toplumun baskilarindan kurtulamiyoruz?

Bunlar hep pazartesi sendromu.
Bugün, iyiyim sağol sen nasılsın dedikten bi dakka sonra kederden yere yığıldım sözlük.
oruçlu iken kendime büyük bir zaman ayırdığımı fark ettim. ömrüm yemek yemekle geçiyormuş arkadaş. günde 5 oyun sporcu beslenmesi zor oluyor. gerçekten rahatladım biraz oh mis.
Yine kararsızliktan delirmek üzere olduğum bir gundeyim.

Kendimden biktim be !
türk bayraklı çakmağımı kaybettim . umarım hdp li biri bulmaz.
Şu sozluk cok garip yer ya. Tanidigim en kokos en sekilci insana bile afili sozler yazdiriyor. Yazdiginin binde birini yapsa kendini de karsindakini de mutlu ettircek insan var.
Bugün de beceremedim.
Bugün de olmadı.
Bugün de huzurlu bir uyku yok.
hepimiz insanız hepimiz ölecez ve bunu bile bile kötü yaşıyoruz, korkmuyoruz, utanıyoruz, sıkılıyoruz, şükretmiyoruz, çekiniyoruz hayattan.
sıra itirafımda beni seven ve teklif bekleyen belki ömür boyu mutlu olacağım kıza söylemiyorum.
yakın gelecekte hayatımda herhangi bir alanda iyi bir şeyler olmasına çok fazla ihtiyacım var.