bugün

dershanedeki bi kızdan hoşlanıyodum sevgili sözlük. hep onunla ilgilenir, en mükemmel esprilerimi ona yapardım. öyle böyle dikkatini çekmiştim. aramız iyice güzelleşmeye başladı. bunları şuraya yazarken saçmalamış olabilirim arkadaşlar şuan odaklanamıyorum. neyse kızla git gide yakınlaşmaya başladık derken en yakın arkadaşı, tabi o da dershaneden benden hoşlaşıyormuş. bana bir süre sonra açıldı. bende onu kırmadan güzel yolla reddettim.ne yazık ki onun en yakın arkadaşından hoşlanıyordum çünkü. allahtan dershanenin son günleriydi de kızın yüzünü bir daha görmedim. gel gelelim hoşlandığım kıza. şimdi o kıza teklif etsem diğer kızla mecbur bir araya geleceğimden teklifim havada kaldı güzelim kızda yalan oldu. ulan milleti kırmayayım diye sevgili yapamıyorum işe bak. neyse nedense rahatladım.
itiraf ediyorum sözlük:
hep iki sevgilinin bir gününü izlemek istedim. çünkü insanın sevgilisi olunca nereye giderler ne konuşurlar hiç bilmiyorum.
Birinin severek yaptığı bir şeyi duyduğum veya gördüğüm zaman benimde yapasım geliyor.

mesela biri ayıla bayıla pırasa yediğini anlatsa, o sebzeden nefret etsem de yiyesim geliyor. Yiyorum ve yine nefret ediyorum. Sonra bir başkasından başka bir pırasa tarifi duysam ve çok lezzetli diye ballandıra ballandıra anlatsa yine yemek istiyorum.

Sonuçta yine beğenmiyorum. Bu huyum yüzünden çevremin yemeyi ve yapmayı sevdiği pek çok şeyi denedim, kimisini sevdim ve kimisinden nefret ettim.

Buna rağmen tembelliğin ağır basması sebebiyle çok aksiyon dolu işlere girmiyorum. O da olmasa paraşütle atlamadan, ağrı zirvesine tırmanmaya kadar pek çok işe atlamıştım. Tahmin ettiğiniz gibi etrafım arıza dolu.
sözlük yazarlarının iftiraları başlığını sözlük yazarlarının itirafları olarak okuyup, entry girip, üstüne üstlük ordaki sallama entryleri eksileyen malları gördükçe gülüyorum sözlük, yeminle gülüyorum..
Sevdiğim kız gazzeliler için üzülüyor, hiçbir müslüman umrumda değil. Mühim olan türklüktür gerisi teferruattır. Nerede türk katlediliyorsa oradayım, onların yanındayım.
Artık eski olan sevgilinin ayrılırken "sen sadece eğlenceli birisin seninle bir gelecek düşünemem" demesi koydu sözlük. Sanki seni kullanıp attım sen sadece basit bir orospusun demesi gibi geldi, hemde visite ücretimi bile ödemedi.
Edit: erkeğim yavşamayın lan.
uzun zamandır makina gibi yaşıyordum. duygusuzlaşmıştım sanki. hüzün de olsa bir şeyler hissetmek güzel oldu.
önce numarasını alırsın, sonra mesajlarını..
daha sonra fotoğrafını koyarsın ekrana, onunla konuşmadığın anlarda fotoğrafıyla ve attığı mesajlarla yetinirsin.
aradan kısa bir zaman geçer, bi boklar olur ve almamaya başlarsın mesajları.
daha sonra fotoğrafını kaldırırsın ekrandan, mesajlarını silersin ve ona yazmak istediğin her şeyi buraya yazarsın.
hayatın adil olmadığını mario’nun bile 3 canı olmasıyla öğrendik. hayat oyun, oynatıyorlar bizi..
çok yalnızım lan hafız.
Sigara içmeye başladım.
kendi aramızda söz kestik aq. veya söz yaptık her ne sikimse. kandırdı beni ya lan. ben otuz yaşına kadar böyle ciddi işler düşünmeyen adamım dedim, biraz yavaşlayalım dedim. kendimi dolandırılmış gibi hissediyorum lan. aramızda aramızda diye diye amına koydu ortalığın, aramızda yani.
en yakın arkadaşıma aşık olmak üzeereyim.
Aforizma kasıp çapkınlık yapmak istiyorum.
sevdiklerim bir bir bir çekip gidiyor be sözlük ne yaptıysam olmadı. çok seversen çok giderler.
ergen sıçmığı olarak değil ciddi anlamda ölmek istiyorum bir kaç gündür.
evi taşıdık ya hani biz şimdi. annem de bundan 15-20 gün önce "gelen misafirlere ikram ederiz" diye 100'lük kutu hobby çikolata aldı. temsili resim: görsel neyse ilk iki üç gün gelen misafire birazını ikram ettik, kalanı (yaklaşık 70-80 tane) mutfakta dolapta kutusunun içinde kuzu kuzu yatıyordu. günler günleri kovaladı. ben her mutfağa girişimde ikişer-üçer yedim bunlardan*. geçen gün bir baktım kutunun dibi gözükmüş. neyse dedim kalanı yemeyeyim en azından azar yemeye yüzüm olsun. yok abi dayanamadım bitirdim kutuyu. şimdi merak ettiğim şey annem bunu fark edecek mi, ederse ne zaman fark edecek, ve terlikle mi kovalayacak yoksa intervention mı yapacak. vicdan azabı duymuyorum, yaptığımdan pişman değilim, yine olsa yine yaparım.*
Bugün uzun zamandır olmadığı kadar keyfim yerimde sözlük.Ölücem mi ne.
insanlarla ilişkilerimde hem çok başarılı hem de çok başarısızım.

mesela, hemen kaynaşabiliyorum insanlarla, hemen arkadaş olabiliyorum. bir sürü arkadaşım var. çok fazla. ama hiç tam anlamıyla "en yakın" arkadaşım yok. sadece yakın arkadaşlarım var. bunların hepsi farklı şeyler. insanlarla kısa vadede ilişkilerim sorunsuz ama uzun vadede kimseyle arkadaşlık yapamıyorum. bunu da dünyanın en klişe cümlesiyle açıklıyorum: sorun onlarda değil, bende. çünkü insanlardan sıkılıyorum. çünkü, insanların hal ve hareketleri bir süre sonra bana batmaya başlıyor. çünkü, insanların saçma sapan, ufak tefek dertleri ilgimi çekmiyor. çünkü, insanlar ben neşeli biriyim, konuşkanım, sosyalim diye benimle arkadaşlık yapıyorlar ve her insan gibi moralimin de bazen bozulabildiğini düşünmüyorlar.
bu sadece arkadaşlık ilişkilerimde geçerli değil tabi. insanlardan sıkılma huyum yüzünden doğru düzgün aşk ilişkilerim de olamıyor. sırf bu huyum yüzünden yalnız öleceğim. yaşlanırsam eğer, acı içinde yaşlanacağım, çünkü benimle ilgilenen birileri olmayacak. bunların bilincinde olmama rağmen düzelemiyor oluşuma da ayrıca sinir oluyorum. kendine kendine kafa atmak mümkün olsaydı, bunu kendime yapardım.
eskiden ismimin mahmut olmasından rahatsızlık duyardım sözlük ama artık olmuyor neden mi çünkü isim mahmut olunca insanlar şöyle bir dönüp bakıyo yanisi ismim necmi neyin olsa belkim kimse takmayacaktı.
az önce odama girmiş bulunan uzun bacaklı sivrisineği bir mendille tutup alayım derken dengemi kaybedip üzerine çullandım sözlük. Bir de ne göreyim tek bacağı mendilde duruyor. Başka yere uçmuş olan sivrisineğin arka bacağı artık tek bir tane kalmıştı. Vicdan azabı çekiyorum bir fena oldum yataklara düştüm. Allah'ım istemeden oldu ya.
Depresyona girme sebebim Allah ile aramdaki uzaklıktır sözlük. Bunu psikiyatra anlatamadım. Anlamaz diye düşündüm. Okudukları onca kitabın bunu çözmeye yetmeyeceğini düşündüm. Ama çözüp herkes gibi mutlu olmak, uyumak istiyorum.
gel dejavuya inanma şimdi, aynı olay neden tekrarlanır farklı bi mekan farklı bi insanla. birde aynı 2 olay birleşti bu sefer. bilmiyorum ya böyle birşeye hazır değildim ya da hazır olmak falan istemiyorum. hayatım boyunca bir kere bile birlikte olduğum birine derdimi söylemedim tam anlamıyla, onların derdi yeterdi bana fakat artık olmuyo. hayatta hep okulun cool çocuğu modunda olmak sizin ağlayıp sızlamadığınız anlamına gelmiyor. kimse yeterli değil. ee napalımda diyemiyosun her an gözünün önünde. biraz şikayet ediyo gibiyim ama bu sefer hata yapmak istemiyorum ne kadar dayanılması gerekirse dayanıcam yine. biri söylesin gizli formülü çünkü keşfedicek yaşım geçmek üzere.
Benim niye sevgilim yok.
itiraf ediyorum.

sözlük aptal dolu.
Kuzenimin sazını çalmaya başlarken birden teli koptu tabi kuzenim mutfakta oldugundan haberim yokmuş gibi yerine koyup oturdum sohbetten sonra saz çalışalım mı biraz sorusuna olur cevabımı alınca uzanıp eline aldıgı sazın halini görünce şok oldugu andır daha da beteri kim yapmış acaba diye sorunca yeğenimdir?! demesi beni kurtarmaya yetmiş cevaptır. Utandım yine sözlük.