bugün

onsekiz saat uykumu bölen anneme 'anne lütfen uykum var' dediğimde annemdeki kaygılı bakışı görünce yatağımdan attım kendimi. ama benim hala uykum var.
sabahın köründe sevdiğin insanın 'aşkım seni rüyamda gördüm,çok kötüydü hem de' diye ağlamaklı sesle araması, güzeldi be sözlük.
(bkz: yirin yirin)
Öncellikle belki hep kedilerin olduğu bir evde büyümem veya hayatta yaşadığım bazı şeyler sonucu galiba hayvanları insanlardan çok seviyorum. herneyse anneannemin durmadan evdeki kedilerle ilgili kötü yorumları beni çok üzerdi. Geçen kapının önünde fazlaca susamış kediyi görünce evden su getir falan dedi. Çok mutlu oldum be sözlük.
elimde bi sihirli değnek olmasını isterdim.
herşeyi şak diye düzeltebilmek, yerli yerine koyabilmek isterdim.
dün öğleden sonra samimi olduğum bir dostumla çarşıda gezerken sayısal loto bayi'nin önünden geçerken, arkadaşım bana dönüp "ortak şu oyun çıktı çıkalı oynuyorum daha 3 bile tutturamadım lan" dedi.

"gerizekalısın olum sen, ben hiç oynamadım ama oynasam kesin her hafta tuttururum lan" dedim.

inanmadı bana lan, valla bak. hatta dalga geçti. yazık.

ikimizde 5'er kolon oynadık; 11-40-41-44 rakamlarını bilip 4 tutturmuşum. birazdan gidip 26 tl'mi alıp paşalar gibi yiyeceğim.

az önce de aradım kendisini, "ortak kaç tuttu senin kupon" dedim. yine 2 tuttu aq dedi. bense 4 tutturduğumu söyleyemedim lan. sırf üzülür diye söyleyemedim. çok seviyorum dostlarımı.
korktuğum bir şeyi dile getirdiğim zaman, ondan korkum büyük oranda azalıyor. örneğin "sözlükte saçma bir itiraf yapmaktan korkuyorum" dedim kendi kendime.. sonra dedimki kendi kendime "korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin".
ah sözlük, bugün 21. yaş günüm ve sadece eski sevgili hatırladı. an itibariyle saat 15:03 hala birilerinden bir atak bekliyorum mesela kapı çalsın birilerinin elinde bir pasta ''iyi ki doğduuunnnnn'' falan desinler. ne bileyim yani her şeyi de ben mi söyleyeceğim. ama yok. iç sesim devreye giriyor hemen;

-kızım 21 yıldır hangi doğum gününde biri pastayla kapıyı çalıp iyi ki doğdun dedi ki?

diyor. sen de haklısın.

http://fizy.com/#s/1lrirx
takip ediliyormuş gibi hissediyorum.
kimse bilmez. herkes kayserili diye bilir beni ama benim büyük dedelerimden biri güney afrika'dan türkiyeye gelmiş. benim sarı olmamdan dolayı kimse buna inanmaz gerçi. kayserili olduğuma bile inanmıyorsunuz lanet olasıcalar.
yatak örtümü -yada çarşaf herneyse işte- değiştiremiyorum. neresi eni neresi boyu bi türlü anlayamadım , ne yaparsam yapayım denk gelmiyo.
dgs' yi sikerttim galiba sözlük bilmiyorum hayatımda girdiğim en kolay sınavlardan biriydi galiba* neyse şampanyaları patlatmak için daha erken ne de olsa bu ülkede ösym bende bu şans varken her an ters gelebilme ihtimalim var.
yeni telefonumla sözlüğe girdiğim için kendimi havalı hissediyorum. halbuki ben aynı tas aynı hamamım.
an itibriyle üst katın balkonunda mahsur kalan kediyi kurtarabilmek için tatil sebebiyle evde olmayan komşularımızın balkonuna tırmanıp kediciği kurtaracak kadar kahraman, kediyi kurtarıp aşağı inmeyi bir türlü beceremediği için de güneşin altında saatlerce yanacak kadar da saf olduğumu tescilli bir şekilde itiraf ediyorum.

edit: imla.
ehliyet kursuna yazılacğım pek bir heyecanlıyım sözlük. tek isteğim direksiyon sınavında babam gibi müfettişler çıkmasın yeter.
itiraf ediyorum! çok bencil bir kalbim var... sadece onun için çarpıyor.. *
spora başladım...

-bu nasıl itiraf lan!
+fıght club izleyip''olm vucut geliştirmek mastürbasyon yapmak gibidir.diyen biri için itirafın kralıdır bu.
-kralsın
+ehehe öyleyim.
-hemen havalara girme mal;iç sesinim ben başkası değil.
+ehehe öylesin.

bu gün 2. günüm olmasına rağmen vucudumda hissedilir derecede değişim gözlemliyorum.

-hep öyledir zaten.allah bilir aynanın karşısına geçip şöyle bir kasılmışsındır da sen?
+ehehe öyle.
-konuşma benle.
+??!!/?! ehhe!
-mal

sigarayı da bırakmak üzereyim.

-nereye bırakıyon?
+masaya ehehe!
-allah belanı versin.
+bela okuma döner dolaşır seni bulur derler.
-bende onu istiyorum zaten.
+ehhe!?!/
-bir insan iç sesinden daha salak olabilir mi?
+olur.
-lan!
hayatımda hiç güneş kremi kullanmadım.
artık bu şekilde, bu evde yaşamak istemiyorum. yok olmak istiyorum. lanet olsun ki kaçabileceğim hiç bir yer yok. gidebileceğim hiç bir yer yok. ne kadar da sorunsuz görünüyorum oysa ki dışardan. sanki her şey çok normal, her şey süt liman. bu kız çok güler yüzlü, çok mutlu. o kadar çok şey oluyor ki hayatımda hiç bir şeye kafamı tam manasıyla veremiyorum. cidden lanet olsun. bıktım bu evdeki bağırış çağırıştan. bıktım insanların kendini tanımadan, karşılıklı saygı - sevgi duymadan yaptığı evliliklerin sonuçlarını çekmekten. tam her şey yoluna giriyor derken, hayatımda adam akıllı bir şeylere girişmişken, yapmak istediğim her şeyi başarmak için bir sisteme oturtmaya çalışırken yine darmadağın olmaktan nefret ediyorum. öyle bir patlayacağım ki sözlük az kaldı. bıktım evden çıkıp yollarda bağıra bağıra ağlamaktan.
bir harry potter hayranı olarak küçükken hep bana da Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndan kabul mektubu geleceğini ve Harry, Hermione, Ron üçlüsüyle aynı okulda olacağımı sanardım.

(bkz: yalan oldu)
itiraf ediyorum ben hala gerçek bir uludağ yazarı olamadım . ama yazıyorum işte .
lise 1 yıllarındaydım sanırım. ilk defa telefon alınmıştı ve üst komşuya çıkıp nasıl kullanıcaz demiştim. ve bana kontörün yok ama çağrı atabilirsin demişti. bende sevindim bedavaya çağrı atıcam diye. ama çağrı ne bilmiyorum güzel bir şey sanıyorum. neyse öğret dedim nasıl çağrı atılıyor baktı yüzüme güldü birazcık ve birisini aradı işte böyle dedi. işte orada rezil olmuştum...
çok ama çok büyük bir isyanım var sözlük içimi dökmeden rahat edemiyecem.
"Her şerde bir hayır vardır" lafını ilk ortaya atan hayvan oğlu hayvanın ve başıma kötü bir olay gelipte isyan ettiğim zaman bana bu lafı söyleyenlerin dilini kökünden kesmek istiyorum sözlük. kötü bir olaydan ne hayır gelir lan ? gelen giden bir bok yok lan iyilik falan görmüyoruz yalanınıza sokayım. tabi bu arada pozitif düşün diyenleride unutmadım sözlük çok fazla kişisel gelişim kitabı okudunuz galiba amına koyim. bunu diyenlerinde gözlerini söküp eline vericem pozitif düşünerek gözleri açılırsa bana haber versin pollyannacıklar! bana bunlarla gelmesinler sözlük. gerçekçi olun amına koyim. tabi ya yalandan kim ölmüş dimi ? atıldığı ve girdiği her işi bok eden ve her adımında aksilik çıkan ben bu ve bunun gibi saçma sözleri duymaktan görmekten ve yaşamaktan bıktım sözlük gerçekten bıktım fıttırmak üzereyim aptal muamele görüyor gibi hissediyorum ve bunu görmekten bıktım o kadar mı anlaşılmaz şeyler söylüyorum ? başka bir dil mi kullanayım illa ? anlaşılmayacak ne varda sürekli koyun sürüsü gibi aynı muameleyi gösterip aynı şeyleri papağan gibi tekrar ediyorsunuz anlamıyorum.*
tatil diye diye kıçımı yırttım sözlük ama evimi de çok özlemişim.
eskiden uludag sözlükte yazıyordum ama beni kovdular.
seninle sevişmeyi özledim.