bugün

Mezun olduktan sonra calismiyayim. Biri bana sponsor olun ben paso dunyayi gezeyim.
tek hayalim sigortalı bir iş.

çok mu?

yol, yemek, ikramiye bile istemiyorum.

sadece sigortalı bir iş.
gazete sahibi olmak...

sonra da tutuklanır idam edilirim zaten...
Hayal kurmayı bırakmak.
sevdiğine kavuşmak.
bir yazılım şirketi yöneticisi, yarı emekli ve yat yarışlarına hazırlanan biri olmak.

(bkz: charles carmichael)
hayal kurmadan yaşayabilecek kadar varsıl olmak.
ömrümün kalanında hak ettiğim gibi adam gibi yaşamak. allah kimseye zeval vermwsin ona buna madara etmesin.

fazlasını istemiyorum sadece insan gibi yaşamak.
Hayallerimizden başka neyi var ki şu garip insanoğlunun?
marsa bir site inşa etmek. benim hayalim bu. bana çok uzak olsa bile.
teknoloji falan o kadar ilerlerse ki mesela bacağı olmayan bir adamın yerine sırayla geçebilsek, mesela 2 saatliğine o bacağı olmayan adam biz olsak o bizim bedenimizi kullansa.

gözleri görmeyen birinin yerine 1 saatliğine geçebiliriz mesela, oda bizim gözlerimizi kullanır bir saat boyunca.

kolları dirseklerinden kesilmiş olan bir insan için 3 saatlik kol oluruz, o benim yerime 3 saat kolu olan bir adam olur, istediğini pataklasın, serbest! ne kadar özürlü varsa bir sisteme kayıt ettirilsin, sonra o sistem doğrultusunda 1 er saatlik ikişer saatlik planlamalarla o insanların yerine geçelim.

ne gibi sonuçlar doğurur, artılarları, eksleri nelerdir bilmem ama ütopik şeyler bunlar. olamayacağı yada olması için zibilyon sene geçmesi gerektiği zaten biliniyor. bu sadece bir fikir. bilemiyorum hayal, büyük ihtimalle gerçekleşmesi de bir hayli zor ama olsa ne güzel olur. bu gün eve gelirken bi amca gördüm elektrikli sandalyede, başının altında bi yastık, yolun ağzında duruyor. konuşamıyor falan. gittim yanına niye orya bıraktılar öğrenmek için. içeriden bi teyze;

-" oğlum kendi istiyo orda durmayı, insanları izliyor" falan dedi. yahu amca sadece izleyebiliyor. boyundan aşağısı felç düşünsenize. bu adama bir saatliğine başka bir beden bahşetsen nasıl mutlu olur değil mi? bilmem tabi hayal bunların hepsi. keşke elimizde olsa bazı şeyler...
monica bellucci idi bi zamanlar. şuan kayda değer bi gelişme yok.seyir halindeyiz sürtünmesiz devam ediyoruz.
sosyal medya diye birşey olmaması denilesi hayallerdir.
eskisi kadar çok sevilmek.
ibiza ya gidip tiesto konserinde sabaha kadar cosmak...
Hayal kurabilmenin hayalini yaşıyorum.
mutlu ve huzurlu bir hayat ve güzel bir kız çocuğudur.:(

ps: hayalime dokunmayın bari ya.
Bir yer var biliyorum. Benim fütursuzca düşüncelerimi sıralayacağım, insanların düşüncelerimden çıkarımlar yapmayacağı bir yer var.
klasik araba koleksiyonu kesinlikle.
657 sadece bir sayı değildir.önemli olan ona ulaşabilmek.önemli olan 657 ile yaşayabilmek.
bana aşık olduğunu söylüyorlar. sağır duymaz uydurur işte.
çok bir şey değil. bir adet oscar ödülü.
çok değil şu lanet uyku düzenim normale dönsün.
şu lanet hayattan kurtulmak!
gerekli bütçeyi bularak istediğim kalitedeki filmi çekebilmek.kısa film kısa film nereye kadar be baba.