bugün

eski sevgilimin facebook şifresi.
tam olarak bilmiyorum, ancak herkese daha fazla dikkat etmem aynı zamanda da çok umursamamam gerekiyor. tabi kendime de dikkat etmem gerekir. beynimi biraz rahat bırakmalıyım.
maçı sen izlemesende fenerbahçe kazanabilir, ama sen ders çalışmazsan hoca kazanır.
sinan akçıl'ın albümü içine çok sinmiş.
öğrendiğim şey. 'kirpi yavrusunu pamuğum diye severmiş' lafının cuk oturduğu.
sahurdan sonra dişleri fırçalayıp direkt yatmamak gerekmiş. önce bi nefes alın bişeyler için, az biraz zaman geçsin öyle uyuyun. çok fena hararet yapıyor benden demesi.
rüyaların gerçekten bir manası varmış. Görülenler geleceği değil ama bugün ki psikolojik durumumuzu açıklayabiliyormuş.
Erdoğanın sucukçu olduğudur.
sen oruç vaktinde yemek yiyorsun diye küfür eden insanların bu dünyada olduklarını gördüm.
(bkz: o müslümansa ben yahudiyim denilesi kişiler)
modaratörler uyurken ironi ile kinaye yer değiştirirmiş.
uludağ sözlük espri anlayışı kıt insanlarla doludur.
Mal olanın sonuna kadar düdüklendiğini.
kızlardan ev arkadaşı falan olmaz arkadaş.
Bir kere daha öğrendim. Mutfak temizliği çok ama çoook zormuş.
Yanlış yaptıgımın herkes farkındaymış.
yenilikçi derviş gibi adamların her yerde olduğu, üzülerek söylüyorum.
2012 olimpiyatlara 114 kişi katılmışız.
bugün bir fotokopi dükkanında öğrendiğim gerçektir. duvarda a4 kağıda itinayla çıkarılmış yazıda "erkek adamın 32 iki dişi olur. bu 32 dişi 1 dişi döker" yazıyordu. şöyle bir dayıya baktım, içimden filmlerdeki gibi böyle derinden "fuck" diye bağırmak geldi. dayı n'aptılar sana dayıııı. kadın girmeyen eve dişçi girmez arkadaşım.
mail'lerde kullanılan @ işaretinin 500 yıl önce tahılda ölçü birimi olan "amphora"nin sembolü olduğu ve uzak mesafeler arasi ticareti belirtmek için kullanıldığı.

düşünülünce yıllar onu ve anlamını pek de değiştirmemiş.
çoğu çizgi dizi 3 sezondan fazla sürmez. çünkü animatörler derneğinin kurallarına göre, bir çizgi dizi 3 sezondan fazla sürerse animatörlerin maaşı 2 katına çıkmak zorundadır.

nickelodeon gibi kanallar da genelde bu parayı ödemek istemediği için; çizgi dizinin ismi hafifçe değiştirilir ve yeni bir çizgi diziymiş gibi yayına konulur.

bu yüzden de ben 10 gibi diziler iki-üç senede bir yeni bir dizi olarak yayına konulmakta.
*
doktorlar bir şey söylüyorlarsa boşu boşuna demiyorlarmış . hep küfrediyordum bugün bizzat uygulamalı olarak gebermenin eşiğinden dönerek hak verdim kendisine.
(bkz: eşcinsel penguen)
(bkz: kamplumbağaların poposundan nefes aldığı gerçeği)
suriyelilerin üniversiteye direk gidebileceğini.
eldeki bir kuş daldaki üç kuştan iyidir.
bir topluluğu dış baskılarla yıkamazsınız, tam tersine onları çok birleştirirsiniz ama bir iç karışıklıkla en az 3-4 farklı kutuba ayırabilirsiniz.

not: bu entry son dönemlerde gazetelerde okuduğum bazı haberler ve yaptığım gözlemlere ithafen yazılmıştır. *
Erkek kedilerde de meme var bunun dışında 3 renkli kedilerin %99 dişi olduğunu öğrendim o ilginç geldi.