bugün

Aldof hitler - kavgam kitabini okurken sonlara dogru birakmisligim vardir.
A. J. Corenin - yeşil yıllar.
görsel
Ölü canlar son 50 sayfada bırakmıştım. Hayatımda daha da o kadar sıkıcı kitap görmemiştim.
içimizdeki şeytan.

aslında iyi, güzel bir kitap. fakat yeni bir kitap aldığımda, onu okumadan duramıyorum. bu yüzden bırakmıştım. sanırım son 50 sayfası felan kaldı.
Feodalite ve klasik dönem osmanlı üretim tarzı- mehmet ali kılıçbay

Konu güzel fakat dilinin ağır olmasından mütevellit bir çırpıda bitiremiyor insan. Diğer bitiremediğim birkaç kitapla beraber elimde dönüp dönüp duruyor.
Tarih tasarımı-collingwood.
1984 - George Orwell.
Robinson Crusoe.
vadideki zambak. güzeldi ama bir süre sonra sıktı.
bir soru.

bugüne kadar bitirmediğim kitap olmadı.
ancak, mehmet rauf 'un eylül adlı kitabını yaklaşık bir yılda bitirmiştim.
komünist manifesto.
uzun bi kitap değil ama çok sıkıcı.
Tutumayanlar bile bitti veba bitmedi harbi vebasın camus.
bitirebildiğin kitap var mı şu 2 sene şeklinde şahsıma uyarlanması gereken soru. cevabı hayır hiç bir kitabı bitiremedimdir. olmuyor işte bitmiyor da bitmiyor arkadaş...
itiraflar. ne zaman başlasam yarıda kalıyor arkadaş.
Nitelikli insan.
Umberto eco foucault sarkacı. Çocuktum o dönem. Ağır geldi kabul. Daha da bakmadım.
Matmazel noraliya'nın koltuğu isimli Peyami safa romanına her seferinde başlayıp en fazla 53 den sonra bıraktım lanet gibi bir şey oldu artık.
(bkz: milenaya mektuplar)
bu denli ağır dilde bir aşk olunca ve sadece kafkanın mektupları yayınlandığı için tıkandım gitmedi.
Mehmet Rauf - eylül.
1984...
Aşırı karamsarlıktan içim daraldı.
sofinin dünyası.

aklıma tecavüz etmişti okurken.
tutunamayanlar..

belki de 4 - 5 kez başladım kitaba ama bitmiyor bir türlü. sanıyorum yeterince tutunamıyorum kitaba.
Pinhan.
Richard dawkins - gen bencildir.
Hayatımda bitirmeden bıraktığım tek kitap. Vicdan azabı Çekiyorum ama hiÇ güzel değildi cidden. Sunay Akın- Kız Kulesindeki Kızılderili.