bugün

son başarım:

bu akşam dökülmemek için elinden gelen herşeyi yapan bir bardak çayı üç el darbesiyle dökmeyi başardım. çok zor oldu gerçekten, mutluyuz...
Dili burna degdirmek,
Cesitli siir okuma yarismalarinda birincilikler,
yuzme birinciligi,
defalarca futsal il birinciligi..

Aslinda genel olarak geriye donup baktigimda pek basarili birisi olarak sayilmam ama varmis ufak tefek seyler simdi hatirladim bir farkli oldum be sozluk.
insanın kendi dirseğine dilini değdirebilmesi imkansızmış. ben değdiriyorum, şahitlerim var.
kimseden yardım almadan kendi başıma biilgisayara format atmıştım.
çok sevdim.
montla sıçmak. klozete değdirmeden.
-ilköğretim yıldızlar futbol turnuvası il birinciliği,
-ilköğretim Atatürk ilkeleri ve inkılap Tarihi bilgi yarışması il ikinciliği,
-uluborlu geleneksel yağlı pehlivan güreşleri, teşvik kategorisi 3.lüğü (gerçekten lan)
-liseler arası bilgi yarışması il birinciliği,
-liseler arası futbol turnuvası il ikinciliği,
-üniversite bölüm birinciliği diye uzayıp giden başarılardır.
mimar olduğum için okurken pek çok tasarım yarışmasında dereceye girip hem iç mimar arkadaşlarımı sinir etmiş hem de paraları kapmış oluyordum. gittiğim her ülkede başka dil öğrenmek. türkiyede italyanca, italyada ispanyolca, ispanyada portekizce. portekizceyi hala tam öğrenemedim ama uğraşıyorum.
Lise zamanlarında satranç turnuvası şampiyonu olmuştum. Satrançla ilgili sayısız şampiyonluklarım vardı o dönemlerde. Şimdi fil ne işe yarar bilmem.
bir kere hiç unutmam ah ah zaten hayatımda bir kez başardım bunu ben nasıl anlatsam bilemedim ki. anlatınca bile gözlerim yaşarıyor hayır o sıkıntı değil ama sonra kalk sen yaşları silmek için peçete ara bul çok zor arkadaş. evet bir kere hiç unutmam nasıl olduysa artık kapı çaldığında gidip kapıyı açmıştım. beni karşısında gören annem oğlum kapıyı sen niye açtın, kardeşin yok mu evde demişti. baya şaşırıp duygulandı kadın o an üstüne birde ağlayıp beni de ağlatmasın mı? o kadar dedim uğraştırmayın beni üşeniyorum ağlatmayın beni diye. evet işte o gün başım ağrıyordu normalde o zil ne kadar çalsa gidip bakmazdım ama sonra bu sese katlanamıyorum deyip üşenmeden gidip kapıyı açmıştım ah ah ne günlerdi o günler. nasıl üşenmemiştim, nasılda gitmiştim oraya kadar. şimdi düşünüyorum da aklım hayalim almıyor yeminle. velhasılı kelam allah kimseye baş ağrısı vermesin insana yapmayacağı şeyleri yaptırtıyor.
yazın ortasında yataklara düşecek kadar hasta olmak. işte bunlar hep başarı.
ilkokul 2'de satranç turnuvası 2.'si.
Lise Basketbol Takımı : Ataşehir,istanbul 1.liği
Basketbol Takımı : Bölgesel lig 1.liği
Voleybol Takımı : Ataşehir 1.liği
kick boks ankara birincisi olmak.
Okulumda siir yazma ve okuma birinciligim ve ilde resim dalinda 3.luk.
Bütün şimşekleri üzerime çekmekte üzerime yoktur.
Kendilerini övmekten hoşlanan yazarların başarılarıdır.
lanet olasi pislikleri başıma toplamakta üstüme yoktur.
bir unutmayı daha başardım.
pes turnuvası 1.liği *
voleybol okul turnuvası 1.liği 2011
oks ilçe 5.liği .
baktım da çok boktan başarılarım varmış la.
iyi sayılabilecek bir bölüm kazanmak, sonra onu bırakıp başka bir mesleğin ilk adımını atmak. Sonra gelinen bu ilk adımda okul birincisi olmak.
yukarda birisi satrançla alakalı bir şey diyince aklıma geldi. satranç turnuvasında bir kıza 10-12 saniyede yenilmiştim. çok basit yenmişti ama lan beni. bilmem ne matı bir şeydi isim. bayağı ağrıma gitti. ne zaman aklıma gelse üzülürüm.
lise 1 de 8tane 0 la zayıfla sınıfta kalıp LYS de 3,875 olmak.
ilkokul 4. ya da 5. sınıfta monami'den birincilik madalyası almıştım. sonra tabi şerefsiz müdür benden almıştı onu. Mezun olurken istemiştim de ilgilenmemişti bile. it.
hayatımı boka çeviren insanları sınır dışı ettim, vatandaşlıklarını elinden aldım. bu da bir başarıdır.