bugün

Uzaklar asıl, artık gitmek için bir nedenin kalmadığında uzak olur.
eğer kendimizi bağışlama kabiliyetimiz olmasaydı, varlığımızı sürdüremezdik.
Gönlünü gün edeni sevmez sevda ister hep onu üzeni.
Vaktinizi almak istemem. zira yerine koyamayacağım şeyleri almayı sevmem.
.nokta cümlenin sonuna konur
Sükuneti isteyenler, kaosa hazır olsun.
ayy ne sallasam çok heyecanlandım.

ben bir hiçim.
Bir insanı çok severek, ilgili ve özenli davranarak onu kazanabilirsin ama seni gerçekten sevmesini sağlayamazsın. Bir süre yanında olur sadece ve gider. Bir gün ansızın, hiç anlamadığın boktan bir sebepten gider.
Hemen herkese güvenme. insanlar bencil.
hayaller kurarken yaşlandık. bekleyecek vaktimiz yok, hiçbir zaman olmadığı kadar.
Gördüklerin seni fazla etkiliyorsa, görmediklerin çıldırtacaktır.
Bir erkek ne zaman mücadele edeceğini, ne zaman kadere yenileceğini bilmek zorundadır. Batan gemiyi sadece aptallar terk etmez. Ve ben her zaman aptaldım.
Milliyetçilik Türk insanı için âdeta bir ihtiyaç hâline gelmiştir. Memlekette sağ veya sol cenahtan her insan derin veya yüzeysel milliyetçilik yapar. En fanatik sosyalistler, "dünya vatandaşı" hümanistler de -Türklük diyemeseler bile- Anadolu insanlığı tabirini sahiplenerek bu ihtiyacı giderir.
Aylardan Eylül’dü. Gözlerine bakarken Nisan. Dedim ya beni hep bu havalar aşık etmişti. Bir de içine baktıkça yeşeren meyve bahçelerini gördüğüm gözleri...

http://mbsadam.blogspot.c...9/belki-yagmur-yagar.html
hayat boş, aşk yalan pompaya devam.
Yaşamak öldürür.

(bkz: joker)
hayale yer yok, gerçekler kol gibi.
ne edersen kendine, edersin kendi kendine.
Küçükken paylaşmak bedavaydı ve güzeldi. Sonra hepimiz tüccar olduk, paylaşırken bile.
Herkes, kendisi kadardır.
yok size aforizma maforizma, kafanızı çalıştırın biraz aqmun tembelleri.
önemli olan düşmemektir.
Kral olsan ne yazar, girecegin iki metre mezar...
önemli olan düşmemek değil. düştüğünde kalkabilmek de değil. seni kaldıracak birinin olması da değil. düştüğünde yanına oturacak olandır.
Dikenli yolda yuvarlanmaya çalışan yün yumağı gibiyim.