bugün

Ruhum beynimle rekabette
Bazen anlamadığım bir rehavette
Benim kalbim ebediyen nöbette
Sen benim özüm ,sen benim sözüm
Beni senden mahrum etme iki gözüm…
her dostlukta biraz da AŞK vardır ama her AŞK dostluğu barındırmaz bünyesinde... by buzz
Dünyanın en iyi niyetli görünüp de aslında içten içe şerefsiz, puşt olan, dost görünüp arkadan vuran cümlesi; "Ben de fark etmiştim de ayıp olmasın diye söylemedim".
Ya birisi bize ölümden hiç bahsetmeseydi. Sonsuza kadar barış ve refah içinde yaşayacağımızı düşünseydik. Bu dünyanın en güzel yalan olurdu değil mi ? Ama büyük sırrın örtüsü altında gitme sırası gelen bütün hafızalardan kendini ebediyen silip sessizce kimseye görünmeden yalnız öleceği köşesine gitseydi. Sonra hayal ettiğimiz gibi, hiç var olmamış gibi puf diye yok olsaydı ve yeni doğan sadece diğer insanlardan farksız olduğunu sandığımız biri bu mutlu eden güzel yalanı açığa çıkarıp tüm zamanların en büyük peygamberi olmak istemeseydi. Evet bugün dahi milyarlarca insan içinden sadece bir tanesi bile bunu kesinlikle isterdi. Tüm kalbimle buna inanıyorum. işte bu yüzden geberin orospu çocukları.
doğru zamanda yanlış yapmak, aslında yapılan yanlışın doğru olduğunu gösterir. by buzz
"anneler kutsal babalar orospu çocuğudur" babamla kavga ettiğim bir gün yazmıştım sözlüğe, açıklayabilen, paradoksu çözebilene helal olsun...
fikirleri çürütebilirsiniz ancak yok edemezsiniz.. by McCarter
hiçbir insan mutluyken müzik dinlemez. hadi ama itiraf edin. ne zaman mutluyken müzik dinlediniz ? müzik yalnızlıktan dinlenir. yalnızlığı hissetmemek için dinlenir. Eğer mutluyken müzik dinleyen birisi varsa ona saygı duymak lazım. Çünkü o tek başına mutlu olabilen ender kişilerdendir.
her kadın başlı başına ayrı bir dünyadır ve herkes o dünyada yaşam başarısını gösteremez...
kimi dünyayı keşfedememiştir bile, kimini havası boğar, kimi kaybolur...
herkese göre değildir o dünya vesselam...
ama kendi dünyanı bulabildiysen ne mutlu sana...
by buzz
yağmurlu havada toprak yolda yürürken ayağına saran balçık gibidir bazen geçmişin. Kurtulmak için güneşi beklemelisin...
dünyada yaptığımız hiç bir şey karşılıksız kalmıyor. peki hissettiklerimiz? onların neden karşılığı alınamıyor?
'Hayat en adice küfürdür bazen suratımıza yöneltilen' bu aforizmalardan biridir.
bir gün hayatına biri girer,sana asıl ne girdiğini çekip gittikten sonra anlarsın.
iyi bir fotoshop programıyla dünyanın her yerini gezebilirsin.
hayat biz plan yaparken geçen zamandır.
sen vurdun mu bela okurlar ben koydum mu sela okurlar.
bazen doğru tek olmuyor (kendisi de yolu da çok çeşitli olabiliyor) ama biz "doğru olduğuna emin olduğumuz o tek bildiğimizi" anlamsız bir inatla bırakmadığımız için; aaa bir de bakmışız yanlışa evrilmiş bir doğru kalmış elde... by buzz
Hayatınızda ne olursa olsun, başınıza ne iş gelirse gelsin; iyi niyetinizden vazgeçmeyin.

iyi niyetinizi sömürmeye çalışan insanlara da katiyen müsade etmeyin.

insanların iyi ve kötü olarak ayrılmalarının bir sebebi var; bırakın, kötüler kötülükleriyle, eylemleriyle bir başlarına kalakalsınlar.

Hak etmeyen insan(?)lara değer vermeyin, kıymetli vaktinizi ayırmayın, yaradanın size verdiği ömrü, bedeni boşu boşuna harcamayın, harcatmayın.

Başkalarına yetebilmek için, kendinizden ödün vermekten vazgeçin, çünkü; her zaman daha fazlasını isterler.

Bir insana sadece tek şans verin; yaradan hariç, hiç kimse sonsuz affedici olamaz.

Bu yazdıklarımı ister dostça, ister kardeşçe bir tavsiye olarak kabul edin...

aradigi kizi bulamayan adam / Anıl YALÇIN~
"Evlenmeden olmaz", olmasa evlenen adam bulunmaz.
kıymetli olmak için ille de sikmemiz mi gerek yarim?
Karamsarım çünkü yanılınca da mutlu olabiliyorsun.
fikirler okuyarak kavramlarla boğuşarak oluşturulmalı, birileriyle kapışarak değil.
Sevdiğiniz kişi aklınızdan geçerken, herşey kenara çekilip ona yol verir...
hayat keşkelerle yaşamak için çok kısa. O yüzden keşke dememek için elinden geleni yapmalısın.
Kimseyi size soğuk davrandığında gözleriniz dolacak kadar önemsemeyin.