bugün

yalnızlığın duracell'i oldum resmen, sıradan çinko karbon pillerden on kat daha yalnızım.
aşk yalansa gerçek olan ne?
ben seviyorsan bundan sana ne.
bazen birşeyleri bilmemek,bilmekten daha iyidir.
Hayat bazen, iki parmağın arasına sıkışmış bir baş parmaktan ibarettir.
Güzel gülen insanları üzerek büyük aptallık ediyorsunuz.
ölüm varken kimseyi üzmemeye dikkat et, yarın cok geç olabilir ve dönüşü yok unutma bunu!
nefesini kesen acı seni hayatta tutandır.
Aşk; uyku gibidir ya harika rüyalar içine dalarsın ya da kabustan kabusa sürüklenirsin ama sonuçta hep uyanırsın.
ancak sartre'ın da dediği ve yaptığı gibi yaşarsam mutlu olabileceğimi fark ettim; geçmişe özlem duyma ihtiyacı hissetmemeyi başarıp bugünden şikayet etmeden.gelecek ise bilinmez ve bu yüzden korkutucu olsa bile güzel şeyler de getirecek elbet.
Oysa ki babam bile inanmisti artik adam olduguma ve geri almisti "senden adam olmaz"larini...
"Bu gece de uyuyamadik beyler!"
samimiyetinden şüphe etmediğim tek ilişki, birbirinden nefret edenlerin ilişkisidir.
"raif efendi çaresizliği" diye, bir çaresizlik gerçekten var.
inadım yüzünden birilerini kaybetmemek için kendimle inatlaşıyorum.
bazen bir puro sadece bir purodur. ne bileyim ben. hiç beceremem aforizmayı
- ilişkiler ne garip!

her gün, her konuda incitici tartışmalar yapan ve asgari müştereği bir türlü bulamayan iki insanın, uzak kaldıklarında birbirlerine büyük bir özlem duymaları gibi.

- incitici tartışmaların dahi yaşam alışkanlıkları haline gelmesi nasıl mümkün olabilir?
hayatta hiçbir şey tek başına iktidar olamaz.
bir seyler duser, kirilirlar, hayat budur.cogu kez bunlar olurken, kusursuz bir firtinaya kapilmissinizdir. Ruzgarin goturdugu yere savrulurken kendinizi hic bitmek istemediginiz bi anaforda bulursunuz...cunku artik bir seylere degistirmeye gucunuz yoktur, daha kotusu isteyemiyorsunuzdur bile. Sonra gittigi yere kadar dersiniz ve bir sigara daha yakarsiniz...
bütün ömrünüz kendinizi olduğunuzdan daha önemli biri gibi göstermekle geçiyor ama kendinizi geliştirmek için zerre çaba harcamıyorsunuz.
güzel kızları müsrifce tüketmeyin lan, sınırlı sayıdalar.
oğullarınıza karşı cinse saygı duymayı öğretin.
bir kadının omuzuna arkadaş olarak da sarılabileceğini öğretin, dokunmaktan korkmamasını öğretin, sevmenin değer verme olduğunu öğretin, sahip çıkmayla sahip olmanın farklı olduğunu öğretin, hiç kimseyi küçük görmemeyi öğretin.
ama bunları önce kendi içinizdeki çocuğa öğretin...
hayat da bir ticarettir. sen karşındaki insana bir şeyler veriyorsan o insan da sana bir şeyler verebilmeli. sana bir şeyler katmıyorsa o ticarette bir anormallik vardır.
Muhaliflerinden korkan iktidar, gerçeklerden korkan iktdardır.
Omzunu öpeyim de uyuyalım sevgilim.
umut etmek,sürekli umut etmek!ruhsal bir intihar ve geriye kalan zombi bedenler.