bugün

Kendi salaklıkların dışında pek az şeye üzül ve sinirlen. Çünkü bu senin hayatın ve onu yönlendiren sensin. Üzülmüşsen, haketmişsindir.

özeleştirinin dibine, gerçekleri yüzünüze vururum. ayık olun.
Asla susma!
Susarsan icindeki sen konusur, yorulursun.
Seher vakti ışıldayan mum gibiysen artık. Endişeli gözlere merak konusu olup, çevrene ışık saçan.
"ha fizik, ha müzik."

lisede her iki dersin de haftada 2 saat olmasından dolayı eşit kredi olduğunu aileme bu şekilde açıklamaya çalışmıştım. yıllardır hala ailemde "ha fizik, ha müzik." değil mi diye anlatıp gülenler var sözlük. sanki kendileri fizik profesörleri, neyse.

bu da benim nacizane aforizmam işte.
Hak edilmeden kazanılan şeyler, taktir edilmeyide hak etmemeli.
hayat, güzel bir kahvaltı sofrasına bayat ekmekle oturmaktır.

tüm güzellikleri görürsün, fakat tad alamazsın.
kızıl ordu korosu'nda şarkı söylemek istiyorum. buzlu camların ardında ahşaptan evler var bacasız içinde kimsecikler yok. şarkı söylemek istiyorum moskova'da. baba beni lütfen kursa yazdır. cübbeli hoca'nın dualarına amin diyelim muhterem cemaat.
bazen dünya o kadar büyük gelir ki insana soyunup rahatlamak ister.
ne zaman yağmur yağsa sana sırılsıklam aşık olduğum günleri anımsıyorum.
yazında kışında en uzun geceyi yaşıyorsam sorun dünyadamı ebndemi?
hayattan gerçekten keyif almaya başladığım an anladım hayatın benle kafa bulduğunu.
öyle girmişsinki kanıma vücudum senden başka herkese antikor üretiyor.
yalnızlık camları filmden bir arabaya binmektir..sen herkesi görürsün ama onlar seni göremez.
aşk bi kitabı okumak ve çok beğenmektir. asıl acı olan kitap okurken kurduğun hayallerin çekilen filmiyle uyuşmamasıdır.
zaten aşk kötü bir şaka..hatta öyle kötü ki bazen kakaya dönüşüyo.
çivi çiviyi siker.
din iphonedur.
insanlara bir sey yaptirmak istiyorsan, ona seceneklerden bahsetme, onun secenek oldugunu hissettir.
-bir ayakta kalma savaşımıdır bu!!
ağlamak merhamettir.
Arap radyosundan maç dinlemek gibiydi seni sevmek, en ufak hareketinde gol diye ayağa kalktı kalbim.
"öyle popoya böyle pipi"
Her şeyi doğru yaşamaya çalışmak çok doğru değildi.
geç kalmış tepkilerin hiç bir anlamı yok, her şey zamanında güzel.
Kendini başkasının yerine koymayı bil ama hep orada kalma.. Sonra kendin olmayı unutursun.
sevgi varsa umut vardır diyen insan umut kelimesinin anlamını bilmiyor ya da yanlış anlamış olabilir.
yeşil olur, beyaz olur, rengarenk olur, kızıl olur, iktidarın her türlüsünün amına koyayım.
* " içtiğin su 50 kuruş çıkarması bir lira, türkiye'dir bura. "

* " türk aklı nelere kadir "
sayılı saniyeler çabuk geçermiş.
gönlüm hep seni arıyor, neredesin sen...
Rüzgar,"yüksek basınçtan alçak basınca doğru hava akımının.." değil.Rüzgar sadece rüzgar,güneş de öyle.Hiçbir şey öğrenmeye gerek yok bugün.
Türkiye'de; gazete okumuyorsan bilgisizsin, okuyorsan yanlış bilgiye sahipsin.