bugün

ilk bölümünü izledikten sonra, yetiştirme yurtlarında veya ıslah evlerinde kalan çocuklara daha bi acıdığım, onlara ızdırap çektiren o. coçuklarının cezasının idam olması gerektiğini düşündüğüm dizi.
zekiye tecavüz edildiğini annem söylemese anlamayacağım ve keşke söylemeseydi dediğim dizidir. baştan sona kadar ağlattı, çok başarılı buldum. bunun sadece bir dizi değil, gerçekte de var olduğunu bilmek gerçekten çok acı..
tüm sahneleriyle birlikte sondaki şarkı da çok etkileyiciydi.
--spoiler--
yollar , nereye götürecek seni
bu yara bitirecek seni
hangi aşk dindirebilir ki öfkeni
sevmek eskisinden de zor
yalnızlık ateşten kor
zaman geçse de yine sönmüyor
gör , hayat ölüm kadar ağır
kulaklar birbirinden sagır ,vicdanlar kör.

herkes bir gün yalnız kalır

gece çöküp gün kararınca
her yanını nefret sarınca
kader seni çağırınca
git
sokaklar üstüne varınca
masum sesler bağırınca
kader seni çağırınca
gitsen de zor gitmesen de.
--spoiler--

editorial: http://www.youtube.com/watch?v=o_Fh3gJAI5k
tv efsanesine dönüşmesi muhtemel olan dizi.

her ne kadar uyarlamada olsa bok atamıyacağım maalesef. çekenlerin oynayanların eline,emeğine sağlık . görüntü kalitesi enfes , oyunculuklar harika.kurgu iyi işlenmiş. lakin tek dileğim hikayenin uzatılarak bokunun çıkartılmaması. 2 sezonda biterse kafidir efendim .
sleepers çakması değil, pozantı çakması! dizidir.
film izleme keyfini veren dizidir. o ne demekse!

perşembe günü ilk bölümünü izleyememiştim ancak cuma 23.15'te ilk bölümün tekrarını izlemeye başladım.
tek reklamla ( iki de olabilir ) izlemesi ayrı bir keyifli oluyor..

not : perşembe akşamlarının yeni sahibi olabilecek dizidir.
ilk bölümüyle hayretler içerisine düştüğüm dizidir.
yabancı bir prodüksüyon tarafından çekildiğini sanmıştım. senaryosu şahane.
ilk bölümünün ilenmesini şiddetle öneririm nokta.
Gerçekçi senaryoya sahip ağır yaralayan dizi..
istiyorum ki çocukluklarına o hapishane sahnelerine geri dönülmesin kalbim sıkışıyor kaldıramıyorum bi çoğumuzun hassas olduğu nokta çocuklar
ne yazıktır ki bu çocuklara bunu yapanlar yine çocuk,intikam hikayelerinin gelişimini merakla beklemekteyim.Kısaca olmuştur bu dizi uyarlama diye bok atmaya gerek yok..
kaliteli yapım, izlenir.
sarp akkaya faktörünüde es geçmemek lazım...
dün gece denk geldiğim dizi

--spoiler--
sleepers izlemediğim için ne olduğunu neyin çakması olduğunu bilmiyordum üşenmedim o filmi buldum izledim ama suskunlar kadar etkilemedi.belki ben çok iyi film eleştirmeni değilimdir bilmiyom amk. etkilenmedim işte

dizi gerçekçi olmuş görüntüleri zaten söylemeye gerek yok
yarasa özcanı oynayan velet beni ürkütmüştür.
ellerini yiyen çocuk korkutmuştur

şerifin karanlıktan korktuğu sahne üzmüştür.

bilalin çocuğa zorla yemek yedirmeye çalışıp azarlayan babaya ayar vermesi içimize su serpmiştir.

irfanın haydelilili şarkısı çalarken oynadığı bölümde konuşmaları sırıtmama neden olmuştur.

son olarak bilali oynayan adamı ezeldede görmüştük orda iyiydi burda muhteşem önünde saygıyla eğiliyoruz.
--spoiler--
süper dizi tam gaz.
yönetmeni tebrik edilesi dizi.
senaryo olarak türkiye'deki kısır döngüyü kırabilecek derecede kaliteli bir dizidir. yalnız o hapishane sahneleri neydi öyle, bir an ömer seyfettin hikayelerini çevirmişler zannettim. oyuncular bu kadar iyi olamaz, kesinlikle çocuk oyunculara bayıldım. yalnız bu dizi bittiğinde akılda kalacak ön önemli şey bilal-ıska ikilisi olacak. çok başarılı, fazla başarılı hatta. umarım gerekli reytingi alırda heba olmaz, birde reyting uğruna mahvetmezler senaryoyu. ezel gibi olacaksa ilk sezondan bitsin lütfen sonra gözümüzde düşmesin değeri.
kaliteli bir dizi. ben bile izlediysem internetten... yani kırdı ön yargımı falan.

yalnız bu kalite çıtasını koruyabilir mi, ya da arttırabilir mi orasından emin değilim. malum burası türkiye.
izleyemeyenler icin, tekrari bu gece 23:30 da show tv'de. ilgilenenlere duyurulur efendim.
96 yapımı sleepers (kardeş gibiydiler) filminin ülkemizde diziye uyarlanmış versiyonudur.
televizyonda dizi takip etmeme neden olacak 3. yapım*. emeği geçenlere teşekkürler.
daha ilk bölümden ortalamanın üstüne çıkabilmiş dizidir. lakin 2 erkek tek kadın modlarına bağlanacaksa ilerleyen bölümlerde, söyleyebileceğim tek şey: git kendini çok sevdirmeden!
görüntü kalitesi süper olan dizi. görüntü yönetmeni yabancıymış yanlış bilmiyorsam. bir özgün iş yapsak dişimi kıracağım.
sarp akkaya'da yine bir döktürme hali, bayılıyorum bu adamın oyunculuğuna. ilk bölümü etkileyici.
sağlam bir senaryoya ve kadroya sahip yeni dizi. yalnız rtük uyarır gibime geliyor çünkü o çocukların işkence sahneleri fazla etkileyici.
izlerken beni gerim gerim geren ve çok üzen dizidir. çevremden çok övgü alınca dün akşamki tekrarını izledim ve hâlâ etkisinden çıkamadım. tek istediğim o pisliklerin işkence edilerek öldürülmeleri. çünkü vurularak ölmek onlar için çok basit bir ölüm.

4 çocuk... kendilerine yapılan işkenceleri unutmak isteyen, geride bırakmaya çalışan, unutacaklarını sanan 4 çocuk. ama onların ruhları hâlâ o soğuk betonda çıplak oturan ve acı çeken 4 çocuk aslında. bunu sonlandırmanın tek yolu da kendilerine bu şerefsizliği yapanlardan intikam almak. artık 3 kişiler, bu sefer ölen arkadaşları için de savaşacaklar.

büyük bir heyecanla izleyeceğim bu intikam öyküsünü. bu kadar kaliteli bir yapımın türk televizyonlarında yayınlanması da saçma sapan bir kurgusu olmasına rağmen reyting rekorları kıran diziler için iyi oldu. kısacası bu dizi olmuş diyorum.
daha ilk bölüm bitmeden ikincisini beklediğim, imdb'de ilk ona sokulası, çocukların ıslah evindeki hallerine ağladığım, oyunculuklara hayran olduğum, hikayeye taptığım, çekim ölçekleri ve planlarıyla beni benden alan dizidir.
"sleepers gibi bişey olum izle" tavsiyesini aldığım an izlemekten vazgeçtiğim dizidir. sleepers'ı izledik zaten, aynı konuyu niye bidaha izliyim?