bugün

Ecevit'in gazanfer'e vururken "öldüreyim mi" demesi, oğlum bak git videosunda çocuğun çöpçüye kemeri çıkarıp "vurayım mı sırtına" demesini hatırlattı.

Ne demek lan öldüreyim mi..götün yiyosa yap. Komik ya
yıkamacı dükkanları susuzluktan kırılmakta.
başladığından beri her bölüm ağlatan dizi.
yeter be!
ikinci sezon başlayana kadar ilk sezon başından tekrar tekrar izlenecek dizidir. bağımlılık yaratıyor ulan.
takoz pert.
konusu ayrı sacma karakterleri ayrı saçma olan dizimsi.
edit:suskunlar fanları saldırıda.çokta umrumda değil açıkçası verdiğiniz eksiler
ahmet kaya-tedirgin'le ağzıma sıçan dizi.
gazanferi oradan kimin kaçırdığını öğrenmeyi umduğum süper ötesi aşmış dizi.
Şöyle tecavüz sahneleri, silahla adam vurmalar, artistlik hareketler saçma salak karakterler, çocuk piçlerin yaptığı mal mal hareketlerin biraraya toplandığı dizi. Bunlar olmazsa bizim halkı o televizyon başına geçiremezsin ki. ! Nede olsa burası TÜRKiYE.
sezon finalinde en kötü bölümlerinden birini yapmış olan dizi. çok bozdu çok. bölümü kurtarmak amaçlı ahmet kaya'da yeterli olmadı o ilk 4 bölümden eserde kalmadı. sezon finalinde takoz irfan'ın bütün karizmasını yerle bir ettiler tamam ama alla aşkına intikamı çocuklara aldırmak ne ecevit. madem intikam almak istiyorsun babana söyle sal içeri 4 mahkum kapat kapıyı çık. şu güne kadar verdiğiniz mesaj nerede. o ilk bölümlerin güzelliği nerede. artık sende herkes gibisin suskunlar. sezon finali twitter hastag'i #onnumarabesyildiz'sa sadece oyuncuların bu kadar iyi olması ve ilk 4 bölümün güzelliğidir başka bir şey değil.
sezon finali yapmış türkiye'nin sayılı dizilerinden biri.

--spoiler--

o kadar bekledik bekledik sonunda intikam alındı. iyi şekilde kötü şekile tartışılır şimdi ama bence gayet iyi bi şekilde alındı. yavaş yavaş ağzına scıldı takozun.
bi ara noluyo lan dedim, yapma sarı, yapma şerif dedim nitekim ki yapmadılar. ama bilal'e çok üzülüyorum la. ama kereta götürdü sibel'i.
yeni sezonda artık ne yaparlar diye düşünmedim değil ama sanırım grup dağılacak. ama eninde sonunda tekrar birleşirler.
ama ama deyip durdum amk.

final sahnesini ahmet kaya ile yapmaları da ayrı bi güzel oldu. uzun zaman olmuştu, özlemiştik.

--spoiler--
--spoiler--
sezon finali değil de final yapsalardı olurdu gerçekten. ikinci sezon çok zorlama olacak gibi geliyor.
--spoiler--
ah be anam 100 bölümlük ana hikayeyi 16 bölümde tüketip tipik türk izleyicisinin ağzına sıçarsan böyle far tutulmuş tavşan gibi 'ikinci sezon da çok zorlama olacak yaww' diye başlar işte daha o sezonun başlamasına 3 ay olmasına ve o bölümler hakkında tek bir bilgiye yada fikre sahip olmamasına rağmen

yapmayacaktın pınar bulut.türk izleyicisine bunu yapmayacaktın işte.dayayacaktın sakız türü hikayeyi ki uyuşsun ve alıştığı şeye hayranlık duymayı sürdürsün

yanlış yaptın 2. sezonun şimdiden çöpte hiç girişme bence de,özellikle bu ülkedeysen..
bazen susarsın, kelimeler dudaklarında çağlamak ister ama sen dudaklarını kanatırcasına kelimeleri ağzında hapsedersin. suskunluktur kalbin tek ilacı çünkü.
hayatımda izlediğim ilk dizi, her bölümü sinema gibi olan show tv dizisi, aslı enver in oyunculugunu her ne kadar beğenmesem de rol üzerine yakışmış.
Berk Hakman, Murat Yildirim, Mehmet ozgur'un oyunculuklarının ibretlik oldugu dizi.
bir yandan keşke sezon finali değil de final yapsalardı diyorum ama bir yandan da bu güzel işin 16 bölümde bitmesini yadırgıyorum.
bitmesin ulan devam (aynı heyecanda) işte.
herşey iyi güzel, uzun zaman sonra heyecanla bir dizi takip ediyoruz. ara ara mantık hataları olucak tabi eyvallah. ancak ibonun, gururla ecevitin nerde buluşacagini nasıl öğrendiğini açıklasalar iyi olurdu.
sezon finalı nasıl olur sorusuna cevap niteliğinde bir bölümle sezonu kapatmış dizidir.
dizinin adı suskunlar olmasına rağmen izleyicilerinin repliklerini sosyal medyada laf salatası yaptıkları dizidir.
oncelikle pınar bulut ve ekibine ezel'den sonra bu düzeyde bir dizi izlettirdikleri için teşekkür etmek gerek. kerem deren de duyduğuma göre eski takım arkadaşına arada yardım ediyormuş.
şimdi efendim neredem başlasam bilemiyorum. bu yazacaklarım spoiler icerir oncelikle bunu bir belirteyim.
beklerdim ki ibo'nun serif ile gazanfer'in nerede bulusacaklarini nasil bildigini gostersinler. olsun. valla boyle giristim yazmaya ama yazacak bir sey de bulamiyorum ki. izlemek gerek. irfan'in deyim yerindeyse ebesini siktiler. ecevit ahu bilal üçgeni kardesligin korunmasi adina dagildi. iyi oldu, yakismazdi.
irfan'in mahallese don atlet kalmasi.. adamlarinin alinmasi.. ve o en son hapishane sahnesi. off o hapishane sahnesi yok mu? agzima sicti resmen. ecevit'in kabuslari hatirlatmasiyla gozlerimden yaslar dokuldu. zaten bu ara sezon finallerindeki artan oyunculuk performanslariyla iyice sulugoz oldum. bir ahmet kaya daha patlatmalarini bekliyordum acikcasi. cocuklarin iceri girip irfan'i al asagi etmeleri ve orda murat yıldırım'in surat ifadesiyle iyice akti goz yaslari. mutlu sonlu intikamlarda her zaman gozumden yas gelmistir. mahalle de "bitti artik" demeleri aslinda bir mutlu son ama cekilen cileleri 16 bolum goruyorsun ya özümsüyorsun artik resmen.
ve şu şoka ugratan ve diziyi 2. sezona tasiyan final sahnesi. oof oof nasil lan nasil amina koyim? cebrail nasil ölmez lan? amina koyim ecevit 16 bölüm ezel vari sekilde planlarin en tassaklisini yaptin ama bir adamin nabzini nasil kontrol etmezsin lan. gazanfer de irfan'dan intikam almasa yarraklara yan basmistin. e ama bu cebrail'i morg da gorduk yahu aklim almadi. onun disinda gazanfer sirtini iyi yere yasladi. bakalim neler olacak merak icerisindeyim.
spoiler icerir.
ecevit hapishaneye takozun yanina gider ve
e: geliyorlar irfan serif burda.
i: taş sopa falan yok mu lan burda!?!.
adli tıp morgunda ölü ölü yattığı yerde canlanan cebrail'in finalde patladığı dizi.
yeni sezonun ilk sezona göre daha çetin geçeceği dizidir.
" biraz sevmek diye bir şey yok çünkü.
ya öleceksin aşkından ya da vazgeçeceksin.. "