bugün

ortamı on numara makara, deniz, temiz hava ve yarışmalarla dolu keyifli yarışma. ayrıca o kadar aç kaldıklarını falan da sanmıyorum. ama harbiden ortam keyifli.
ümit karan ı görünce biraz izleyeyim dedim . abi tamemen göze hitap ediyor. erkekler kaslı vücutlu kadınlar cillop gibi. yemede yanında yat yani. tutacak tutayacak deniyor. bu kış günleri kanımız donuyorken böyle program yapmak ne ola ki.
merak ediyorum izlenecek mi izlenmeyecek mi
gönüllülerdeki murat isimli kas yığının balon çıktığı yarışma. adam hem yeniliyor bide sizin yüzünüzden oldu diye arkadaşlarını suçluyor. ümit karana helal olsun galatasaray ruhuna işlemiş adamın.
tuhaf bir yarışma.

http://pazarvatan.gazetev...&hkat=1&hid=20204
içinde sikiş sokuş olması gereken tv programı. o malzemeleri gösteriyorsan, atraksiyonu da göstereceksin arkadaş. benim televizyonculuk anlayışım budur. o dalyan gibi elemanlar, o daş hatunlara kaymayacaksa sikmişim öyle programı ben. anca balık tutulsun, anca muz yenilsin. hangi dünyada yaşıyonuz lan siz? samimiyetsiz ibneler. sikitirin gidin. sinirlendim amk.
Genelde gönüllüleri tutarım ama bu seferki gönüllüler beni kanser etti hastaneden yazıyorum arkadaşlar. Baya uğraşıp didinip kazanamıyorlar. Hep bozok yüzünden!
duygu inadına dokunulmaz oldu. az oy gelmiş olsa bile televizyonculuk kuralları gereği emel elenir. en güzel yarışmacı da emeldi yazık olacak kıza izleyemedik.
durduk yere insanda asab bırakmayan insanları ekran başında söğüşleyen tuhaf senaryoların yaşandığı gudik yarışma. oturup seyredenler de var arkadaş şu acun işini biliyor, söğüşle yavrum söğüşle kırpılcak çok mal var.
sözde ünsüz olması gereken tüm gönüllerin teker teker medya ile bağlantıları çıkan yarışma.

edit: yalan mı lan acun?
biz ayak için, parmak için çıksa veya kırılsa duramazsın derdik millete ama çıkık parmakla yarışma bile tamamlanabiliyormuş helal olsundur.
anneannemin 'sürvüvur' diye telaffuz ettiği yarışma.
Acun dolayısı ile izlemediğim programdır. Türk bayrağına bant çektiren, araba aynasında amerikan bayrağı asılı olan adamı ben zengin edemem. Gitsin amerika izlesin.
yarışmacıların aç kaldıklarını düşünmediğim, nereye sıçtıklarını merak ettiğim yarışma.
(bkz: nereye sıçacaklar)
eski özelliği kalmayan yarışma.
Acunun yaptığı artık insana gına getiren survivor programı bana 'bu kadar insan nereye sıçacak' videosunu hatırlatıyor. he bir de nihat doğan'ı.
http://www.youtube.com/watch?v=VUR0jQX7i3U
En güncel olarak televizyon programı diyebiliriz.
Survivor'ın Türkiye tv'lerindeki tarihi:
--------------------
ilk bölümü 2005 yılında yayınlandı. Bu ilk yarışmada katılımcılar Kuzey ve Güney adlı iki takıma ayrılmıştı.

Survivor Türkiye: Büyük Macera'nın her anlamda 'kazananı' o zamana kadar adını kimsenin duymadığı Uğur Pektaş oldu.

Survivor ile ün kazandıktan sonra Arka Sokaklar dizisiyle oyunculuğa başladı.

ilk Survivor yarışmasının gördüğü ilgi üzerine bir yenisi daha geldi. (2006) Bu kez yarışmacı takımların biri Türkiye'den diğeri Yunanistan'dandı..

Kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı yarışmanın en çok dikkat çeken ikilisi Türk takımından Selim Saban ile Yunan takımından Nadya oldu.

ikili bir kaç yıl sonra yollarını ayırdılar. Selim Saban geçen yaz bir başka Survivor ünlüsü Merve Oflaz ile yaşadığı aşkla gündeme gelmişti.

Daha sonra ise Survivor: Aslanlar ve Kanaryalar yayınlandı. (2007)

Yine iki takım vardı ve yine katılımcılar ıssız bir adada mücadele ediyorlardı.

Bu yarışmayı Taner adlı yarışmacı kazandı ve 250 Bin TL'lik ödülün sahibi oldu..

Merve Oflaz deyince pek çok kişinin aklına hemen ihsan adlı yarışması da geliyor.

Survivor tarihinin en çok izlenen yarışmaları belki de Ünlüler ve Gönüllüler adıyla hazırlanan oldu.

Bir takımda ünlüler yer alırken karşı takımda da doğa koşularıyla mücadele etmeye hazır gönüllüler vardı. Elbette gönüllüler takımından sivrilenler olana kadar en çok dikkati ünlüler çekti. Pascal Nouma ve Nihat Doğan yarışmanın kendileriden en çok söz ettiren ünlüleriydi..
gönüllülerdeki şahısların medyadaki bağlantıları çıkmış deniyor. iyi de ünsüzler diye bir grup değil ki zaten. gönüllüler adı altında yer alan şahıslar hepsi. ünlülerdeki cengiz denen adam kas yığını, sanırsam kimyasallarla gelişmiş. öyle bir de gönüllülerde murat diye birisi var. ırmak atuk denen manken anti-sportif hiçbir işe yaramıyor. ümit karan bomba gibi her oyunda.
gönüllülerin hemen hepsinin aslında öyle ya da böyle ünlü olduğu ,birileri tarafından bilindiği ve pek çoğunun sözlükte başlığının açılmasının eskiye dayandığı bir yarışma. acun sayesinde olsa da hilmi cem'in bile öncesinde başlığı var bu sözlükte. şimdi bu adamlar ünsüz, erhan yavuz ünlü öyle mi? (erhan yavuz yaptığı iş gereği belli bir çevre tarafından tanınabilir o ayrı bir konudur.)

survivor emel----------- emel erdemanar
survivor bozok-----------bozok gören
survivor duygu-----------duygu çetinkaya
survivor fatmagül--------fatmagül fakı
survivor hilmi cem-------hilmi cem intepe
an itibariyle ödül oyunun da köpek gibi sucuk ekmek yiyip gecenin şu saatin de kanıma giren insanların yarıştığı program. keyifli ama.
tamamen kurmaca olan yarisma. en azindan turkiyedeki. saece benim bildigim 1 tanesi kurmaca degildi yillaaaar once.
taa 2010'daki.
survivor kizlar-erkekler.
o kurmaca degildi.

hani seda ,ertan,merve, basak filan vardi.
normal insanları kötü insan yapan yarışma.
(bkz: survivor gönüllülerin de ünlü olduğu gerçeği)

(bkz: survivor ünlüler ünlüler)
bugünkü bölümünde imagine çalıyodu yada bana öyle geldi.

evet bugün ben bunu gördüm.
bu sezonki yarışmacılarının benden çok yediği yarışma.