bugün

azıcık rahatı görünce anında şımaran ev sahibine işkence yapan cocuk öldüren insanlar oldukları için.
kültür uyuşmazlığımızdan dolayı istemiyoruz. orman kanunları ile yaşıyorlar kimi gençleri. bir kızı beğendiyse yanında erkek olup olmaması onun umrunda olmaz gider direk ellemeye çalışır falan filan.
hile hurdaları fazla olur, ticaret de yapılmaz. cahil cühela insanlardır. hata olan nokta, hükümetin bunları alıp istedikleri üniversitelere ücretsiz ve sınavsız yerleştirmesi.
sevmeyiz tabi, ben yıllarca üniversite okumak için çalışacağım, üstüne paralar dökeceğim, emekli babam beni okutmaya çalışacak vb... sonra bunlar gelip beleşe üniversiteye girecek, üstüne kız arkadaşlarımızı taciz edecek.
sevmeyiz tabi.
avrupada belediyeler kendi şehirlerine plansız olarak 10.000 kişinin gelmesine bile itiraz etmektedirler. altyapının fazladan ve birden gelen bu kişileri taşıyamayacağını söyleyerekten.

bizim ülke böylemi. çocuk yaparken bile adam alıyor asgari maaş gitmiş 5 çocuk yapmış. ula maaşın birini bile üniversitede okutamıyor yaptığın şeye bak! demek istiyorsun diyemiyorsun,neden mi? çok basit nasılsa rızkı gelirmiş. başlarım bu cahilliğe.
*apoyu yıllardır beslediğini saymazsak, pkk eğitim kamplarını görmezden gelirsek, bizi satmalarını affedersek, gelip burada (sanki onlara bakmak zorundaymışız gibi) bizi mülteci gibi görmeseler, kalmayan nedendir.
Adım başı dilencilik yaptıkları için. Gözünü seveyim o saatçi zencilerin. Bir tane görmedim dilenen zenci. Ekmekleri için günde bilmem kaç saat oradan oraya dolaşıp duruyorlar. Helal olsun.
Köpeğimi çalmışlardı. Neyse bunu anlatırım bi ara
adamlar ülkeden çıkmak istiyor çıkarmıyoruz.kampanya yapıp hepsini avrupa hayaliyle edirneden yollamak lazım.
1- mahallemizdeki 3 evi soyan hırsızın yakalanması ve suriyeli çıkması

2- şehrimizin güzide parkını işgal etmeleri, halı sahada gecenin bi vakti böğüre böğüre top oynamaları

3- kaba olmaları (geçen biri bir şeyler sordu kendi dilinde. cevap vermediğim için arkamdan bağırdı falan)

4- had bilmemeleri (benim ülkemde yaşıyorsan bana saygılı davranacaksın)

%90 ı böyle. kalan %10 luk kısmı bizle kalabilir.
Kendi adınıza konuşun. Ben ve milyonlarca insan suriye lileri istiyoruz. Çok kültürlülüğü seviyoruz.
çünkü onlar suriye' li.
suriye'lileri istemeyen müslümanlar. ilginç.

savaş, akabinde yaşanan göç yoksulluğu, peşisıra suçu doğurur. benim için sorun bu insanların burda olması değil. kontrolsüz bir şekilde sokağa bırakılması. bu insanlar hakkında hiçbir devlet politikası olmaması.

ben istiyorum. kendi adınıza konuşun.
suça meyilli oldukları için, sokaklara işeyip sıçan cahiller sürüsü oldukları için, burası türkün yurdu olduğu için bu kekoları ülkemizde istemiyoruz !
önemli bir konuya temas etmiş olan soru.

bilindiği üzere halkımız suriyelilerin ülkemize kabulü ve reddi hususunda ortak bir paydada buluşamıyor. bazıları da kararsız kalarak taraf seçmiyor. bununla ilgili bazı tespitlerim mevcut.

halkımızın suriyelileri istememe sebepleri;

- suriye politikası konusunda hükümetin yanlış karar verdiğini düşünmeleri,
- suriyelilerin ülkemize kontrolsüzce alındığı düşüncesi,
- kontrolsüzce ülkeye sokulan veya kaçak olarak ülkemize giren suriyelilerin, ülkemizde sona ermiş olan çocuk felci gibi bir çok hastalığın tekrar hortlamasına sebebiyet vermeleri,
- suriyelilerin düşük miktarlara çalışması sonucu işsizliğin körüklendiğinin düşünülmesi
- hırsızlık, cinayet, gasp vb suçların artacağı endişesi gibi sebeplerdir.

suriyelilerin ülkemizde kabulünde sıkıntı görmeyen halkımız ise;

- ülkesinde iç savaş olan ve politikayla uzaktan yakından alakası olmayan sivil halkın kabulünün gerektiğini,
- zor günler yaşayan suriye halkına komşu olarak ve din kardeşi olarak destek olması gerektiğini düşünmektedir.

sonuç olarak; politikayla uzaktan yakından alakası olmayan kadın ve çocuklar gibi bireylerin savaştan uzaklaştırılması ve bu kişilere kucak açılması bir zorunluluktur. bununla birlikte kendisine yardım edilen halk ta bunun bilincinde olmalı, misafir olduğu ülkenin kurallarına ve düzenine riayet etmeli, zorluk çıkarmamalı, topluma saygılı bireyler olmalıdırlar. devlet te vatandaşı ile bu savaş mağduru insanlar arasında ayrım yapmamalı, birisine vergi avantajı sağlarken diğerine sağlamamazlık yapmamalı, sınavsız üniversite imkanı vermemeli, işsizlere ve yoksullara ne kadar devlet yardımı ödeniyorsa bu tutarın üstüne çıkmamak kaydıyla parasal yardım yapmalı daha fazla ödeme yapmamalı, kısaca kendi halkından bu insanları ayırmamalıdır ve toplumda çifte standart hissinin uyanmasını engellemelidir.
birçok sebebi var tabiki de. toplumun huzurunu bozmaları, yaşam standartımızın düşmesi, milyar dolarların bize değil de elin arabına gitmesi gibi. ben kendi hakkımı helal etmiyorum.

not: ırkçılık yapıyorum evet.
istemek zorunda mıyız!
çünkü suriyeli ve bazıları bizden iyi yaşıyor.
çünkü arsızlar ve şuursuzca çoğalıyorlar. Suriyeli her kadının kucağında bir bebek görebilirsiniz. kendilerinden başka hiç bir şey düşünmüyorlar. bizim ülkemizi ve halkımızı düşünmelerini geçtim kendi ülkeleri bile umurlarında değil. bir an önce büyük bir batı ülkesine kapağı atmayı düşünüyorlar sadece.

edit: ingiltere yada Fransa'ya hiç gitmedim. oralara gitmekle bir alaka göremedim. biz gidince beleş yaşamıyoruz orada.
Gerçekçi olursak zaten kendi kendine yetemeyen bir ülkeyiz, suriyeliler de ekstra kamburumuz halinde, bu sebepten istemiyorum.
çünkü türkiye daha kendi vatandaşlarına böyle ayrıcalıklar tanımadı.
çünkü türkiye kendi kendine zor yetebilen bir ülke.
çünkü etrafta bir sürü manyak potansiyeli olan insanlar var.
objektif bir şekilde sonuna kadar okursanız işte bundan;

(#30407325)
Çünkü referandum yapılmadan alındılar.
görsel
Biri hergün gelip senin evine senin yemeğini yese bir gün ses etmezsin iki gün ses etmezsin ama 3. Gün kovarsin, söz konusu ülke olunca da aynı şey söz konusu ki bir çoğumuz birinci gün bile kabul etmez evine.
Zamanımda osmanlıya ihanet edip müslüman kanı (türk kanı) döken kansız suriyelileri ülkemde köpek misali beslemek istemiyorum çünkü.
3 milyon nufusları var 20 yıl sonra özerklik istemeyecekleri ne mağlum ?