bugün

türkler ah ulan keşke diyecek ama is işten geçmiş olacak bu seçim soooooon şans.
müslüman kardeşlerimiz.
Harbiden onlar olmasa saniye de işler yürümeyecek.
https://twitter.com/Ultra..._QrmkefAbi2nlAJA&s=19
Hatay samandağında yağma yaptıkları haberi var.

Birilerinin din kardeşleri yine iş başında. Her zamanki yaptığı işleri yapıyor pislikler.
hatayspor asbaşkanı ethem sunar tele1 yayınında şunları söylemiş. "hanımefendi burada bir iç savaş var. suriyeliler yağmaya başladı; tehditlerle, korkutarak insanların ellerindeki malzemeleri çalıyor." çok vahim çok korkunç bir iddia bu. bizim askerimiz nerede kardeşim? biz 85 milyonluk koskoca ülkeyiz bu ülkenin vatandaşı bile olmayan zibidiler nasıl benim vatandaşımın elinden alır yardımları aklım almıyor.
tıpkı ülkemizdeki "ümmet kardeşleri" gibi zoru görünce topuklayan insanlardır. topraklarında iç savaş çıkar korkup kadınlarını, analarını babalarını, topraklarını bırakıp türkiyeye kaçarlar. türkiyede depremler olur korkup türkiyeyi bırakıp suriyeye geri kaçarlar..

bizde bir kesim var ya hani malum kesim. bunlardan medet umup "çanakkalede beraber savaştık bir kerem" diye ahkam kesiyorlardı hani. yıllardır bu sunta kafalı arkadaşlara anlatamadık bu insanların örfü adeti töresi bizimkine benzemez bunlardan medet ummayın ilk sıkıntıda sizi de satarlar diye. 10 senedir anlamıyorlardı işte allahın işine bak ki iki tane deprem oldu önce enkazları yağmaladılar ve akabinde "ümmet" kardeşlerini yüz üstü bırakıp ülkelerine geri kaçmaya başladılar.

benim için sıkıntı yok gitsinlerde nasıl ve neden giderlerse gitsinler. tek sıkıntı "gelecekler tabi onnar kardeşimiz" diyenleri de götürmüyorlar yanlarında..
oy konusunda iktidara iç kanama yaşatan konu..
hasta "ben iyiyim" diyor, sonra oturduğu yerde 3 dakika sonra hayatını kaybediyor.

bence suriyeli konusu, bir kısım potansiyel seçmenin iktidarla ipleri kesin bir biçimde atmasını sağlamaktadır. suriyeliler'e iftira mı atıyorum, güzel.. bir referandum yapılsın, ben sonuçlarına katlanmaya razıyım.
ilk iliklenen yanlış düğme rejimin değişmesi için esada karşı grupları desteklemekti. sonrasında tampon bölge olayını yapamadık, yapdırtamadık. geldiğimiz nokta milli güvenlik sorunudur. deprem yardımlarında bile gördük, onlar yüzünden kendi vatandaşlarımız yardımsız, çadırsız kaldı. bu kabul edilemez.
derhal dönmememk üzere gitmeliler hemen !
Ertem Şener:

"Suriyeliler toplanmışlar 10 bin kişi 'Kendimizi güvende hissetmiyoruz vatanımıza dönüyoruz.' Şimdi mi vatanınız oldu? Çıkın gidin, defolun gidin ya."
uyum sağlamamışlar ve de öyle bir ihtiyaç hissetmemişlerdir.
ancak hükümet değiştiğinde gidecekler veya gönderileceklerdir.
görsel
Antakya'da her gün yardım dağıtıyoruz.
ilk zamanlardan beri başkaları tarafından dağıtılan yardım kalemleri de belli.... Kek, noodle, büskuvi, çerez vs vs vs.

Adam dükkanın önünde utamadan stokladıkları malları satıyorlar aq!

Meşrubat dolabı bile çesit çeşit ne geçmişse ellerine.

Foto çeksem cıngar çıkardı!

Eserinizle gurur duyun aq!!!
Kalsınlar onlar bizim kardeşlerimiz.
ingizlerin, Fransızların, italyanların, Yunanların ve Ermenilerin yapamadığını
Bunlar sevişerek yapıyor
Gittikçe çoğalıyorlar
ileride bunlar başımıza bela olacaklar
Gerçi şimdi de oluyorlar.
Bundan sonra kankam hepsi.
Bir kaç bin süriyeli yüzünden italyada hükümet değişti!

2-3 milyar euroya adamların almadıgı bunlari biz besliyoruz!

Bu kadar aciziz aq!
Avrupanın yeni göcmen yasası kararı:

Sığınmacılar, sığındıkları Avrupa ülkesinde gözaltına alınacak. 12 haftalık inceleme sonrası iltica hakkı yoksa, "güvenli ülke" sayılan Türkiye'ye geri gönderilecek

Onlarınki vatan bizimki yol geçen dingonun ahırı!

Kimse tebaa demesin lan bana! Bu ülkenin en büyük tebaa sorunu sizsiniz!
ya gitsinler burdan. burası türkiye arabistan değil. neden savaş olmayan başka arap ülkelerine gitmiyorlar da tr'ye geliyorlar.
https://twitter.com/Fergi...lxAiAnTDdvRWoxmg&s=19

%52'nin din kardeşleri bu sefer sgk'yı hortumluyorlar. ülke resmen sessiz işgal altında türk milletinin yarısı uyuyor diğer yarısı bunların seçimleri yüzünden eziliyor.
Halen. Aramızdalar..
Siktir olup şamda yaşasınlar. Çok canlıymış oralar. Yeminle orası türkiye den daha güvenli gibi görünüyor.
arapça öğretmenliği yapabilirler gittikleri ülkelerde.
Nerede deniz, orada Suriyeli ıraklı Afgan.

Mültecilerden özel izin alarak denize girme dönemi ne zaman başlar acep?

Teşekkürler reis.