bugün

Türkiye'dekilerin ne halep nede Suriye siklerinde değildir.

Adamlar yine çarşıda pazarda güle eğlene geziyorlar.
iki yüzlü bir halk:

görsel
Ülkece şunlardan kurtulmamız lazım.
cidden kendi iç savaşımız varken halep diye yırtınıyoruz.siktirin gidin
(bkz: bahtsız bedevi)yi çölde kutup ayısı öpermiş misali içsavaştan kaçıp geldikleri ülkenin rusya'yla savaşa girme ihtimalidir.
gonderin kardesim geri gonderin hepsini, zaten guneyde rejim kontrolu saglamis hepsini esadla anlasip geri gonderin..
Bence herkes kendi ülkesinde yaşamalı. Bunun haricinde benim askerim senin ülken için şehit oluyosa şayet senin burda deniz kıyılarında 1300tl maaşla keyif sürmenin neresi adalete sığıyor?
Geldiğiniz yere geri gidin lütfen.
sabrımı taşıran insan topluluğu. bir siktir olup gidemediler. gördüğüm yerde ağızlarına vuracak moda geldim artık.
Keske ülkeye almasalardı.
Almamaktan kasıt tabiki yardım edecegiz ama bunu ulkenin 4 bir yanına dağıtarak degil.. Zamaninda guvenli bolge olusturup oranın disina çıkmamak kaydi ile butun ihtiyaçları karsilansaydi daha iyi olmaz mıydı? Sonuc olarak suriye de hersey yoluna girdigi vakit ulkemizdeki tahmini 5 milyonluk nüfusun kacı geri donecek.?
Sonumuz hayrolsun.
türkiyede problemli olan mültecilerin büyük bölümüne verilen ad. bunların da her millette olduğu gibi iyisi de var kötüsü de. düzgün olanların çoğu ya memleketlerinde kalmaya devam ediyor, ya da türkiye dışındaki ülkelere gidiyorlar. türkiyede gelenler arasında eli yüzü düzgün olan ancak % 5 civarındadır. aslında tek suçlu onlar değil; suriyeyi afganistana çeviren başka ülkelerin b.ktan politikası yüzünden memlekette huzur kalmadı. suriyelilerin belalı olanları da bu b.ktan politikanın figürleri. katar, suudi arabistan, kuveyt gibi körfez ülkelerinde b.k gibi para var. bunlardan birini bile almıyorlar. bunların kahrını türkiye ile lübnan çekiyor. artık lübnan da onları almıyormuş terör yuvası haline gelmemek için. lübnan almayı durdurmakla iyi yaptı aslında. zaten ülke geçmişte 15 yıl iç savaş yaşadı. bir de bu suriyelilerin radikal islamcı olanları lübnanda daha da çoğalsa güzelim ülkenin ağzına iyice sıçacaklar türkiyenin ağzına sıçtıkları gibi. bunlar mısıra gitse orası türkiyenin şimdiki halinden daha beter bir hale gelir. zaten mısır`ın sina yarımadası işid yuvası olmuş, işidçiler orada mısırlı askerleri öldürmüş.
görsel

yıl 1939, iskenderiye sancağı diye bilenen bölgede kurulan hatay cumhuriyeti türkiye'ye katılmaya hazırlanıyor. bunu duyan şam kadınları ise türkiye aleyhtarı yürüyüş yapıyor.

"bizim arap kanımız suriye arap sancağı için aktı"*, "çok yaşa fransa"* gibi dövizler yan yana kullanılıyor protestolar sırasında resimde görüldüğü üzere.

her şey iyi güzel ama bu kanını siktiğim kevaşeleri açık açık arap kanlarının fransızlar için aktığını ifade etmiş olmuyor mu ? diğer türlü söylemek gerekirse zaten sömürge olmuşun nereyi kim için istiyorsun ?

aradan neredeyse 80 sene geçti, şimdi bu kevaşelerin torunları kalan ülkeyi paylaşamadığı gibi, bizim ülkemize gelip vatandaşlık istiyor, kendi arap kanını akıtmak yerine türkiye'ye gelip dilencilik yapmayı tercih ediyorlar.
erkekleri savastan kaciyor,onlarin yerine benim askerim ölüyor.

kadinlari ise cirkin olanlari dilencilik vs yapiyor.
hafif eline yuzune bakikir olanlarida ozellikle instagramda seksi ! fotolarini paylasip musteri ariyor.

allahim nasil bir millet bunlar anlamadi ben...
tüm türkiye ye dağıldılar yakında sayılarımızı eşitlerler.
Suriye' nin meşru başkanı esad' ın, bizim rizeliye kazığıdır . Herif ülkesinin çomarlarını iyi kitledi ama.
suriyeli yoktur,

arap vardır !

benim memedimi yaktılar !

islamiyete göre, bu pis araplar, cenneti kazandılar...

niye mi,

çünkü, kafiri öteki tarafa gönderdiler !

müslüman olup olmadığına öteki tarafta karar verilir,

eğer müslümansa, şehit edip, cennete gönderdikleri için bu araplar da cenneti kazandıklarına inanırlar,

değilse de bir kafiri öldürdükleri için yine cennete gideceklerine inanırlar.

iyi arap, ölü arap tır.
Ülkeye gelip sıcacık yataklarda uyuyan, ceplerinde paralar, en iyi mekanlarda yemek yiyen, bununlada kalmayıp ülkede yaşayan insanlara memnun değilseniz siz gidin biz burda mutluyuz diyorlar.
Ülkesini vatanını seven korumak için çabalamayanlar gelip burada yaşıyor bizim gencecik yaştaki askerlerimiz ise onların ülkesinde çatışıp can veriyor.
Diyecek bişey yok onları savunana yazıklar olsun.
Hüseyin Nihal Atsız'ın da dediği gibi KAHRAMANLAR CAN VERiR,YURDU YAŞATMAK iÇiN! Ülkesini bırakıp kaçmaz.
Benden zenginler aq mültecileri.
Götleri ülkesini savunmayı yemeyen, gelip burada sabahtan akşama kadar çakışan...
Onlar burda gece gündüz pompa yaparken gencecik fidanlar canlarını veriyor.
Korkak yavşaklar.
öncelikle taa t.c. kurulmadan önce Suriye'den türkiye'ye göç eden arap alevi topluluğuna mensup bir babanın kızı olarak suriyeliler hakkında şunları söylemek istiyorum.
Her milletin sağlam olanı da var çürük olanı da. aynı şekilde suriyeliler'in de hem sağlam olanı hem de çürük olanı var. ama ne yazık ki türkiye'ye gelenlerin çoğu çürük. sağlam olanlar azınlığı oluşturuyor gelenler arasında. ve gelenlerin çoğu aynı zamanda eğitimsiz olanlar. petrol zengini körfez ülkeleri bunları almayıp şerefsizlik yaptıkları için türkiye ile lübnan'da ciddi sorunlara neden oldu bunlar. artık isid'den dolayı lübnan'in da suriye sınırını kapattığı söyleniyor. bunun dışında lübnan hükümetinin suriyelilere vatandaşlık vermeyecegi söyleniyor. urdün'e giden suriyeliler, yaşam koşulları kötü diyerek oradan ayrılmışlar.
durum böyle olunca türkiye'nin başındaki bela daha da büyüdü.
akp hükümeti bunlara vatandaşlık verme, bunları öğretmen olarak okullara atama planları yaparken, aynı zamanda kendi vatandaşına üvey evlat muamelesi yaparken adana'da birçok suriyelinin hastalıklı olduğu ve salgın olduğu söyleniyor.
bizim mahallede oturan manevi bir ablamın 6 yaşındaki oğlu ağır bir hastalık geçiriyor bir süredir. çocuğun ateşi çok yüksek,havale geçiriyor. bir türlü düşmüyor ateşi.
dün fenalasinca ilk önce bize yakın olan tıp merkezine götürmüşler çocuğu.
Sonra orada da çocuğun ateşi düşürülemeyince özel bir hastaneye götürdüler. orada "buraya gelen suriyelilerin çoğu aşısız. salgın var" dediler ve iğne yapıp çocuğu eve gönderdiler. çocuk yine tam duzelmedi ve tekrar hastaneye götürecekler. işin kötü tarafı maalesef bizim mahallede de çok sayıda suriyeli var. ve birçok kişi bunlara evini kiraya veriyor. hatta evini bunlara satanlar da var.
suriye'yi afganistan'a çevirenlerin...
diyorum başka da bir şey demiyorum.
içlerinde ne kadar işe yaramaz, sorunlu asalak varsa hepsi petrol zengini körfez ülkelerine defolup gitsinler.
Yeter artık. bizim çocuklarımıza bizim insanımıza oluyor olan.
sırf onlar rahat etsin diye başka insanlarının canını yakmaya kimsenin hakkı yok.
sırf bunlar rahat etsin diye eli kanlı teröristler askerlerimizi yakıyor.
bunları öğretmen olarak alıyorlar türkiye'de çok sayıda diplomasız işsiz olduğu halde.
bir de bunlar aşısız diye çocuklarımız hastalanıyor şimdi.
tarih başkaları için kendi ülkesinin ve kendi çıkarları için başka bir ülkenin içine edenleri affetmeyecek.
hakkımı bir vatandaş olarak suriye'yi ve türkiye'yi mahvedenlere helal etmiyorum.
Bağırıp çağırmakla olmuyor iş doğru. Hepsini yakacaksın ki olsun.
türkiye ye gelenlerin çoğu çürük denilmiş. garip bir tanim.

insan doğuştan mı çürüktür, yoksa yaşam şartları mı insanı çürütür?

bu aşağılayıcı dilden vazgeçin. kimse o duruma düşmek istemez. gönül isterdi ki hükümetimiz bunlar için doğru düzgün politika üretsin. bm den destek alsın. ancak ne yazık ki hükümetimiz lafa gelince aktif uygulamaya gelince fazlasıyla pasif. bağırıp çağırmakla olmuyor her şey.

bunlar zaten akp hükümetinin saçma sapan politikaları yüzünden oldu. yazının sonunda en çok ta hükümeti eleştirdim. bazıları sadece başını okumuş yazdığım önceki yazının. suriye'yi afganistan'a çevirenler yaşam koşullarını düzeltmiyorsa, ve bu hükümet kendi vatandaşına üvey evlat muamelesi yapıyor ise elden tepki göstermekten başka bir şey gelmez.
suriyelileri sevmek için nedenler.
-yok.

hiç hazetmiyorum hergün burnumun dibinden amacım ırkçılık değil benim askerim onun ülkesini kurtarmaya çabalarken bunlar burada zevki sefa yaşamaları kanıma dokunuyor.
Savaştan kaçıp ülkemizi bok eden boklardır. Savaştan kaçmakta nedir.
Bizde bu ülkede yaşıyoruz ve kimsenin bana üvey evlat muamelesi yaptığı falan yok. Çocuğun ateşi 37 miş de falan filan. insan vücut ısısının kaç olduğundan haberi olmayan bir yazar bulduk.

http://www.bilgisayarkurt...neden-37c-derecedir-3997/

Benim yıllardır görüştüğüm suriyeliler var. Bitli insanlardı birlikte kurtulduk mesela. Herhangi bir sikintilarinda beni ararlar. Şimdi insan gibi yaşıyorlar ve allah a şükür bunda payım olduğu için çok mutluyum.

Madem bu insanlar hasta, size geçmesinden korkuncaya kadar yardımcı olun o zaman. Siz insansınız da onlar değil mi? Zaten o salgın olayi da gayet şehir efsanesi gibi geliyor kulağa ama neyse.

Bizim bir komşumuz var. Hiç dışarı çıkmaz, ev hanımı ve akşama kadar dedikodu yapar. Suriyelilerle de başı dertte. Daha bir kişiyle konusmuslugu yok ama her hucresiyle onlardan nefret etmekte. Ah cahil teyzem diye gülerim hatta, bana da kızar. Onu bu sözlüğe üye yapiyim diyorum. Ciddi anlamda iyi anlaşacağı çok fazla insan var çünkü.
ne bok yerse yesinler gelmesinler bizim ülkemize şerefsizler.