bugün

Çeşit çeşit insan profili barındırıyorlar; önce sokakta "vara vara" bağırarak telefonda konuşan edepsiz suriyeliye sövüp 15 dakika sonra cumadan çıkan inşaat işçisi, temiz yüzlü ve "gardaş" diye hitap eden suriyelinin yardımına muhtaç olmuştum. Ağır olan ve yırtılan poşetlerimin yerine yeni poşetler verip eve kadar taşımama da yardım etti sağ olsun. Dediğim gibi, içlerinde çok iyi niyetli efendi olanları da var ama büyük çoğunluğu yüzsüz ve hain. Bacağına yapışıp bana para ver diyen yok diyince elindeki kolaya saldıran, ışıklarda cam sildirmedin diye aracın içindeki telefonu kapmaya çalışan şerefsizler dolu içinde. Şahsi görüşüm, iyi kötü ayırt edilmeksizin bu ülkeden siktir edilmeleri gerek.
kendi ülkelerinde ayrılıkçı, bizde ise sığınmacı.
acilen defolup gitmelerini istediğim sığınmacılar. yemişim insanlığını mide bulandırıyorlar artık.
Ülkenin amına koyacak olan yeni toplumdur. Kürtler gibi ana dilde eğitim isteyecekleri vakit de gelecektir. Hümanist amdavallar da o vakit anadilde eğitim haklarıdır diyecek. Be orospu çocuğu sen adam olsaydın zamanında kamplarda bekletir, savaş bitince gönderirdik ülkesine. Bu ülkeden bi sik olmaz arkadaşlar. Bi avrupa ülkesinr kapak atmayı düşünün siz.
izmir basmanede çokça bulunan. neden toplatılıp Suriyeli kamplarına yollanmadıklarını da anlamış değilim henüz. sokakta yatacağına kampa git işte. basmane çevresi suriyeliler ile dolup taşmış. yolda adım atacak yer yok. kenarı gölgeye geçip soluklanayım bir deseniz heryerde yatan suriyeliler.
izmit yürüyüş yolunda da bolca bulunan ve zaten dar olan yolu daha da dar hale getiren insan grubu.
içlerinde iyileri Olduğu Gibi Fakat işid Militanı Dahi Olabilecek Bombalı Eyleme Gelenlerde Olduğu Düşünülmekte Olan Savaş Mağduru insanlar.
dört bir yanı hızla sarmaktalar..
yurdun dört bir yanını sarmışlardır. çok mu zordu bu insanları savaş bitene kadar kamplarda bekletmek? zaten ülkenin ekonomik durumu ortada, sırf bu yanlış politika yüzünden fazladan vergi yükü çekiyoruz. şimdi kim mağdur?
eyy ekepeli mallar siz burayı cennet diye pazarlıyorsunuz da bu suriyelierin birçoğu bile "türkiye'de hayat güzel değil, beğenmedik" deyip yunanistan üzerinden avrupa'ya kapak atma derdinde. ne oldu lan din kardeşilerinize, bak onlar bile çözmüş akepe türkiyesini, kaçıyorlar.
izlandalilar vatanlarina almak istiyormus bunlarin bir kismini.
bence bir kismi ile kalmasinlar, hepsini kargolayip yollayalim.
Bir yandan basmane çevresindeki arapça tabelaları görüp ucuza ve sigortasız çalıştıkları için işsizliği artırdıklarını duyup tayyibin suçlu mu sabıkalı mı bakmadan hurrraaa diye aldığı onlarca ne idüğü belirsiz adamı görüp sinirleniyorum.
Bir yandan da yine fuar duvarlarında oturan aileleri, poşet poşet can yeleği almış babaları, oyun olsun diye onları giyen küçük çocukları, kaldırımlarda kucağında bebeğiyle oturan anneleri görünce içim burkuluyor. Ne desek eksik ne desek fazla.
(bkz: kıyıya vuran suriyeli bebek cesedi)
Kalip savassalarmis. Isidi selefi gruplari destekleyenlere bir sey de. Ama eminim ki o fasomuhafazolar icten ice esad ve kurtler bir sey yapmasin diye boyle seyleri destekliyorlardir kalplerinde. Bugun deniz kenarinda bulunan cocugun cesedini gordunuz mu? Eger diger taraf varsa Allah butun muslumanlardan bu cocugun hesabini soracaktir. Camilerde giki bile cikmayan sistem imamlarinin arkasinda kildigimiz namaz bizi kurtarmayacaktir. Bir kac yuz yil sonra tarih kitaplari bu donem icin “muslumanlarin karanlik cagi”diye bahsedecektir.
Ülkelerinin onlara en çok ihtiyacı olduğu zaman kaçan insanlardır ne yazık ki.
vatan haini ve korkaklardan başka hiçbişey değiller.
Kavimler göçünün en büyük grubudur. ilk geldikleri yer Türkiye olmuştur. Buradan avrupaya geçenler sayesinde avrupadaki etnik, kültürel birçok değişikliklere sebep olacaklardır. ilerleyen zamanlarda detaylı olarak 21. Yüzyılın kavimler göçü sonuçları diye birçok entry girilecektir.

(bkz: 21 yüzyılın kavimler göçü)
insanlar.
ülkede kürtlerin yaşattığı ideolojik karmaşadan daha fazla tehlike yaratacak kişilerdir.
hepsinin sandallarla yunan adalarına kaçarken yada sınır tellerine takılarak gebermesini dilediğim topluluktur.DevleT size 600 tl veriyor dileniyorsun , devlet size imtiyaz tanıyor gözün doymuyor, sınavsız üniversite var burun kıvırıyorsun , kamplarda isyan ediyorsun polis taşlayıp sana kCçak açan ülkenin bayragına saldırıyorsun , halk size anlayışlı davranmaya çalışıyor siz cinayet , dilencilik , gasp , vergisiz işyeri açıyorSun adamların anasını sikiyorsun. ister bebek , ister yetmiş yaşındaki adam hepiniz suda boğulsanız umrumda değil. yunan sahil güvenliğe helal olsun batırıp kaçıyorlar. ERKEK OLSAYDINIZ SAVAŞIRDINIZ TOPRAKLARINIZ iÇiN , AMA NERDE SiZDE O YÜREK , KLASiK ARAP iSLAMCISI iŞTE. BELEŞE KONMAYI SEVERSiNiZ. nE KADAR EĞiTiMLi VARSA YA AVRUPAYA KAÇTI YADA ESADA SIGINDI BiRDE BiZE GELENLERE BAK AQ. ÖKÜZ SÜRÜSÜ GELSEYDi SURiYEDEN DAHA FAYDALI OLURDU.

EDiT:EKSiLEYEN iT BEN BiLE 330 LiRA KREDi 200 LiRA AiLEMDEN GELEN PARAYLA GEÇiNiYORUM. NE ÇALIYORUM , NE ÇIRPIYORUM , NE DiLENiYORUM BAZEN GÜNÜ BiRLiK iŞLERE GiRiYORUM HAZIRA KONMUYORUM. 30 LiRA ZAM GELDi DiYE SEViNÇTEN UÇUYORUZ HAVALARA. ADAM DiLENEREK VE ALDIGI YARDIMLA AYLI EN AZ 5 BiN LiRA KALDIRIYOR.sURiYELi ŞEREFSiZLERiN ARKASINDA DURDUKÇA ANANIZI SiKSELERDE SES ÇIKARMAYACAKSIZ O ZAMAN.
yalan değil ilk başlarda çok üzülüyordum bu insanlara. ne var yani diyordum, ülkecek sofraya bir tabak fazla koyarız, biz türkler kimi ortada bırakmışız.

şimdi bakıyorum her yerdeler. 20-30 yaş kuşağından suriyeli yüzbinlerce erkek. istanbul ve izmirde mahalleleri var, her yer arapça. kendi düzenlerini kurmuşlar. izmir mezarlıkbaşı anafartalar caddesinde suriyeli kadınlar orospuluk bile yapar olmuş. keza istanbul eminönünde de aynı durum.

yani bunlar buraya sığınmaya değil ciddi ciddi yerleşip yaşamaya gelmişler.

bu 20-30 yaş grubundaki sağlıklı erkekler ülkeleri için, şehirleri için, evleri için savaşamayıp buralarda dolaniyor. ulan hadi vatanin için ölmeyi göze alamıyorsun, karın kızın için savaşarak onurlu bir şekilde öl. türkiye o kadar silâh gönderdi size ama savaşmak yerine kaçmayı tercih ettiniz.

hiç kusura bakmayın benim için savaş mağduru değilsiniz, savaştan kaçan korkaklarsınız.

''biz asker değiliz, savaşmayı bilmiyoruz'' diyebilirsiniz, ''kurtuluş savaşında dedelerimiz, ninelerimiz çok mu biliyordu'' sanki deriz.

tez vakitte gitmeniz dileğiyle.
dün gece haberle de bir tanesiyle yapılan röportaja denk geldim.

eleman bir yıla yakındır burada olduğunu, bir iş yerinde çalıştığını, 500 lira maaş aldığını ve ev kirasının 800 lira olduğunu söyledi.

bu yüzden Avrupa da herhangi bir ülkeye gidebilmek adına istanbul otogarında toplanmışlar.

bak elemanlar bir yılda uyandılar işe.

(bkz: gelir gider dengesizliği)
Savaştan kaçıp "daha iyi bir yaşam" için avrupa'ya sığınan nankör topluluk.

Adamlara kent kurdun, yemek verdin, çalışma izni verdin, üniversite imkanı sağladın, hatta araçlarını bile trafiğe kaydettin(34 saa plakalar). Ee ne oldu? Yine beğenmeyip gittiler.

Arapların özelliğidir. Kendi yemeğini yerken başkasının tabağına bakmayı severler. Yarın öbür gün bunları başımıza musallat ettiğiniz için çok pişman olacaksınız.
bir yandan insanın içini acıtan bir yandan da öfkelendiren halk.
Almanya ya kaçtı hepsi merak etme sen.
josef mengele'ye verilmesi gereken insanlar.