bugün

ırkçılari rahatsız eder. Sözümona bizden daha iyi koşullarda yasıyorlarmış. Evet, bizden daha iyi koşullarda yaşıyorlar. Ucuz işgücü olarak sermaye tarafından emiliyor, egzoz dumanıyla ısınıyor, tecavüze uğruyor ve nihayet öldürülüyorlar. Maşallah bizden iyi koşullarda yaşamlarını idame ettiriyorlar.
Suriyeli sığınmacılar kardeşimizdir. Kardeşlerimıze dokunamayacaksiniz!
bazı beyinden yoksun arkadaşlar suriyelilere maaş verildiğini söylüyor benim dayılarım hepsi suriyeli anne tarafı yani ve hepsi geldiler istanbula ama 1 kuruş para almadılar devletten ve sordum dayıma dedim verseler alırmısın diye adam dedi para vermesinler istmeiyoruz bizi ülkelerine aldılar diye dua ediyoruz allah tayyip erdoğandan razı olsun diyor. gerçekten baya zor durumları allah kimseyi vatanından yurdundan evinden ayırmasın.
Sakaryada spotçuların, nakliyet şirketlerinin vazgeçilmezidirler. Abuk subuk tarzları var. Toplumda onları ayırt etmek zor değil. Dişi olanları alt için; kot pantolon, etek kombinasyonu; üst içinse, badi, yelek, şal kombinasyonu yaparlar. Erkeklerinde ise acayip garip renklerde ayakkabı ve tşörtler, bir o kadar da garip saç sakalları vardır.
bizim buralarda çok kullanılan besle yetimi silksin g*tünü atasözünü aklıma getiren insan topluluğu. Siz şimdi bunlara kardeş deyin beş on sene sonra kuracakları terör örgütü abinizi kardeşinizi öldürünce göreceğim sizi. Zamanında saddam zulmünden kaçan kürtleri de kardeş diye aldınız içeri gördük kardeşlerinizi hiç mi ders almazssınız ?
tek dileğim tez zamanda siktirolup gitmeleridir, yoksa üredikçe üreyecekler amına koyim, iyice karışacaklar içimize.
Artık şehrimden nefret etmeme sebep olan sürüngenlerdir.
Not 1 : hiç kimse kardeşim değil.
Not 2 : evet vicdansızım.
Not 3 : hümanist maymunlar kızmasın, gelip Antep, Hatay, Kilis gibi yerleri görsün, sonra konuşsun...
sağolsunlar sayelerinde kendi evimde mülteci görevi görüyorum.
bir yandan yaşam koşullarını gördükçe içimin parçalandığı, bir yandan da toplumun huzurunu kaçırmaları ve istanbul'da zaten var olan dilencilik sorununu katlamış olmaları gerekçesiyle istemsiz sinirlenmeme neden olan insan topluluğu.
birbirlerine girmeye başlamışlar.
Konya'da Suriyeli'ler arasında
çıkan bıçaklı kavgada 22
yaşındaki Othman Alahmah
kalbinden bıçaklanarak
öldürüldü.
Ev kiralarını çok yükselten ve bu yüzden ev bulamamamı sağlayan insanlardır.
Bu yaz lünaparkta Çalışarak geÇti. Size soruyorum ailenizle kaÇkere lünaparka gidipte 500 lira yediniz. Hergün farklı kişiler ve hepsi suriyeli ve hepsinde bok gibi para var. Fakirlerini görüyoruz bence sürekli. Ayrıca o kadar benciller ki adamlar direk geliyor ve arapÇa konuşmaya başlıyor. Lan sensin sonradan gelen, senin türkÇe öğrenmen lazım, senin biraz Çekinmen lazım. ArapÇa bilmiyorum dediğinde ise surat asıp geÇiyor. Dükkanlarda artık arapÇa yazılar var esnaf onlara oynuyor fakir bir toplum olsa dikkatini Çekermiydim bizim esnafın bu yavşaklar. Benim düşüncem şu gün şu ülkede savaş Çıksa ben bu ülkeyi bırakıp gidene ne türk derim ne müslüman. iş yine ırkÇılığa geliyor ama bu ülkede o dönemlerden geÇtin kim kaÇıp gitti. Ve şu an orda ölenler müslüman kardeşlerimiz . işte asıl kardeşiniz onlar asalaklar sizi. Ve hala 1 2 milyon kadar az kişi var sanıyosunuz. Niğdeye gittim ordalar hatayda mersinde istanbulda ankarada izmirde adamlar koloni gibiler. iddia ediyorum en az 5 milyon yavşak geldi buraya ve 4 milyonu işe yaramaz tayfa. Bunlar geldi geleli sözde 45 bin Çocuk yapmışlar. 15 20 yıl sonra görüşürüz artık. iÇim darlanıyor yeminlen. Sanki bizde terör yok birde terörden adam kurtarıyoz. Yuh.
Kadın ve çocuksa baş üstünde tutulması gereken mültecilerdir. Fakat erkekse (tabi savaştan kaçana ne kadar erkek diyebilirsen) sikilmesi gerekir. Bugün vatanını satan yarin bizi satar en nihayetinde.
vicdan ölçülerimde, abesleb iştigaldirler..
ülkendeki savaştan kaçıyorsun anladım.
ama suriye nere istanbul nere.
ta istanbula mı kaçtın?
hem de sokakta dilenmek için?
ülkemize afrika'nın çeşitli memleketlerinden gelen yüzlerce hatta binlerce zenci var. bu zenciler sabahtan akşama kadar küçük bir tezgahın başında dikilip saat satıyor.

dilenmiyo onlar. göremezsiniz.
gasp veya darp etmiyorlar. duyamazsınız.
haberlere konu olacak hiç bir vukaat işlemiyorlar. okuyamazsınız.

suriyeli mülteciler türkiye'ye gelir gelmez bir dilenme veya bir hırsızlık uğraşında olduğu için ve haliyle vatanını bırakıp kaçtıkları için, kurtuluş savaşı görmüş biz torunlar olarak sevmiyor oluşumuz çok doğaldır. yaşlı demeden, kadın demeden, çocuk çoluk demeden bu vatanın bütünlüğü koruyan biz türkler için bu çok doğal. hiçbir türk valizini sırtlayıp sağa sola kaçmadı. e doğal olarak başkasının bunu yapması vatandaş olarak suriyelilere karşı sevgimizi azalttı.

zenciler dedik, şöyle bi düşünün lütfen. hiçbir zencinin karınıza veya kızınıza pis gözle baktığını gördünüz mü? yoldan geçen her hangi bir kadının arkasından kötü gözle baktığını gördünüz mü? ben görmedim. böyle şeylerde dikkatliyimdir. kafasını kaldırıp bakmazlar bile. o yüzden suriyeli binlerce mültecinin tek bir kenyalı kardeşim kadar değeri yoktur gözümde. kira isteyen ev sahibinin makatına hortum sokup öldüren de bunlar. para vermeyince adam döven de. şafak sayar gibi bekliyorum defolup gitsinler çöplüklerine diye.
bugün mersin pozcu'da bir orta yaşlı adamla iki velet yere tezgah kurmuşlardı.

tezgahlarının önünde human meat (insan eti) yazıyordu ? yaklaştım ama sattıkları şey her ne ise poşet içinde olduğu için göremedim tabi detaylı.
(bkz: suriyeli fukara genci döven besili kürt)
(bkz: suriyeli mültecilere göçmen demek/#27256772)
Artık mülteci değil "VATANDAŞ"tır!
Elbette ki mazlumun yanında olacağız, ensar olacağız fakat devletin tedbir alması gerekiyor. Böyle olmaz.
Ya ensarlık kim, biz kim. Beyler, bırakın bu süper gücüz rüyalarını.
işleri çok zor olan multeciler.
Siktir edilmeleri lazım Olan kimseler. Ben işsiz gezerken onlar pasa gibiler amk.
türkiyede sürünen insanlar. sani , türk insanının durumu iyide birde bunları getirdiler.
Yaşları 7 ila 15 arasi olan cocuklarin sokak da dileniyor olmasi beni cok rahatsiz ediyor ama ülkede olması degil. Sen evinde kuru fasulyeyi begenmezken onlar cöplerde rıskını arıyor. Onlar degil sen mi sikayetcisin a ibine ?
insanların dükkan,işletme açmak isteyip de bürokratik engelidir, vergisidir vs. gibi nedenlerle işini kuramadığı ülkede vergisiz, şartsız, şurtsuz istedikleri gibi ticari girişimlerini yapabilirler.

işsiz olduğun için devlet tarafından omzuna bindirilen genel sağlık sigortası yüzünden, hastaneye gidemezken, kendileri istedikleri hastanede muayene olabilirler.

devlet büyükleri muhalefet partilerinin asgari ücret, emekliye ikramiye gibi vaatleri için kaynak sorarken, bir yandan da övüne övüne bu arkadaşlara 5.6 milyar dolar harcadıklarını söyleyebilirler.