bugün

arkaaşlar iyi gömmüşsünüz.. aynen devam andjsj..

bir insan, en bağcılarlısından..
Abi 5 senedir starbucksa gidiyorum, hala daha gittiğimde "şundan" diyerek içeceğin fotoğrafını gösteriyorum. Ne kültürüymüş bu yahu, kahvesini sevmesem uğramayacağım mekan.
Starbucks'a gitmeyen bir liberal olarak kahkaha attıran düşünce. Galiba bunu savunan arkadaşlar starbucks'ın Abd'de alt ve orta kesime hitap eden bir kahveci olduğunu bilmiyorlar. Ayrıca birazcık elit olun,vizyonunuzu arttırın da insanların kültürüne gittiği kafeye göre karar verme mantığından sıyrılın.
Tam tersini savundugum dusuncedir.
Tam tersi olaydır. Alayınız kültürsüz ak bir kahve ile saatlerce birbirinizin götüne başına bakıp duruyorsunuz. Sanırsınız paris'de Café de Flore da kahve içiyor ak.
Starbucks kahve kültürü olmayan sonradan görmelerin ugrak mekanıdır.

Eger bir kültürsüzlük görmek istiyorsanız starbucks'a gidiniz.
ota boka para verip kendisi, keyfi ve kahyası için harcama yapamayan tiptir.
insanların kültürlü olup olmadığını, gidilen mekana göre belirleyen bir insanın ne kadar kültürsüz ve cahil olduğunu tartışmaya gerek bile yok.
(bkz: götüm güldü ben de gülmüş sayıldım) dedirten ifade.
Starbokta kahve içersen kültürlü,türk kahvesi içersen hanzo oluyorsun.bunlar batının içimizdeki truva atları.
alakası yoktur. bir kahveye 20tl verince kültürlü olunmuyor. starbucks'a giden insan para biriktirmeyi bilmez, parayı oraya buraya sallar ve kendini kültürlü sanar. oysa bir aptaldan farkı yok.
doğru tespit gözlerim ile gördüm starbucksta oturup kahve içenlerin götünden kültür akıyor paçalarından damlıyor.
starbucksa giden insanın, mahpusta tabldot sırasına giren tecavüzcüden farkı yoktur. o kadar para verip bazı or*spu çocukları ile aynı kahveyi içmem.
aslına bakarsanız starbucks’dan kendine bir kazanım elde ettiğini sanmak, o minvalde davranmak kültürsüzlükle dahi açıklanamaz..

dümdüz geri zekalısınızdır, gözünüz aydın çocuklar..

chai tea latte’si güzel ama lan bu arada..
Eskiden olsa belki, ama şimdilerde öyle elden ayaktan düştü ki. Daha kahve adını söyleyemeyen, bardak boylarını ve kahvelerin içeriklerini bilmeyen ergen Kezbanların ve kroların kutsal mabedine dönüşen bir yer halini aldı. Baristalar da bunlara göre evrildi sanırım, kro müşterilerinden hiçbir farkları yok artık. Ben ristretto bianco diyorum, onlar con panna veriyorlar. Şaka gibi.

Üfff bi Starbucks keyfimiz vardı kültürlü entelektüeller olarak, onu da mahvetmeyi başardınız cehaletinizle. Starbucks'a alternatif olacak başka bildiğiniz Coffee Shoplar varsa aydınlatın pls. Elitliğime zeval gelsin istemiyorum. Elimde oğuz Atay kitabıyla kalakaldım öyle, mağdurum.
Bir mekana gitmeyen insanın kültür seviyesini ölçmeyi amaçlayan bildirimdir.
Şimdi insanlar mekanlara ne amaçla gittiği ortadadır. Starbucks genelde fakir, para kazanamayan, zekasıda birazcık kıt olan öğrencileri bol bol bulundurur. WiFi den kar edecem derken 25 lira kahve parası öder. Bimdende boxer alır. Boştur efendim mekanlara göre değil, yaşanmışlıklar göre kültür oluşur.
acı bir gerçekten ibarettir. evet.
evde yaptığım kahvelerin keyfine vardığımdan beridir starbucksa uğramaz oldum. gitgide kültürsüz bir cahile dönüşüyorum.
Gitmiyorum müdavimi değilim. bir kez gittim ve kahve diye sattıkları şeyi beğenmedim.

Süt olarak Pınar marka kullandıklarından ve ben halen boykot ettiğimden bir daha da gitmem marka önemli değil, çayı kahvesi içilir, servisi güzel koltuğu rahat her yer olabilir marka olması gerekmiyor.

Ben Starbucks mudur nedir gitmedim diye niye kültürsüz oldum ? Başlığı açan ernest hemingway olsa tamam diyeceğim..

Osman Hamdi olsa eyvallah, Yıldız Kenter in yorumu mu acaba diyeceğim değil..

Sineklerde solunum sistemi neden farklıdır bu konuda bir makalesi mi var ? nedir kültürsüz olduğumuz konu? Starbuck tuvaletinde götünüze Kültür çipi mi sokuyorlar neyimiz eksik bilgi verin de anlayalım..
gidenleri gözünde fazla büyütüyorsun, senin gözünde büyüttüğün adamlarda starbuck'su gözlerinde fazla büyütüyorlar. altı kahve, üstü de kahve, barista hazırlar verir kahveni; ya oturup içersin, ya alır gidersin.
costa coffee olamaz eline bile su dökemez... bu arada Starbucks a giden kültürlü oluyorsa o kültürün amk.
Kültürü,mutluluğu sahte benlikte aramaktır bu. Yaşamın değerini markalaştırarak insanlıktan uzaklaşan ve beşeri ilişkilere etiket koyan düşüncedir.Ve ne yazık ki acıdır.
(bkz: Starbucks a zengin koca arayan kızların da gitmesi)

Gidenler de pek kültürlü değil. Ha kahve kültürü diyorsanız Starbucks şart değil. Lavazza, Gloria jean's, caffe Nero, caribou ya da kahve dünyasına da gidebilir.
Rizede starbucks yok ne yapalım arkadaş.
bir geçektir. böyle nezih bir ortamda kahve içmek ancak kültürlü insanların yapacağı bir eylemdir.