bugün

firmaların bu yasağı nasıl deleceğini sabırsızlıkla bekliyorum.

--spoiler--

Firmaların tüketiciye yönelik izinsiz (spam) SMS, elektronik posta gibi mesajları ile telefon aramalarını yasaklayan düzenleme 1 Mayıs’ta yürürlüğe giriyor. Düzenleme ile birlikte istenmeyen reklam mesajı ya da elektronik posta gönderen firmalara 50.000 liraya kadar para cezası gelecek.

http://onedio.com/haber/c...1-mayis-ta-bitiyor-498198
--spoiler--

edit ve önemli uyarı;

bugünlerde tutuşmuş olan firmalar "üyelikten çıkmak için xxx yazın mesaj atın" şeklinde dönüş yapıyorlar. bu durum yasadan kaçış için bir formül olarak görülmüş ama kesinlikle faydasız bir çırpınış. çünkü siz izin vermediğiniz müddetçe size herhangi bir bildirimde bulunmaları kanunen yasak. dolayısıyla hiç birine bu tip dönüş yapmak zorunda değilsiniz. kaldı ki tek tek hepsine mesaj göndermek ve her mesaja ücret ödemek kullanıcıları yeniden mağdur etmek demektir.
yasağı delmek çok kolay olacaktır.

reklam mesajı isteyip istemediğimizi soran mesaj göndererek reklamlarını yeterince yaparlar zaten.
bu sebepten ötürü bu nisan ayı telefonum hiç susmuyor. sürekli saçma sapan yerlerden sms'ler alıyorum. kişilerin telefon numaralarını veritabanında tutup para karşılığı şirketlere satanlara da yasal yaptırım uygulanması gerekirdi şimdiye kadar.
başta siyasi partiler ve firma tanıtım mesajlarını engellesinler gerisi önemli değildir.
reklam mesajı göndermezler de, ne bileyim bayramımızı kutlar, cumamızı kutlar, yılbaşını kutlar... yine yapacağını yaparlar.
kitapyurdu.com 1 haftadır bize mail göndermemiz için izin ver diye mail atıyor. götleri tutuştu pezevenklerin. alırsın izni sen alırsın. en dandik kitapları indirime koy mail gönder sonra bözö özön vör. nah.
(bkz: cem uzan a hapis şoku)
kurtuluyorum senden digiturk.
simdi onlar düşünsün.
aslında gayet de aşılabilecek bir engeldir bence. Şimdi x firması bana "sadece size özel y ürününde z lira indirim. hemen web sitemizi ziyare edin" diye mesaj atsa sorumluluğu var mı? Sonuçta spam bir mesaj değil. Doğrudan bana özel bir mesaj. göreceğiz bakalım.
sms i bıraktılar, aramaya başladılar. bu ne biçim çözüm.
7172 den esnaf bülteni diye bişey geliyor. her sabah . işin tuhafı blokede olmuyor. esanf falanda değilim yani. işim olmaz.
şikayeti nereye ve nasıl yapağını bilmeyen vatandaşın bu zaafı anlaşıldığı taktirde caydırıcılığı fazla olmayacak ceza.
Gümrük ve Ticaret Bakanı, yönetmelikle ilgili olarak yeni detayları açıklamıştır.

http://www.internethaber....ar-belli-oldu-796844h.htm
böyle bişey yok, yine yine yine sms atmaya devam ediyor aynı firmalar.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın yeni kurmuş olduğu, Ticari Elektronik ileti Şikayet Sistemi (http://tiss.gtb.gov.tr) ile şikayetler kolaylıkla iletilebilmektedir.
3 sene oldu, spam sms'ler gelmeye devam ediyor. Bunlardan bazıları da belediyeler, milletvekillerinden geliyor.

Arıyorum ilgili belediyeyi "kardeşim bana niye sms atıyorsunuz, orada bile yaşamıyorum, manyak mısınız? Banane belediyenizin konserlerinden ya da belediye başkanınızın bugün nerde olduğundan" diyorum.

"Kusura bakmayın sms listesinden numara silemiyoruz" diyorlar. Nası iş lan bu. SMS'lere mi kapatayım telefonu?

yok efendim inanılmaz indirimler, yok bana özel kredi fırsatları, bilmemne firmasından kampanyalar.

Onay sms'i atılan durumlar dışında zaten kullanmıyoruz. Her gün sms kutuma en az 10-15 spam sms'i geliyor. Numaramı dağıtanın allah belasını versin. Böyle bir yasa çıkarıp takip etmeyeceksen ne diye çıkarıyorsun? ne engelleyebiliyoruz ne şikayet edebiliyoruz. Gelen sms'lerin numarası yok.

Çözüm falan olmadı bu yasa